Trabzonspor yönetiminden tarihi operasyon

Trabzonspor yönetimi gönderdiği isimlerle büyük tasarruf sağladı

Trabzonspor yönetiminden tarihi operasyon

Trabzonspor'da yönetim, sezon başı ve devre arasında gönderdiği 14 futbolcudan yaklaşık 198 milyon TL’lik bir kâr elde etti. Yıldız isimler gelmedi ve artık Fırtına ayağını yorganına göre uzatıyor.

Önceki dönemlerde 'yıldız' transferlerle kadrosunu güçlendiren Fırtına, bu sezon yaşanan maddi sıkıntılar sebebiyle Başkan Ahmet Ağaoğlu yönetiminde kemer sıkma politikası uygulamaya başladı. Futbol takımı kadrosunda büyük değişim yaşandı. Takım bütçesini düşürmek isteyen yönetim, sezon başında Uğur Demirok, Durica, Hubocan, Okay Yokuşlu, Bero, Aytaç Kara, Castillo, Shaidaev ve N'Doye ile yollarını ayırdı. Bu 9 ismin bonservisinden toplamda 9.9 milyon euro (63 milyon TL) kasasına koyan Fırtına, 8.7 milyon euro'luk (54.8 milyon TL) bir maaş yükünden de kurtuldu.

GİDERLER İYİCE AZALTILDI
Devre arasında da yılda 26 milyon 600 bin TL kazanan Burak Yılmaz, 13 milyon 700 bin TL ödenen Onur Kıvrak, 4.4 milyon TL alan Esteban ve 1 milyon 350 bin TL verilen Mustafa Akbaş ile yollarını ayıran, 13 milyon 700 bin TL ödenen Kucka'yı da Parma'ya satmak üzere olan bordo-mavililer, oyuncu giderlerinden 59.7 milyon TL'lik tasarruf sağladı. Maaş yükünü 19 milyon euro'dan 10 milyon euro seviyesine çeken yönetim, ayrıca Burak'tan 2 milyon TL ve Kucka'dan da 3 milyon euro (18.9 milyon TL) alacak. Bu hamle ile gelir-gider dengesi kuruldu.

UYGUN İSİMLER ALINDI
Teknik direktör Ünal Karaman ve oyuncu izleme ekibinin raporları doğrultusunda Trabzonspor, sezon başında kadrosunu Hosseini, Toure, Zeki Yavru, Amiri, Nwakaeme ve Ekuban ile güçlendirdi. Fırtına'nın kasasından bu isimler için toplamda 2.1 milyon euro (13.2 milyon TL) çıktı. Karadeniz ekibi yeni transferlerine de bu sezon toplamda 3.2 milyon euro (20.6 milyon TL) maaş ödeyecek.

.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
m. hanefi
m. hanefi - 1 hafta Önce

Herkes yazıyor, konuşuyor, Trabzonspor’u çok sevdiğini söylüyor. Ancak hiç kimse şu soruları sormuyor. Esasen sıralayacağım bu sorular meseleyi bütün çıplaklığıyla vuzuha kavuşturacak şeyler.
1.Trabzonspor ne zamandan beri borcunu artırıyor?
2.Mutlak bir iflas olan bu borç hangi yönetimler tarafından yapıldı?
3.Bu borç yapılırken TS Denetleme birimi niçin gereğini yapmadı?
4.Bu zararlar sadece beceriksizlikle mi açıklanabilir? Yoksa yolsuzlukla mı izah edilebilir?
5.Trabzosporda yöneticilik yapanlar, bu görevlerinden sonra ekonomik olarak anormal derecede bir zenginlik elde ettiler mi?
6.Mevcut yönetim veya Trabzon’daki taraftar dernekleri hatta sivil toplum kuruluşları bugünden geriye doğru bu borcun nasıl meydana geldiğini niçin sorgulamamaktadır?
7.Acizane kanaatim şudur: Borçlar çoğunluğu yolsuzluk, bir kısmı beceriksizlik ve şansızlık sebebiyle bu hale gelmiştir. Bir diğer sebebi de banane deyip falanca yönetim gitsin de bize yar olmuyorsa onlara da yar olmasın diye düşünen kafadır. Ayrıca yolsuzluğu hiç kimse tek başına yapmadığı için, yani paylaştırdığı için kimse sesini çıkarmamıştır. Bugün batmış olan Gaziantepspor ve Eskişehirspor Türkiye’de en yüksek futbolcu satışı yapan kulüpler olduğunu dikkate aldığımızda çuvalın alttan delindiği daha net anlaşılır.
8.Yapılması gereken açıktır. Geriye doğru, adil, hakkaniyetli bir soruşturma yapılmalı, kimin kulübü borçlandırdığı ortaya çıkarılmalıdır. Bu borçlarda yolsuzluk ve cebe indirme olduğu kesin tespit edilenlerden bu para tahsil edilmelidir. Beceriksizlik tespit edilenlerden de en azından sembolik de olsa bir meblağ alınmalıdır.
9.Sen ben yarışına girmeden, Trabzonlu olan olmayan veya Trabzon’un şurasından burasından olduğuna bakmadan sadece Trabzonspor gönüllüğü esas alınarak bu süreç işletilmelidir. Bağıran, çağıran, saldırgan tavırla hiç kimse kendisini daha fazla Trabzonsporlu göstermesin.
10. Deniz bitti! Kel göründü! Ya tam batacağız bütün hayallerimizle. Ya da çıkacağız.

Hakan61
Hakan61 - 1 hafta Önce

Helal olsun size baskan trabzonsporu bu duruma sokanlarada hayata Hersey haram olsun

cabir
cabir - 1 hafta Önce

Herkes cok duygusal yazılar yazıyo takımın şu andaki yük borcu cok fazla olduğu kesin .önlemlerle bunlar düşürüle bilinir zaten öylede yapılıyo. Bundan sonraki uygulamalarda
1-başarıya ac adamlar bulunup değerinde satılması
2-kulüp profesyonel yönetilmesi duygusal değil
3-gelir her zaman giderden fazla olmalı
4-ne şart da ve ne durumda olursa olsun yarışmacı takım kurulmalı
5-tüm Trabzonspor luların algısı ve düşüncesi evsane trabzonsupr u yaşatması dır

DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 1 hafta Önce

Futbol bana göre cumartesi pazar keyfidir şu anda bakmayın ranta dönüştürürmiş belki de en büyük rant kapısı haline gelmiştir onun için de tadı tuzu kalmamıştır artık kim gelirse gelsin kırılganlık devam edecektir.

msts61
msts61 - 1 hafta Önce

büyük trabzonspor taraftarı takımına sahip çıkmalı 2 milyon taraftarın her biri en az iki sms atsa 40 milyon tl yapar aksi halde transfer yapılamayacak herkes üzerine düşeni yapsın sms göndermeyende burda ahkam kesmesin

Ali genç
Ali genç - 1 hafta Önce

Tff fedarasyonuyla görüşme gerceklestirsin borcu odesin ziraat bankası taksitlendirsin toplam borcu ödesinler bu şekilde bu şans bu kadar kötü lig önümüzde taraftarı olmayan başaksehir bu ligi baskanım bida bole yakalayamazsın acilen 3_4 kaliteli adamla sampiyon oldugunda bu takım borcunun 100 de 70 kapatır 2 inci sene artıyla baslar ekonomisi trabzon icin butun herseyi yapın bu takıma sahip cıkıp transfer yaptırın sampiyonluk geldigi andan sonra sizi o koltuktan kimse indiremez emin olun saygılar..

banner421

banner443