banner536

banner526

banner513

Trabzonspor Yusuf Yazıcı'dan ne kadar kazanacak?

Trabzonspor Yusuf Yazıcı transferinin detaylarını resmen açıkladı

Trabzonspor 06.08.2019, 11:24 06.08.2019, 11:37
Trabzonspor Yusuf Yazıcı'dan ne kadar kazanacak?

Trabzonspor Yusuf Yazıcı'nın Lille'e transferi konusunda resmi açıklamayı yaptı.

Buna göre Trabzonspor, Yusuf'un transferinden net 16 Milyon 500 Bin Euro'yu kasasına koyacak. Bunun haricinde 25 maç oynaması halinde 1 Milyon Euro, başka bir kulübe kiralık veya bonservisiyle transfer olması durumunda transfer gelirinin net yüzde 20'sini alınacak.  Ayrıca Edgar Ie'nin bonserivisini alan bordo mavililer Yusuf'un Türkiye'de herhangi bir kulübe kiralanması ve satılması halinde Lille'den 20 Milyon Euro tazminat alınacak.

İşte yapılan açıklamanın tamamı;

Profesyonel futbolcu Yusuf Yazıcı'nın Losc Lille kulübüne transferi konusunda, anlaşma sağlanmıştır. 

Yapılan anlaşmaya göre;
-Losc Lille Kulübü, şirketimize sözleşme fesih bedeli olarak 16.500.000.-EUR ödeyecektir. 
-Yusuf Yazıcı, 25 maç oynaması halinde, Losc Lille Kulübü, Şirketimize, 1.000.000.-EUR daha ödeyecektir.
-Yusuf Yazıcı'nın Losc Lille Kulübü ile sözleşmesi devam ederken bir başka kulübe kiralanması veya kesin transferi hallerinde, net transfer gelirinin %20'si şirketimize ödenecektir.
-Losc Lille Kulübü, profesyonel oyuncuları Edgar Miguel Le'nin bedelsiz olarak şirketimize kesin transferine izin verecektir.
-Losc Lille Kulübü, Yusuf Yazıcı'yı Türkiye'de başka bir kulübe kiralamayacağını veya satmayacağını taahhüt etmektedir. Losc Lille Kulübü bu taahhüdünü ihlal ederse, Şirketimize 20.000.000.-EUR tazminat bedeli ödeyecektir. 

YUSUF


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (28)
isust 12 ay önce
Gayet güzel bir anlaşma. Yusuf'a bize kattıkları ve gelecekte de katacakları için teşekkürler. Yolu daima açık olsun. Futbolculuğuyla, saha ve saha dışındaki duruşuyla iyi bir sporcu ve örnek bir kaptandı. Gidişi ile gençlere hem örnek oldu hem yer açtı..
Mert 12 ay önce
Eskiden de böyle yapilmaliydi selcuk burak egemen felan.
Rizeli61 12 ay önce
Edgar geldiyse stoper sorunu bitmiştir hatta sağ bek bile tamam
TS 12 ay önce
Hele en son Madde süper olmuş. Türkiyeden başka bir kulübe kiralama veya satış olursa 20.000.000 Euro daha ödeyecekler. Bu parayi türkiyede kimse veremez ve vermez. Yolun acik olsun yusuf asatilar diliyoruz sana bu yolunda. Kendine iyi bak.
CeyEr161 12 ay önce
İlk önce yolun açık olsun koçum benim. Sen kalbinde her zaman Trabzon’lu kalacaksın, bizi temsil edeceksin. Gittiğin yerde kendi göster ki peşinden gelecek gençlerimizin de avrupa’da önlerini aç ve Trabzonspor‘umuza daha nice paralar kazandırın. Kalbimiz gittiğini hiç istemedi ama şu İHO ve Usta bizi öyle zor duruma düşürdüler ki, bu transfer kulübümüzü ferrahlatacak. Bize para kazandırdığın için ayritten teşekkürler, helal olsun sana.
alper 12 ay önce
gayet güzel antlaşma hele en son madde türkiyede ts den başka kulube gelmesi durumundaki tazminat maddesi on numara olmuş.burda olumsuz yorum yapanlar ts taraftarı degil busitelerden def olsunlar.
Mantıklı 12 ay önce
Çok ucuza gitti çoook. Umarım o taahhüd’ü ihlal ederlerde Trabzonspor 20 miyon Euro daha alır.
Kalyoncu 12 ay önce
Edgar Le gereksiz transfer o kadar Stoper'in varken neden bu adam? Kos koca Lille'den bir tane Santrafor alamadınızmı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@