"Trabzonspor tarihindeki en ağır darbe"

Trabzonspor'un eski futbolcusu Erman Özgür UEFA'nın kararını yorumladı

Trabzonspor 04.06.2020, 10:23
"Trabzonspor tarihindeki en ağır darbe"

UEFA, Finansal Fair Play (FFP) kuralları çerçevesinde yükümlülüklere uymadığı gerekçesiyle Trabzonspor'un bir yıl Avrupa kupalarından men ettiğini açıkladı.

Eski Trabzonsporlu futbolcu Erman Özgür kararı şu sözlerle değerlendirdi: "Uzun yıllar sonra şampiyonluğun favorisi olmuşken UEFA'dan gelen karar bence Trabzonspor tarihi için en ağır darbelerden birisi olur eğer geri dönüşü olmazsa. Çünkü şampiyonluğa olan iştah kadar gelecek sezonun kadrosunu şekellendirmek adına çok önemli bir maddi kayıp demektir."

Avrupa Ligi'nde mücadele etmesini onaylamıştı 

UEFA'dan bu sezon öncesinde yapılan açıklamada da UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB), Trabzonspor'un 2019-2020 sezonunda Avrupa Ligi'nde mücadele etmesini onaylamıştı. 

UEFA, bordo-mavili kulübün 2016'da yaptığı finansal fair play anlaşmasının kurallarını ihlal ettiği, 15 Ekim 2019 tarihine kadar istenilen şartları yerine getirmemesi halinde 2020-2021 ve 2021-2022 sezonlarında UEFA organizasyonlarına katılım hakkı kazanması halinde bunlardan birinden men edileceği belirtmişti. Trabzonspor'un söz konusu tarihe kadar istenilen şartları yerine getirmesi halinde ise bu cezanın uygulanmayacağı kaydedilmişti.

CAS'a başvuracak

Trabzonspor, Avrupa kupalarından bir yıl men edilmesi nedeniyle Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvuruda bulunacağını açıkladı.

Yorumlar (5)
Hasan 8 ay önce
İstanbul hırsızları neşe içinde. Yazmadıklarımı yazayım şampiyonluğu çalarlar, yetiştirdiği oyuncuları çalarlar. Olmadı Avrupa yolunu keserler. Ya biz bu ülkenin adamı değiliz ya da onlar vatan haini. Ülkenin yarısını üç büyüklere verseler olmaz diyen bir tane şerefli adam çıkmaz. Devletin bütçesinin yarısını verseler kimse yetim hakkı haramdır demez. Kalite o kadar.
? 8 ay önce
trabzonsporlu hariç bir adam gibi adam yokmu arkadaş..... haksızlık yapılıyor diyebilecek ??????????????????
CBİ 8 ay önce
sen boş ver erman özgür bu takım bu sezon şampiyon olsun gelecek sezon varsın kadro kuramasın.
Uğur yalçın 8 ay önce
Millet ona buna kızıyor yok ayağımıza taş dolandırdılar yok düşmanlar yok dış mihraklar yok şu bu olay net ve şaşıracak bir konuda yok koskoca mancıstrcity e de aynı kraldan 2 yıl hemde men cezası ve 36 milyon euro para cezası verdi ğelir ğider ve sponsor denğe lerinden adamların Trabzonspor la şahsi meselesi be olabilir veya mancstrcity le ha hakkını ararsın üst mahkemelerde ama bu duruma düşeceğin mancstrcity ceza aldığında senin dosyalarında oradaydı ama sen mafya atik omomatik tiplerle dolaşmaktan fırsat bulamadın elkam heral
Haktan Şaşmaz 8 ay önce
Alooo sen git kendi takımının sayfasında yorum yap. Çok istiyorsan bizim takımı tuttururuz sana. Belki hastasısın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@