Trabzonspor'da büyük tasarruf

Başkan Muharrem Usta'nın hayata geçirdiği kemer sıkma hamlesinden yaklaşık 55 milyon TL tasarruf edildi. Usta; futbolcularının sözleşmelerini yenilemeleri, kulübün sırtına büyük yük bindiren ancak takıma katkı sağlayamayan oyuncuların kiralanması, Trabzon

Trabzonspor 31.01.2016, 08:44
Trabzonspor'da büyük tasarruf

Başkan Muharrem Usta'nın hayata geçirdiği kemer sıkma hamlesinden yaklaşık 55 milyon TL tasarruf edildi.

Usta; futbolcularının sözleşmelerini yenilemeleri, kulübün sırtına büyük yük bindiren ancak takıma katkı sağlayamayan oyuncuların kiralanması, Trabzonspor'dan yıllık 2.6 milyon euro garanti ücret alan Mbia'nın satılması ve sorunlu şekilde takımdan ayrılan oyuncular ile masaya oturulmasının Trabzonspor'a tam 55 milyon TL kazanç sağladığını söyledi.

Başkan, önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir toplantı düzenleyip 1.5 ayda yaptıklarını Trabzonspor camiası ile paylaşacaklarının altını çizerken, "Bütçede olağanüstü bir yere geldik. Yaptığımız hamleleri ve yıllık oyuncu giderini 130 milyon TL'den 75 milyon TL'ye nasıl indirdiğimizi Trabzonspor camiasına anlatacağız. Burada adeta gelenek haline gelmiş gelene, gidene 2.5 milyon euro vermek. Biz bu geleneğe son verdik, vermeye de devam edeceğiz" dedi.

Yorumlar (8)
Yusuf Babuz 5 yıl önce
Başkan ve yönetici olmak kolay değil, her türlü donanıma sahip olmak gerekir, özellikle mali konularda kulübü zor duruma düşürecek konularda iyi düşünülmesi gerekir, bu yönetim bu konularda başarılı bir yol izliyor, inşallah hata yapmazlar.
ali duran 5 yıl önce
Usta acil iki tane Stoper transferi şart oldu yoksa çok gol yiyeceğiz.Göztepe'den Barış acil alınmalı, yoksa şamar oğlanı oluruz Hami bile kurtaramaz
Yasar Dursun 5 yıl önce
Cok iyi biliyorumki bizim taraftar ve türk toplumu genelde cok sabirsizdir, ama Baskanimiz TSimizin durumuzu cok iyi analiz etdi ve cok iyi bir yolda. Baskanimiz cok hakli: kulübümüz yogun bakiminda! Bu bir masal degil, GERCEK! Bizim tarfatar ya anlamiyor yada görmek istemiyorlar: Haciosman Kulübümüz azkalsin bitiriyordu. Bu kadar harcamalar, bu kadar tarnsferler (ve el paralari) ama Kulübün elde olan sifir! Kulübümüz gercekten az kalsin iflas ediyordu! Haciosmanin hatalrini yönetime geldikden beri düzeltmeye calisiliyor ve bunu da en iyi mümkün olan sekilde yapiyorlar! Süper! AMA... önemli olan gelecek yaz´da yeni sportif kadro nasil kurulmaya baslanacak?!
Yasar Dursun 5 yıl önce
Süper! AMA... önemli olan gelecek yaz da yeni sportif kadro nasil kurulmaya baslanacak?! Hami kesinlikle yeterli bir antröner degil! Kesinlikle yeni bir Antröner, yeni bir teknik kadro, yeni bir baslangic yapilmali. AMA yavas yavas, mantikli, uzmanlarla, kalici ve etkili yenilenmemiz lazim ve gelecek sampiyon yarisina (2017/2018) teknik kadrolan, futbol kadromuzlan ve daha daha hazirlanmamiz gerekiyor. Yeni stad da cok önemli. bir an önce akyazi stada tasinmamiz gerekiyor! Ama baskanimiz ve yönetimiz cok iyi gidiyor. Bu sezon cok zor gececek. Bunu herkez bilmesi lazim, ama bu yüzden telasa kapilmayalaim cünküp yönetim bu sezonda görünmezsede dogru isleri yapiyor. !!!SABIR!!! Yönetim süper! Yeniden ümitliyiz!
ibrahim halil 5 yıl önce
İHO nun kibar versiyonu.. 1461 i ne karşılığı verdiğini açıkla... Luceskudan hamiye neden döndüğünü açıkla.. Sezon sonu Hami nın kıçına nasıl tekme atacağını açıkla,, İho gibi kararları yönetimde deyil, seçilmene yardım edenlerle aldığını açıkla.. Yazık Koskoca Trabzon'a ki İho lar, Ustalar, hekimoğulları başkanlığa cesaret le aday oluyor hatta başkan oluyorlar..
adil türk 5 yıl önce
Cesur adımlar atılıyor.Bu yapılanlar Trabzonsporun bataktan düzlüğe çıkma hamleleridir.Başarıda uyumda Şampiyonlukta gelir inşallah.Bizim görevimiz gelen her yönetime destek olmak.Başarılı olmasını motive etmektir.
Ahmet 5 yıl önce
Yönetim doğru yolda ilerliyor. Aldıkları da sattıkları da çok mantıklı. N'Doye ve Douglası da elden çıkarsbilirse büyük iş başarır. 50 tane oyuncu alınmış ama takımda yedek stoper yok. Usta işi hamlelere devam.
okuyan oku 5 yıl önce
hadi hayırlısı işallah başarılı olursun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@