Trabzonspor taraftarından şok iddia: "Akyazı Stadı fazla dayanmaz"

Bir Trabzonsporlu taraftar Akyazı stadının çatısında önemli eksikliklerin olduğunu söyledi.

Trabzonspor 09.08.2017, 15:18 09.08.2017, 18:36

Haber61 – Spor Servisi – Tuncay Lakot - Soner Doksanbir Trabzonspor taraftarı gurbetçi bir vatandaş Akyazı stadı ile ilgili olarak önemli bir iddia ortaya atarak stadın çatısında çok eksiklikler olduğunu ve 3-5 yıl gitmeyeceğini söyledi. Bilindiği üzere Akyazı Stadının çatısı geçtiğimiz aylarda şiddetli rüzgar sonrasında uçmuştu.


Trabzon Vakfıkebir ilçesi nüfusuna kayıtlı olan 47 yaşındaki Osman Cinal, 36 yıldır Almanya’nın Gelsenkirchen şehrinde ikamet ettiğini belirtti. 2 yılda bir memlekete geldiğini ifade eden Cinal, bu yıl ki izninin 2 Ağustos’ta gerçekleştirilen Trabzonspor sezon açılışına denk geldiğini söyledi.

Haber61’e açıklamalarda bulunan Osman Cinal, Almanya’da 24 yıldır, boru, demir, rafinerilerin çatı sistemlerinin montajları ile ilgili çalıştığını dile getirerek, “Almanya’da 3 buçuk yıl mesleki eğitim gördükten sonra 24 yıldır bir fiil bu işi yapmaktayım. Kaynak olsun, cıvata montajlama olsun hepsini yapıyoruz biz” dedi.

BU ÇATI FAZLA GİTMEZ

Stada erken giderek gezmek istediğini ifade eden Cinal, “bağlantıları nasıl yaptıklarını görmek istedim ve birçoğunda eksiklikler tespit ettim. Cıvataların kafasında sıkılmamış somunlar. Olması gereken iki somundan bir tanesi hiç yok. Çatıda olan kolon bağlantılarının hiç biri sıkışmamış arada 3 santimetreye yakın boşluklar var. Benim mesleki alanım olduğu için ben şunu diyorum, bu stat fala gitmez. Bu çatı fazla gitmez. Bu eksikliklerin giderilmesini istiyorum” şeklinde konuştu.İNSANIZ, HATA YAPARIZ

Cinal, bu işin bilerek yapıldığını düşünmediğini sözlerine ekleyerek, “insanız hata yaparız. Ben dört dörtlük iş yapıyorum diye de bir şey yok. Ben yurt dışından geliyorum. Her şeyi ben iyi bilim gibi bir şey de söylemiyorum. Bizde hata yapıyoruz. Yalnız işi teslim alan mühendis arkadaş çıkar, eline defterini, kalemini, kağıdını alır, nerde ne eksiklik var. Bunları tespit eder ve bunu işçisine yansıtır. Bu eksikler giderilir. Sonra stadın açılışı yapılır. Benim alanım olduğu için dikkatimi çekti” dedi.

İNSAN HAYATI BU UCUZ DEĞİL

Bu çatının fazla gitmeyeceğini iddia ediyorum diyen Cinal, “özellikle statta gol atıldığı anda insanlar tarafından stadın zeminine ani bir yüklenme oluyor. O direkler ister istemez sallanıyorlar. O cıvatalar ister istemez gevşiyorlar. Bu cıvataların sıkılışının bir prosedürü vardır. 10.9 çapında bir cıvatanın 750 newton metre güç ile sıkılması gerekir. Hemen hemen 3 buçuk ton güçle cıvataların sıkılması gerekir. Ben bunları tespit ettim. İnşallah bu eksiklikler giderilir. İnsan hayatının bu kadar ucuz olmaması gerekir.” ifadelerini kullandı.

HERŞEYİYLE ÇOK GÜZEL BİR STAT

Osman Cinal yurtdışında stat inşaatında çalışmadığını belirterek, “yurtdışında statların her şeyi dört dörtlük yapıldıktan sonra Spor Bakanlığı tarafından incelenir. Açılışa müsaitse açılır. Değilse şu eksiklikler giderilsin ondan sonra açılsın der. Trabzonspor’a güzel bir stat yapıldı. Yapanlardan Allah razı olsun. Girişiyle, çıkışıyla her şeyiyle güzel. Yalnız tuvaletlerinde su yok. Bunlar benim çok büyük bir eksiklik. Yurt dışından gelen birçok arkadaşta böyle bakıyor. İzin sezonu olmasaydı 35 bin değil de belki 20 bin kişi gelecekti stada. Bu sadece ben değil başka arkadaşlarda görmüş olabilir. Ben bunu sizin aracılığınızla bu işle kim ilgileniyorsa ona aktarmanız ve bu eksiklikleri kısa zamanda gidermelerini rica ediyorum” dedi.
 
Yorumlar (12)
ALPER 3 yıl önce
İnşAllah bu uyarılar dikkate alınır. Gurbetçi kardeşimize bu sorumluluk duygusu ve hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyorum.
Menşure 3 yıl önce
Aaaaa sen nasıl böyle birşey söylersin olurmu ? tayyip erdoğan kendi cebinden harcıyarak onlara dünyanın en güzel stadını yaptı! yetmedi stat bitmedi birde bu stada yıllık 12 trilyon kira vericez, madem öyle niye Avni Aker alındı ? Türkiyenin her iline takımı olmayan illere bile stat yapıldı onlardan kira alıcaklarmı, yok. Millet salakmı? O salaklar ancak Trabzonda olur. Türkiye de yapılan stadların en rezili Trabzona yapıldı. Bi diğer stadlara bakın birde Trabzon da yapılana. Basık iğrenç hem içerden görünüşü hemde dışardan görünüşü berbat. Ayrıca yapılıcak denilen şeylerin çeyreği yapılmadı ama sanki dünyada tek ve bize özel yapılmış gibi yapmak zorunda olan kişiye tapmak ancak Trabzon daki pasif insanların işidir.
İbrahim 3 yıl önce
trabzond a yer yok deniz dolduruldu üstüne düz bir arazi, gezilecek yerler ve stad yapıldı sen yine kötü diyorsun muhalefet böyle bir şey işte insanı nankör eder.
ali 3 yıl önce
resimlerden hersey görünüyor Allah dan bisey olmamis bu yapilana kadar kimse stada gitmesin cok büyük tehlike düsünün bir kopsa neler olur neler Allah korusun
bravo 3 yıl önce
gerçekten duyarlı bir vatandaş.bilgi ve birikimini sizler aracılığıyla kamuoyuna aktardı inşAllah gerekli mercilere ulaşıp dikkate alırlar ve kamuoyunu da bilgilendirirler.ayrıca medya olarak böyle haberler yapmaya devam edin ve bu gibi haberlerin sonucunu da takip edin.teşekkürler...
ÖMER ŞENER 3 yıl önce
bence hafife alınacak bir konu değil, yetkili kişilerin olayın kontrollerinde olup olmadığı hakkında bir cevap vermeleri gerekiyor.
Adnan 3 yıl önce
VAllahi REZALET.Bu calisanlar nasin bukadar hata edebilir?
Bunu 3 yıl önce
Ben ilk mac a gittiqimde yanimdaki biraderime dedim adam yuzde yuz hakli
Almanci 3 yıl önce
yalniz adamdaki Alman sivesine dikkat ettiniz mi? 36 yildir Almanya da dogal tabi :p
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@