Trabzonspor’da tüzük tadil çalışmaları! Olağanüstü Genel Kurul tarihi belli oldu

Trabzonspor Olağanüstü Genel Kurul tarihlerini açıkladı.

Trabzonspor’da tüzük tadil çalışmaları! Olağanüstü Genel Kurul tarihi belli oldu

Trabzonspor, tüzük taslak metni hakkında daha fazla fikir sahibi olunabilmesi için Olağanüstü Genel Kurul düzenliyor.

Olağanüstü Genel Kurul ilk toplantısını 19 Eylül Salı günü saat 12:00’de, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise 27 Eylül Çarşamba günü saat 10:00’da yapılması planlanıyor.

Trabzonspor tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu hükümlerince 26 Ekim 2023 tarihine kadar uyarlanması zorunlu olan kulüp tüzüğümüz;

Kulübümüzün şeffaflık ilkesi gereği üyelerimizin tüzük taslak metni hakkında daha fazla fikir sahibi olabilmesini sağlamak amacındayız. Tüzük hükümlerindeki yapılan değişikliklerin kapsamlı bir şekilde ele alınabilmesi için üyelerimizin ihtiyaç duyduğu süreyi bulabilmesi adına 8-16 Eylül 2023 tarihlerinde yapılması ilan edilen Olağanüstü Genel Kurul, aynı gündemle tüzüğümüzün 30. maddesi hükmüne göre ilk toplantı 19 Eylül 2023 tarihinde çoğunluk sağlanamadığı takdirde 27 Eylül 2023 tarihinde yapılacak şekilde ertelenmiştir.

Camiamızın, üyelerimizin ve tüm kamuoyunun dikkatine sunarız.

Trabzonspor Yönetim Kurulu

Kulübümüz tüzüğünün, 7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanununa uygun hale getirilmesi için Olağanüstü Genel Kurul yapmak üzere aşağıdaki gündemle 19/09/2023 Salı günü saat 12:00’de Trabzon Ortahisar Üniversite mahallesi Ahmet Suat Özyazıcı caddesi No:19/E adresinde bulunan Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri yönetim binasında toplanacaktır.

Çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantının aynı gündemle 27/09/2023 Çarşamba günü Trabzon Ortahisar adresinde bulunan Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi salonunda saat 10:00’da yapılmasına karar vermiştir.

GÜNDEM:
1-Yoklama ve açılış,

2-Genel Kurul Divanının oluşturulması, saygı duruşu ve istiklal marşı,

3-Gündemin Genel Kurula sunulması,

4-Tüzük değişikliği maddelerinin bütün halinde Genel Kurula sunulması ve bütün halinde görüşülmesi,

5-Görüşülen tüzük değişikliğinin bütün halinde oylamaya sunulması ve karara bağlanması,

6-Dilek ve temenniler,

7-Kapanış,

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler