7m

7m

hyundai

tamfinans

Trabzonspor transferleri sonrası flaş istifa geldi

Bursaspor ikinci başkanı Emir Adanur istifa etti.

Trabzonspor 27.01.2022, 08:52
Trabzonspor transferleri sonrası flaş istifa geldi

Trabzonspor'un 3 oyuncu transfer ettiği Bursaspor'da ikinci Başkanı Emin Adanur, yaptığı yazılı açıklama ile görevinden istifa ettiğini söyledi. Adanur, göreve geldikleri 2'nci haftadan itibaren bazı kişilerin yönlendirmesiyle istifa seslerinin yükseldiğini ve giderek eleştrilerin boyutunun arttığını ifade etti. Kendisinin ve ailesinin yıpratıldığını belirten Adanur, açıklamasında 6 aylık icraatlarına da değindi. Kısa sürede yeşil-beyazlı kulübe maddi ve manevi büyük kazanımlar sağladıklarını anlatan Adanur şunları söyledi:

"Gelinen 6 aylık süreçte; Bursaspor Futbol Okullarımız tekrar kulüp bünyemize geçti ve aylık ciddi bir gelir elde etmeye başladı. Stadyum İsim hakkımız tarihinde ilk defa satıldı. Yine stadyum altı dükkânların kiralama işlemleri yapıldı. Transfer tahtası açıldı. Kurumlara olan borçlar kapatıldı. Büyük Bursaspor'un kıymetli emekçilerinin hakları ödendi. Amatör Branşlarda faaliyetler başladı. 3 yıllık görev süremizin 6'ncı ayına kadar, bugüne kadar olmamış tüm baskıları üzerimizde hissettik. Bu baskıları kuranların Bursaspor camiasına uzun yıllardır verdiği zararı hepimiz biliyoruz. Bursaspor çok büyük bir camiadır. Bize gelene kadar nice başarılar elde etmiştir ve bizden sonra da mutlaka edecektir. Fakat milyonlarca insanın gönül verdiği, yüzbinlerce insanın takip ettiği, onbinlerce insanın peşinden koştuğu ve binlerce insanın hayatı olan Bursaspor, birkaç kişinin egosu yüzünden bu duruma geldi. Vakıfköy'den Teksas'a, oradan da başkanlığa kadar gelen bu yolda şunu gördüm; Bursaspor bu şehirde bir avuç insan dışında hiç kimsenin umurunda değil ve hatta birçoğu tamamen kendi menfaatleri doğrultusunda hareket ediyorlar. Aksine kesinlikle inanmayın. Bizim görev süremizce bırakın maddi destek vermeyi, tek bir maça dahi gelmeyen, ben buradayım diye destek vermeyen şehrimizin dinamiklerini ve istifa etmem için elinden geleni yapanları Bursaspor'a sahip çıkmaya davet ediyorum."


Yorumlar (7)
ali aktaş 4 ay önce
ts BİLAKİS BURSASPORA DESTEK VERDİ.BU 3 OYUNCUDAN 2Sİ BELKİDE GELİCEĞİ MEÇHUL..1Sİ TS A KATKI VEREBİLİR..
KIRO 4 ay önce
Düşene bir tekme de Trabzonspor atmış öyle mi ? Oysa ki Bursaspor' u çok severdiniz , hepsi yalanmış öyle mi ?
Semih Atik 4 ay önce
Bursaspor’u severim. 2011 de kendisini paraya satmadılar
gökhan yetim 4 ay önce
düşene biz tekme atmayız arkadaş biz öyle istanbul takımları gbi futbolcu ayartıp almayız parası ile alırız kaldi ki biz bizi sevne her zaman destek oluruz bursaspor şampiyonluğu buna en iyi örnektir bölge takımlarımıza elimizden gelen yardımı yapmaya çalışırız tabi samimiyetine güvenirsek buna da örnek biz futbolcularımızı giresuna bedava verdik hatta alacaklarının da bir kısminı biz veriyoruz senin sempati duyduğun ist takımı gs okandan para aldı burak elmas giresunlu olduğu halde sen ne dersin boş konuşursun. illa kıro olduğunu belli edeceksi yani :)
Erdem 4 ay önce
Zaten istifa edeceklerdi bahaneleri olmuş. Borç ile kulüp yönetilmez. Borç hibe değildir. Şimdi paran yoksa ileride nasıl olacak, zaten olmayacak ve iflas edeceksin. Alt yapıdan 3-4 tane oyuncu çıkaracaksın sonra 1-2 genç oyuncu alıp onları da yetiştireceksin, 3-4 tane karakterli ve deneyimli oyuncu bulacaksın. Zor geldi değil mi ? Siz başa gelirken amaç bunlar değildi. Kulüp yöneticiliği emek vermek değil, kaynak bulmak pardon bankadan güya düşük faizli kredi çekebilmek yada bas parayı sonra faizi ile geri iste İSİM DUYUR, ÜNLÜ OL DEĞİL Mİ ? Siz gidin bankadan borç alıp BATTIN. BU DEDİĞİM ALTINORDU HARİÇ TÜM TÜRK KULÜPLER İÇİN GEÇERLİDİR. Bizimde şuan gerçeğimizdir.
Hasan 4 ay önce
Tam tersi. Bursaspora 19 milyon verdik, maddi olarak rahatlattık. Aldığımız 3 oyuncunun ikisi de sezon sonuna kadar Bursada oynamaya devam edecek. Kadroları da zayıflamadı. 3 istanbul sömürücülerine benzemez Trabzon. Sen Reisinle aynı takımı tutmaya devam et kıro bey
KAMUHOT 4 ay önce
Koca Bursada, Bursasporu bulunduğu bu kötü durumdan kurtaracak bir adam yok.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@