7m

7m

hyundai

Trabzonspor'a Akyazı müjdesi!

TOKİ Başkanı Turan, yapımı devam eden Akyazı Spor Kompleksi ve stadyum inşaatında incelemelerde bulundu.     TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile birlikte Akyazı mevkiin

Trabzonspor 03.09.2015, 19:19
Trabzonspor'a Akyazı müjdesi!
TOKİ Başkanı Turan, yapımı devam eden Akyazı Spor Kompleksi ve stadyum inşaatında incelemelerde bulundu.
 
 
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile birlikte Akyazı mevkiinde yapımı süren inşaatı gezdi, çalışmalar hakkında ilgililerle görüştü. Açıklamalarda bulunan Mehmet Ergün Turan şunları söyledi: "Dünyada birkaç yerde uygulanan bir çelik yapı sistemi inşa edildi. Türkiye'de, hatta Avrupa'da inşa edilen en önemli statlardan biri de burada yapılıyor. Yaklaşık 2 milyon metreküp dolgu üzerine inşa ediliyor. Stadın altına yaklaşık 125 kilometre kazık çakıldı. Bu rakamlar ufak rakamlar değil. Burada devasa bir sistem inşa edildi."
 
İNŞALLAH ŞAMPİYONLUĞU BURADA KUTLARIZ
 
Sıfır hatayla çalışmak zorunda olduklarını ifade eden Turan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu tesis Türkiye'nin göz bebeği olacak. Türkiye'de büyük bir spor faaliyeti olacaksa Trabzonspor'un bu tesisi her zaman dışa açılan bir kapı olacak. Bu tesis sadece Trabzon'a değil, ülkemize, milli takımlarımıza da hizmet edecek. Şu anda statta önümüzü görmediğimiz hiçbir detay kalmadı. Tüm detayları çözmüş durumdayız.  Mühendislik anlamında sıfır hatayla çalışmak zorundayız. Beklentilere de karşılık vereceğiz. İnşallah şampiyonluğu burada kutlarız."
 
"İKİNCİ YARI MAÇLARINA YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ"
 
Stadın ne zaman hizmete gireceği konusunda belirli bir tarihin olup olmadığı şeklinde soruyu da yanıtlayan TOKİ Başkanı Turan, "Burada çok özel bir mühendislik uygulanacak. Milimetrik çalışmalar var. Hedefimiz, Trabzonspor'un beklentisi doğrultusunda stadı ikinci yarının başlangıcına yetiştirmek. Olmazsa 5'inci, 6'ıncı maç olur. Burada verecek olduğumuz müjde şu; inşallah birkaç ay sonra burada topa vurmuş oluruz" dedi.
 
Bir süre stat ve komplekste yürütülen çalışmaları yakından izleyen Turan, şantiye alanında firma yetkilileriyle toplantı gerçekleştirdi.

Yorumlar (5)
osman yavuzyilmaz 7 yıl önce
yakinda secim varya artik siyasilerden bolbol müjde gelir.
ali 7 yıl önce
Bu sezon değil gelecek sezon bile bitmez. Seçimler yaklaşıyor, görevde olan siyasiler ortalıklarda dolaşmaya başladılar. Akyazı stadı en bir genel secim ardından bir yerel seçim malzemesi daha olur. Stad değil Mübarek siyasilerin oy deposu.
kadirsen 7 yıl önce
Ben yakın zamanda trabzondaydım stat belki biter ama cevresi iki üc yıl daha bitmez türkiyede işler malesef cok yavaş işliyor.
Yakup SAYIN 7 yıl önce
Bu akyazı basladıgından berı her gun mujde alıyoruz da Akyazı 20 yıldır bıtemedı bır turlu. Bız mujde manyagı olduk, kulup kac baskan, kac hoca, kac topcu degıstırdı, hala akyazıdan mujde alıyoruz. Nasıl bır lanettır bu?
Zeki 7 yıl önce
yakinda secim varya ben olsam ikdidardakilere vermem hadep e oyunu veririm cünki bu ikdidardakiler bunu hak edmemisdir verdigi sözü tutmamislardir yapamiyorsa. Söz vermiyceksin bunlar malesef trabizonda oliy isini takib eden yok yan gelib yatiyorla adamlar aya biz hala kaldik yaya gelin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@