7m


7m

hyundai

Trabzonspor'un hakkı olan kupayı almaya çalışmıştı - Davası başladı

Trabzonspor'un hakkı olan şampiyonluk kupasını Fenerbahçe müzesinden almaya çalışırken gözaltına alınan Halit Şahin'in davası başladı.

Trabzonspor 06.07.2018, 13:49
Trabzonspor'un hakkı olan kupayı almaya çalışmıştı - Davası başladı

2010-2011 sezonunda şampiyonluğa ulaşan ancak Ulusal ve Uluslararası makamlarca şike yapıldığı tescillenmiş olmasına rağmen kupası verilmeyen Trabzonspor'un, şampiyonluk kupasını Fenerbahçe müzesinden almaya çalışırken gözaltına alınan ve hakkında dava açılan Trabzonspor taraftarı Halit Şahin'in duruşması başladı.

İstanbul Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki  ilk duruşmaya tutuksuz sanık Halit Şahin ile avukatı Tolga Altuntaş katıldı. Fenerbahçe Spor Kulübü'nü avukat Abdurrahim Erol temsil etti. 

'PROTESTO AMACIYLA YAPTIM'

Amacının hırsızlık olmadığını savunan Şahin, "Protesto amacıyla yapmıştım. Ben suçsuzum, beraatime karar verilmesini istiyorum" dedi.  Müvekkilinin üzerine atılı hırsızlık suçunun maddi unsurlarının oluşmadığını savunan avukat Tolga Altuntaş, müvekkilinin beraatine karar verilmesini istedi. Fenerbahçe'nin Avukatı Abdurrahim Erol da şikayetlerinin sürdüğünü söyledi. Mahkeme, oluşan zararın ödemesi için sanığa bir dahaki duruşma gününe kadar süre vererek duruşmayı erteledi.

DURUŞMADAN SONRA BASIN AÇIKLAMASI

Sanık Halit Şahin ve Avukatı Tolga Altuntaş, duruşma çıkışı adliyenin önünde bir basın açıklaması yaptı. 

Trabzonspor'un hakkı olan kupası almaya çalışmıştı - Davası başladı

'BİZE AİT OLANIN MÜCADELESİNİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ'

Şahin, "Kupa çalınmıştır, doğrudur. Ama çalan kişi ben değilim. Bize ait olanın mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Haklı olduğumuz davada sonuna kadar devam edeceğiz" dedi. 

'FENERBAHÇE'NİN ŞAMPİYON İLAN EDİLMESİNE KARŞI BİR PROTESTO EYLEMİ'

Müvekkilinin suçlandığı nitelikli hırsızlık suçunun şartlarının oluşmadığını savunan Avukat Tolga Altuntaş, "Bizim amacımız burada bir kupa çalmak, o kadar güvenliğin içerisinde alıp götürmek mümkün değil zaten' dedi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Halit Şahin'in 11 Ocak 2017 tarihinde müşteki Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'ne ait Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Spor kompleksi içerisinde bulunan halka açık müzeye gittiği, 2010-2011 sezonu 1. Lig şampiyonluk kupasının sergilendiği camekanı kırıp kupayı eline alarak, "Kupa bizim", "Trabzon" diye bağırdığı, görevlilerin şüpheliye müdahale ederek kupayı elinden aldığı belirtiliyor.  İddianamede, sanığın, "Mala zarar verme" ve "Nitelikli hırsızlığa teşebbüs" suçlarından 2 yıl 3 aydan 11 yıl 6 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor. 


Yorumlar (6)
Ozgur ata 4 yıl önce
Adamin dibisin! Ama asil hirsizlar ve onlarin koruyuculari cok guclu, elimizden birsey gelmiyor. Allah gelsin bunlarin hakkindan
hakan 4 yıl önce
hakkınız ödenmez. Fiziken yanınızda olamasak da yanınızda olan ekip yeterince güçlü zaten
Doktor TS 4 yıl önce
Hep yapmak istediğim şeyi yapan adamsın. Seninle aynı şehir ve aynı ilçeden olduğum için gurur duyuyorum.. Sen çok yaşa Halit kardeşim..
Ahmet 4 yıl önce
Adam bir haksizligi farkli bir sekilde proteto etmiştir taraftar. Gercek hirsizlara goz yumanlar TS taraftarini mahkemeye vermiştir.
Trabzonspor Ulannn 4 yıl önce
Ya bı salın adamı doğru olanı yapmış adam. Emegimizin karşılığı ni almaya gitmis
Trabzonspor Ulannn 4 yıl önce
Yapacağım şeyi yapmışsın reis emeğimizin karşılığını almak hakkımiz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@