7m


7m

hyundai

Trabzonspor transferde yabancı kuralını bekliyor

Bruno Peres ve Gervinho transferlerinin ardından Koita ile Hamsik´i de kadrosuna katmaya hazırlanan Trabzonspor, özellikle sol bek ve stoper bölgeleri için Türkiye Futbol Federasyonu´nun (TFF) nihai yabancı kuralı kararını bekliyor. Bordo-mavililer, bu mevkiler için karara göre yerli ya da yabancı isimlere yönelecek.

Trabzonspor 08.06.2021, 11:09
Trabzonspor transferde yabancı kuralını bekliyor

Yeni sezona yönelik transfer çalışmalarına erkenden başlayan ve bu doğrultuda Bruno Peres ve Gervinho´yu kadrosuna katan Trabzonspor, Kasımpaşa ile sözleşmesi bittikten sonra takıma katılması beklenen Koita ve prensip anlaşmasına varılan Hamsik´e de imza attırmak için geri sayıma geçti. Bu iki ismin de takıma katılmalarıyla yabancı oyuncu sayısı 12´ye yükselecek olan bordo-mavililer, TFF´nin 8+6 olarak açıkladığı ancak kulüplerin 1 yıl daha ertelenmesini talep ettiği yabancı kuralının nihai karara bağlanmasını bekleyecek.

KARAR DEĞİŞMEZSE TRANSFER PLANLAMASI DEĞİŞECEK
Koita ile Hamsik transferlerini de resmiyete döküp daha sonra sol bek, stoper, sağ kanat ve santrafor mevkilerine takviye yapmayı planlayan Karadeniz ekibi, bu mevkiler için yabancı kuralı kararına göre yerli ya da yabancı isimlere yönelecek. 2021-22 sezonuna yönelik 8+6 yabancı kuralı kararı değişmez ise bordo-mavililer özellikle stoper ve sol bek için rotasını yerli isimlere çevirecek. Karar değişir ve yabancı kuralı esnetilirse, Trabzonspor bu kez söz konusu mevkiler için yine gündemindeki yabancı isimler üzerine yoğunlaşacak.


Yorumlar (5)
gerçektaraftar 1 yıl önce
tabi tabi bekleyin... geçen sezon stoper stoper diye diye dilimizde tüy bitti şimdi golcü golcü diye ağlatın bakalım taraftarı.. en önemli ihtiyacı en sona bırakıyorsunuz yine.. görmüyor musunuz takım tek sorunu var: gol atamıyoooor. Ne yani yabancı kuralına göre mi golcü alınacak pes doğrusu..
Erdem 1 yıl önce
Sayın Başkan, biz FENERASYON başkanı Nihat kafasından sıkıldık sen de sıkılmadın mı ? Bu adamın görev süresi dolmuştur ve istifa ettirmelidir. Bizden de aday çıkarma zamanı gelmiştir artık, 0 (sıfır) oy alsa da çıkarın bir aday, büyük bir camiayız diyoruz, neyimiz büyük lafta mı, bir tane TFF başkan adayı çıkaramıyor muyuz ? Bu arada FENERASYON BAŞKANI Nihat istifa !
Fırtına Kuşu 1 yıl önce
Stoper için Atakan Gündüz ve Ahmetcan artık rotasyonda değerlendirilsin. Trondsen sol bek oynayabilir. Faruk Can da var.
Baha burak 1 yıl önce
İlerde satabileceğimiz hiç bir oyuncu kalmayacak takımda. Net görülen bu duruma şampiyon olacağız söylemiyle, yine eski ekonomik darbogaza saplanacagiz. Gidişat onu gösteriyor. Bu gelenlerle şampiyon olamazsak, Ağaoğlu yolcu olur. Bilmem farkında mı sayın başkan.
halil bilgin 1 yıl önce
Bizim başkan da aynı TEMEL in fıkrasıındaki gibi ATLAS OKYANUSUNU YÜZEREK TAMAMLAMASINA RAMAK KALMIŞKEN " çok yoruldum daaa, geri döneyrum" demiş... Geldiğinizden beri yapmış olduklarınızı bu sene bir çırpı da sildiniz... Kulübü YAŞLILAR ÇİFTLİĞİNE çevirdiniz...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@