banner526

banner535

Trabzonspor’da gözler CAS’a çevrildi

Manchester City’nin men cezasının kaldırılmasıyla Trabzonspor'da gözler CAS’a çevrildi.

Trabzonspor 13.07.2020, 12:27 14.07.2020, 11:51
Trabzonspor’da gözler CAS’a çevrildi

Avrupa Kupaları'ndan 1 yıl men cezası alan ve karara itiraz eden Trabzonspor’da Manchester City’nin men cezasının kaldırılmasıyla gözler Uluslarası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) çevrildi. Bordo-mavili kulübün itirazına ilişkin sonuç 16 Temmuz’da açıklanacak.

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurumu tarafından finansal yükümlülükleri yerine getirmediği gerekçesiyle Trabzonspor, Avrupa Kupaları'ndan 1 yıl men edilmişti.

Alınan bu kararın ardından bordo-mavili kulüp, hazırlanan dosya ile CAS’a kararın iptal edilmesi için itirazda bulundu. İtiraza ilişkin kararın ise 16 Temmuz’da görülecek dava ile sonuçlanacağı duyurulurken, CAS’tan Trabzonspor’u umutlandıran bir karar çıktı. Avrupa kupalarından 2 yıl men cezası aldığı açıklanan Manchester City’nin men cezası kaldırıldı.

CAS’ta yaşanan bu gelişme ile bordo-mavili camia, İngiliz ekibi ile ilgili alınan kararın emsal oluşturmasını bekliyor.

KARARI ARAŞTIRIYOR

16 Temmuz'da CAS'ta görülecek duruşma öncesinde ise Manchester City, UEFA'ya karşı CAS davasını kazanması ve 2 yıllık Avrupa'dan men cezası kaldırarak para cezasına çevirilmesi üzerine bordo-mavili kulüpte kararla ilgili harekete geçti.

CAS konuyla ilgili gerekçeli kararını henüz açıklamasa da Trabzonspor'un İsviçre'deki avukatları süreçle ilgili 16 Temmuz'da görülecek duruşma öncesi emsal teşkil edebilecek konular üzerinde çalışmalarına hız vermiş durumda. Gerekçeli kararın duruşma öncesinde açıklanması halinde bordo-mavili kulüp 3 gün sonra yapılacak olan duruşmaya daha güçlü girebilecek.

CAS, finansal yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle Trabzonspor'un Avrupa kupalarından bir yıl men edilmesine karar vermişti. Para cezası ile ilgili ise bir karar açıklamamıştı. Manchester City, verilen 2 yıllık men cezası ve 30 milyon Euro para cezasının ise 10 milyon Euro'ya indirilmesi, 16 Temmuz'da yapılacak olan duruşma öncesi Trabzonspor'u umutlarını artırdı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
Kaptan 3 hafta önce
ne günlere kaldık dünyanın adaleti haklıya gelince yavaş işliyor.Şikede de aynen devam ediyor.Suçlulara bişey yok mağdur olan cezalandırılıyor.Pes.
Turkoglu Turk. 4 hafta önce
iNSALLAH GELECEK 3 SENE AVRUPA YUZU GORMEYIZ NEDENI 2023
Remzi_1461 3 hafta önce
Saygısız ve hazımsızlığın dik alası!Bir insan bu kadar küçülmez!
aaaa 3 hafta önce
yav işiniz gücünüz goygoy siyaset sen sahandaki basit maçları hem de öne geçmene rağmen ver sonra RTE hadi ordan
Tursun 3 hafta önce
Trabzonsğor şanpiyon olursa (BENCR ÇOK ZOR) bu hüseyin hocayı eleştirenler yönetime sallayanlar ne yapat kimse düşünmüyor bu haca yenilmedi bu hocanın elinde 1 sınıf stoper yok şikecilere feyöcülere 3_1 galip grldi yönetim yap 5 yıllık sözleşme bu sene şanpiyonlar ligine katıl yeter
yasar 3 hafta önce
yapmayın böyle yorumlar ; son 10 maçında 6 beraberlik almış takımın hocasından bahsediyorsunuz , yani 20 puan kaybetmiş. 2-1 galip iken ekuban ı çıkarıp wakameyi alan , her maça farklı stoperlerle çıkan , her maç stoper değiştiren hocadan bahsediyoruz.
Ilker Ayhan 3 hafta önce
keske ayni karari bizim icin verir, ama ben karamsarim. CIty icin gerekce, yildan eski suclama diye, bizde degil, ve delil yetersizligi, yani izim kullanabileceimiz gerekceler degil
Leâdrî61 3 hafta önce
Takımdaki iyi oyuncular satılmasın, eksik yerlere ve kulübeye kaliteli oyuncular alınsın, takımın başına da tecrübeli bir hoca getirilsin yeter. Allah'ın izniyle seneye şampiyon oluruz. Şu anda olan oldu, olumsuz konuşarak takımı ve yönetimi tüketmenin bir mânası yok. Bu takım zaten şampiyonluk parolası ile yola çıkmadı. Rakiplerin mevcud durumu ve takımızdaki ferdi yeteneklerin sayesinde şampiyonluk potasına girdi. Hepsine teşekkür ediyoruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@