Trabzonspor müzesini sanat eserine dönüştürdü

Trabzonspor müzesini sanat eserine dönüştüren Suphi Ertuğrul’a plaket.

Trabzonspor 30.10.2019, 18:46
Trabzonspor müzesini sanat eserine dönüştürdü

Haber61 – Haber Servisi – Trabzonspor, Arşiv ve Müze Kurulu tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında Şamil Ekinci Müzesinin dış cephesine rölyef çalışması yapıldı.

Yaklaşık olarak 1.5 yılda tamamlanan rölyef çalışmasını yapan heykeltraş Suphi Ertuğrul müzeyi ziyaret etti. Arşiv ve Müze Kurulu Başkanı Mehmet Salih Uzun ile bir araya gelen Suphi Ertuğrul’a çalışmalarından dolayı plaket takdim edildi.

Arşiv ve Müze Kurulu Başkanı Mehmet Salih Uzun yapmış olduğu açıklamada, “Müzemizin dış cephesini çağdaş görünüme kavuşmasına katkı sağlayan Suphi hocamıza teşekkür eder ve yeni projelerin heyecanında tekrar bir araya gelmeyi Umut eder, kendisine başarılar dilerim” dedi.

Suphi Ertuğrul ise açıklamalarında, “beni projeye dahil eden Mehmet Salih başkana teşekkür ederim. Ben bu işe duygularımla dahil oldum. Trabzonspor bizim hayatımızın parçası. Kulüp tarihine ışık olmuş futbol adamlarını gün yüze taşımak için çok çalıştık ve sonunda sanat harikası ortaya çıktı. Bu emeğimizin karşılığında plaket ile onurlandıran arşiv müze yönetimine ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Trabzonspor müzesini sanat eserine dönüştürdüTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Akın 2 yıl önce
Yapılan çalışmayı da net şekilde görebilseydik !
Denizhan Altunbaş 2 yıl önce
Yerinde gördüm ve gurur duydum, harika eserler,Türkiye’de örneği yok.Suphi hocamın ve Mehmet Salih başkanımın emeklerine sağlık.
KONYA EREGLİ CİLLER MAH 2 yıl önce
RİZELİ FİRTİNAYA ATFEN ZEN NE ZAMAN FİRTİNA OLDUN BİZİM HABERİMİZ YOK,,,RUYADA FALAN MİSİN,GALATASARAYİ FENERBAHCEYİ ALKİSLAMAKTAN BASKA FİRTİNALİGİNİZİ GORMEDİK VALLA GOREN VARSA BURAYA YAZSİN OMUYALİM

Gelişmelerden Haberdar Olun

@