"Trabzonspor, vitrin kulüplerden biridir"

Ağaoğlu kulüp dergisine yazdı...

"Trabzonspor, vitrin kulüplerden biridir"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor'un 52 yıllık geçmişi, tarihi başarıları ve kamuoyu nezdinde kazandığı saygın konum ile Türk futbolunun vitrin kulüplerinden biri olduğunu belirtti.

Ağaoğlu, Trabzonspor dergisindeki yazısında, "Trabzonspor Kulübü, 52 yıllık geçmişi, tarihi başarıları ve kamuoyu nezdinde kazandığı saygın konum ile Türk futbolunun vitrin kulüplerinden biridir." ifadesini kullanarak, şunları aktardı:

"Yöneticileri, taraftarları, oyuncuları, hocaları ve çalışanları ile bir bütün olan bu kulüp, diğer pek çok kulüpten farklı olarak mekansal bir ayrıcalığa sahiptir. Trabzonspor, Trabzon şehrinin kulübüdür. Dahası, şehrin sadece sportif değil; sosyal ve kültürel olarak da ulusal ve uluslararası alandaki en büyük temsilcisidir."

Kulüplerinin Trabzon'da olmasını, Trabzon'u ve daha geniş bir ölçekte Karadeniz coğrafyasını temsil ediyor oluşunu büyük bir avantaj olarak düşündüğünü vurgulayan Ağaoğlu, şöyle devam etti:

"Futbol çevrelerince merkeze uzak olmak kimi zaman dezavantaj olarak nitelenirken, bizim bunu lehimizde çevirmeyi başardığımızı görüyorum. Sahamızda oynadığımız maçlarda tribünlerdeki doluluk oranı, bunun bir ispatı niteliğinde. Geçtiğimiz sezona göre seyirci ortalamamızı yüzde 35 oranında arttırarak 27 bin dolayına çıkarttık. Trabzonspor, kenti maç günleri seferber edebiliyor. Gururla söyleyebiliriz ki eskiden olduğu gibi şimdi yeniden, evde yahut kahvede değil tribünde oturmayı ve maçı stadyum atmosferi içinde izlemeyi tercih eden bir halkımız var. Bu doluluk oranının gelecek sezon daha artacağından şüphe duymuyorum."

Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor'un Trabzon kentini dış dünyaya açmayı başardığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bu coğrafyaya ait pek çok güzelliği Trabzonspor üzerinden ve özellikle sosyal medya aracılığıyla dış dünyaya anlatabiliyoruz. Geçtiğimiz ay sosyal medya ekibimizin hazırladığı ve beni de dahil ettikleri 'maça çağrı' videosu ve iki haylaz yavru fırtınanın stadyuma kaçak girdiği kurgu videoyu sizler gibi ben de keyifle izledim. Bu çalışmaların, Trabzonspor'umuzun ve Trabzon'un mizah dolu, keyifli ve aydınlık yüzünü yansıtan çalışmalar olarak futbol kamuoyunda ses getirmesinden mutluluk duyuyorum. Bu gibi nitelikli işler Trabzonspor'un farkını ve vizyonunu daha geniş kitlelere kolaylıkla duyuracak."

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 12:49
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Avrupa
Avrupa - 1 yıl Önce

sayın başkan Trabzonspor şampiyon olamıyor artık ama her sezon avrupaya gitmeli. bunu kulüp kültürü haline getirmeliyiz. avrupada en çok destekçisi olan kulüplerden birisi Trabzonspor.

zafer
zafer - 1 yıl Önce

BÜYÜK BASKAN SENDE BIZIM VITRINLIK BASKANIMIZSIN. ALLAH SENI BASIMIZDAN EKSIK ETMESIN. AMIN.INSALLAH FUTBOLUMUZUN BASINA SENIN GIBI FUTBOL BILGISI OLAN VE KARIZMATIK BIRI GELIR. AMA NERDE HIC UMUDUM YOK.ÖZELIKLE BU ENTRIKALARIN DÖNDÜGÜ LIGDE, TRABZONSPORUN ÜZERINE OYNANAN BU HAKEM OYUNLARINDAN SONRA, TÜRK FUTBOLUNUN KURTULUSU SENIN GIBI FUTBOL BILGISI GENIS VE PROGLAMLI KISILERLE OLUR. ALLAH NE MURADIN VARSA VERSIN.

baksoy
baksoy - 1 yıl Önce

Eskiden USTA ' nın HACIOSMANOĞLU ' nun verdiği demeçler hiç ilgimizi çekmiyordu sen bu başkanlığı hakkediyorsun ?

adnan
adnan - 1 yıl Önce

ben hermec 15,,20 dakka sada altyapidan denen memis oyunculari kadroya alip saya surmeli hoca ts alt yapisi sinirsizdir hatirlat hocaya koy oynasinlar dene kardesim

hakan tan
hakan tan - 1 yıl Önce

Ümraniyespora elenmiş vitrin kulüplerden biriyiz diyor başkan sana kim inanır kadir inanır=)

Cengiz Uslu
Cengiz Uslu - 1 yıl Önce

Yanlız sayın başkanım bir Isparta lı olarak bir kelamınıza alındığımı belirtmek istemekteyim. Trabzonspor Trabzon ismi ile iç içe olabilir ama evrensel bir takımdır. Bu takımın 7 mil. yakın taraftarı var ve sizce kaçı Trabzonlu. Unutmayın Trabzonspor dünyanın az sayıdaki evrensel takımlardandır. Trabzonspor halkların takımıdır. Benim ailemde biz sadece yakınlarımla beraber 9 kişiyiz ve daha niceleri.

Korsy
Korsy - 1 yıl Önce

Çenen kapansın

BORDO -MAVİ.
BORDO -MAVİ. - 1 yıl Önce

başkan maddi konuda sıkıntıları aştığımız zaman .Bu takımın önünde hiçbir takım duramaz.Transfer dönemi 3-4 kaliteli transferle yedek kulübemizi ve takımı daha kaliteli hale getirmeliyiz.


SIRADAKİ HABER