Trabzonspor’a yeni marş heyecanı

Ahmet Metin Genç: Bordo-mavili renklere gönül veren herkesi 'Trabzonspor Marşı Beste Yarışması'na davet ediyorum

Trabzonspor 04.11.2019, 10:11
Trabzonspor’a yeni marş heyecanı

Trabzon Ortahisar İlçesi Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, kalıcı bir eserle Trabzonspor sevgisini gelecek nesillere aşılamak istediklerini belirterek, Bordo-Mavili renklere gönül veren herkesi 'Trabzonspor Marşı Beste Yarışması'na davet ederek coşkuya ve heyecana ortak olunmasını istedi.
Ortahisar Belediyesi ile Trabzonspor ortaklaşa 'Trabzonspor Marşı Beste Yarışması' düzenliyor. 25 Kasım-16 Aralık 2019 tarihleri arasında Ortahisar Belediyesi'nin Trabzon Tarih Müzesi'ne yapılacak başvurulardaki eserler 13 kişiden oluşan profesyonel bir jüri tarafından değerlendirilecek.
Bordo-Mavili kulüple ortaklaşa düzenleyecekleri, 'Trabzonspor Marşı Beste Yarışması' ile ilgili olarak Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, İHA'ya açıklamalarda bulundu. Genç, Trabzonspor’un şehrin ve bütün Trabzonsporluların ortak değeri, marka değeri olduğunu belirterek, "Geçen yıl başlayan yeniden yapılanma süreciyle birlikte güzel futbol ve şehrimizin gençlerinin ortaya çıkardığı performans bizi çok heyecanlandırdı. Güzel bir takımla çok karakterli Trabzonspor aşığı teknik direktörümüzle, işe bütün emeğini koyan başkanımız ve yöneticilerimizle bütün şehir dinamiklerinin de bir araya gelerek oluşturduğu bir birliktelik ve sinerji var. İnşallah bunun başarıya ulaşacağından hiç bir kuşkumuz yok. O sene, bu senedir diyerek kararlı ve emin adımlarla yola devam ediyoruz" dedi.

"Trabzonspor sevgisini gelecek nesillere aşılamak istiyoruz"
Genç, Trabzonspor sevgisini gelecek nesillere aşılamak istediklerini vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü, "Ortahisar Belediyesi olarak Trabzonsporumuza her zamanki gibi bütün gücümüzle destekte bulunmak, bir taraftan da Trabzonspor sevgisini bugünüyle beraber gelecek nesillere de devretmek amacıyla bir karar verdik. Trabzonspor'a bir beste yarışması düzenledik. Bunu önemsiyoruz. Çünkü kalıcı bir eserle Trabzonspor sevgisinin geleceğe devredilmesi bizim için önemli. Bu manada kulübümüzle birlikte iş birliği yaptık. Onlar da sağ olsunlar bu fikre ortak oldular. Bunu bir proje dahilinde geliştirdik. İnşallah bu proje dahilinde 25 Kasım-16 Aralık 2019 tarihleri arasında müracaatlarımızı alacağız. Bu müracaatlar neticesinde profesyonel bir jüri tarafından TRT'nin de desteğiyle 16 Ocak tarihinde beste yarışmamız neticeye ulaşacak. Ödüllü yarışmamıza Trabzonspor'a gönül verenleri davet ediyorum. İnşallah güzel bir yarışma olacak" ifadelerini kullandı.


"Jüri zorlanacak"
Yarışmadan çok güzel bir eser ortaya çıkacağından hiç bir kuşkusunun olmadığını dile getiren Genç, "Dereceye giren eserlerin seçimde zorlanacağız gibi görünüyor. Jürimiz bu konuda çok zorluk yaşayacak. Çünkü daha projelendirme aşamasındayken, niyetimizi kamuoyu ile paylaştığımızda arkadaşlarımın bana verdiği bilgiye göre müthiş bir talep ve ilgi oluştu. Ülke dışından katılanlar da olacak. Bu yarışmada ortaya çıkacak ilk 6 eserin telif haklarını biz Trabzonspor'a devredeceğiz" diye konuştu.

Birinciye 30 bin TL
25 Kasım-16 Aralık tarihleri arasında Ortahisar Belediyesi ile Trabzonspor'un ortaklaşa düzenleyeceği 'Trabzonspor Marşı Beste Yarışması'nda birinciye 30 bin TL, ikinciye 15 bin TL ve üçüncüye de 8 bin TL para ödülü verilecek. Yarışmada 4, 5 ve 6. olanlara ise mansiyon ödülü olarak 2 bin TL verilecek.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (15)
yıldız 2 yıl önce
Millet de Ortahisar'a beste yapıyor.
Trabzonlu Hayati dayı 2 yıl önce
Güzelim Trabzonu işte bu zihniyet yönetiyor,işi gücü bırakmış Trabzonspora marş yapıyor,zaten aklına'da baçka birşey gelmiyor
sertac 2 yıl önce
iş yapın iş. boş ilerle uğraşmaktan oraya neden geldiğinizi unuttunuz.
ALPASLAN PEKİN 2 yıl önce
TRABZONSPORU ŞAMPİTYON YAPMADIKTAN SONRA YÜZÜNCÜYIL MARŞINIDA YAZSANIZ HİÇ BİR İŞE YARAMAZ BİR TAKIMI POPÜLER YAPAN BAŞARIDIR MARŞ DEĞİLDİR
Davut kazancı 2 yıl önce
Oy verip de Ortahisara secenler günahın büyüğü sizin
Tahsin 2 yıl önce
Marşmı derdiniz bu mu
Yazik bir belediye başkanının derdine bak
Dükkañi yıktiniz 15 yildir mahkemede süründüruyorsunuz nerde benim hakkım
KONYA,,EREGLİ 2 yıl önce
Trabzonspor'un sadece ve sadece şampiyonluğa ihtiyacı var,,başka bir şey kesmez bizi bunu kavanoza iy koyun
0661 2 yıl önce
demeç verip sonrada utmayın, trabzonsporun hakkı yeniyor onun için bir şey yaptınız mı bu zamana kadar yapmadığınız gibi?
Bulent 2 yıl önce
Mars yazdiracaginiza akyaziyi trabzonspor verin avm otel yapsın
Gidin sehir hastanesini ihaleye sokun
Boş işlerle uğraşmayın
Pppilistlik yapmayin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@