banner539

banner526

banner533

banner513

"Trabzonspor ve MHP'de durum aynı"

Trabzonspor'da haftasonu yapılacak kongre öncfesinde Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu hem MHP hem de Trabzonspor kongresini ele alan bir yazı kaleme aldı. Trabzonspor ve MHP seçiminin birbirine benzediğini söyleyen Eyüboğlu seçime girecek adayların mutlaka bi

Trabzonspor 02.12.2015, 09:46

Trabzonspor'da haftasonu yapılacak kongre öncfesinde Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu hem MHP hem de Trabzonspor kongresini ele alan bir yazı kaleme aldı.

Trabzonspor ve MHP seçiminin birbirine benzediğini söyleyen Eyüboğlu seçime girecek adayların mutlaka birleşmesi gerektiğini vurguladı.

İşte Eyüboğlu'nun yazısındaki ilgili bölüm;

Selim Kaptanoğlu, Sinan Oğan, Koray Aydın’dan sonra Meral Akşener de MHP’yi olağanüstü kurultaya götürmek için sahaya çıktı. Varsayalım ki bu adaylar, MHP tüzüğü gereği gerekli 249 delegeyi ikna edip, onlardan aldıkları noter tasdikli imzaları Genel Merkez’e verdi. Zor bir ihtimal ama Devlet Bahçeli de “Hodri meydan” deyip MHP’yi seçimli olağanüstü genel kurula götürdü.

Beş adaylı bir seçimde bunlardan birinin Bahçeli’den genel başkanlık koltuğunu alması mümkün mü?

Değil.

Bahçeli’ye karşı tek listede birleşirlerse belki...

Aynı şey Trabzonspor için de geçerli.

Tarihinin en kötü dönemini yaşayan Trabzonspor’un genel kurulunda beş aday yarışacak.

Muharrem Usta, Celil Hekimoğlu, Tahsin Usta ve Temel Eyüboğlu, ayrı listelerle yarışıp İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan Trabzonspor başkanlığını alabilirler mi?

2013’teki seçimde Muharrem Usta, Metin Atasoy, Hakan Kulaçoğlu, Emre Aksoy ve İbrahim Hacıosmanoğlu yarışmış, Hacıosmanoğlu, Usta’dan 75 oy fazla alıp  seçimi kazanmıştı.

Bu genel kurulda Muharrem Usta ve Celil Hekimoğlu gibi güçlü adaylar listelerini birleştirmezse, Hacıosmanoğlu’nun yine aradan sıyrılıp yeniden başkan seçilmesi sürpriz olmaz.

Yorumlar (2)
Mesut 5 yıl önce
Allah korusun...yemin billah bu şahsiyet yine Trabzonspor başkanı secilsin taraftar diye bir şey kalmaz
tarık buğra 5 yıl önce
sadece muharrem usta ile ibrahim hacıosmanoğlu yarışsa usta fark atar.ama şimdi hekimoğluna da oylar gideceğinden durum kritik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@