kebir

Trabzonspor için Milli Mutabakat oluşumu kurulmalı

Trabzonspor’un pilot takımı 146 Trabzon’un eski başkanı Serkan Kılıç, kulübün geleceği için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Trabzonspor için Milli Mutabakat oluşumu kurulmalı

Haber61 / Özel / Tuncay Lakot / (Kaynak belirtilmeden kullanılamaz)

1461 Trabzon takımının eski başkanı Serkan Kılıç, Trabzonspor’un olağanüstü kongre kararını değerlendirerek atılması gereken adımlarla ilgili Haber61’e çarpıcı açıklamalarda bulundu.


HACIOSMANOĞLU VE USTA YÖNETİMİ SUÇLU

Önceki başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile şimdiki başkan Muharrem Usta yönetiminin kulübü borç batağına sürüklediğini söyleyen Serkan Kılıç, “1.2 milyar TL‘lik borç, normal şartlarda Trabzonspor’un veya büyük kulüplerin altından kalkabilecekleri bir borç değildir. Bu borçlanmaya istinaden borcu karşılayacak ticari veya sportif başarılar ve yatırımların olmayışı Trabzonspor’un elinde boş bir defter olarak kalıyor. Kulübün yıllık geliri borcun faizini ve banka borçlarının faizini karşılayamıyor. Gelinen noktada tribündeki en genç taraftar dâhil herkes, Hacıosmanoğlu ve Muharrem Usta yönetiminin bu işin suçlusu olduğunu biliyor” sözleriyle suçladı.

SAHTE ADAYLARA DİKKAT EDİLMELİ

Kongre sürecinde ortaya çıkacak sahte adaylara karşı uyaran Kılıç, “Sahte taahhütler vererek Trabzonspor’a aday olan herkesin peşinden gidilmemeli. Şu an Trabzonspor’un ihtiyacı olan şey, şehrin dinamiklerini bir araya getirmek ve Aralık ayındaki kongreye kadar bugünün şartlarında devam edebilmek. Gelecekte çocuklarımıza bırakacağımız bir Trabzonspor kalmayacak” diye konuştu.  

PARAM VAR, BENİ LİSTEYE YAZIN DEMEKLE OLMUYOR

Trabzonspor’un kurtuluşu için camianın önde gelen isimlerinin birlik olması gerektiğini vurgulayan Kılıç şöyle devam etti: “Bu yüzden siyasi parti ayrımı olmaksızın şehrin tüm dinamiklerinin, Trabzonsporlu Bakanlarımızın, eski başkanların bir araya gelmesi, kendi arkadaşımızın ismini yazalım şartı koşmadan ortak fayda gözetecek kişilerin yeni yönetimde olması şart.  Benim param var, beni de yazın demekle olmuyor.  Bu borç yapılanmasını kişilerin ayağına gidip toparlayabilecek kişiler olmalı. Bu yönetimle Trabzonspor’un borcunu kapatabilmek için üzerlerine hangi görev düşecekse onu yapmalı. Bu yönetim içinden bir ticari ekip oluşmalı, bir de sportif ekip oluşmalı. Bu sportif ekip Trabzonspor’un oyuncu kadrosu ve özüne dönüşüyle ilgili çalışmalar yapmalı. Ticari ekip de Trabzonspor’un borç yapılanması için kimlerin yanına gidilmesi gerekiyorsa gitmeli “

MİLLİ MUTABAKAT OLUŞUMU

“Trabzonspor’un paraya ihtiyacı var diye Medine dilencisi gibi camii önlerinde para toplanamaz” sözleriyle kalıcı çözüm aranması gerektiğini ifade eden Kılıç, “Bu yönetimin içindeki kişiler Trabzonspor’a ekonomik gelir getirecek projeleri geliştirerek hayata geçirecek. Trabzonspor için ellerini taşın altına koymalılar. Geçmişte ülkede yaşanan sıkıntıların sonunda Milli Mutabakat hükümetleri kurulurdu. Bu oluşumların içinde de sağcı ve solcu ayrımı olmazdı. Tüm partilerden insanlar bir araya getirilerek sıkıntılı dönemlerde bu tarz hükümetler kurulurdu. Trabzonspor için aynı Milli Mutabakat dönemi gibi bir oluşum kurulmalı. Bu anlamda da çok hızlı bir şekilde bu oluşumun öncülüğünü Trabzonsporlu bakanlarımızın oluşturduğu bir oluşumun oluşturulup hızlı bir şekilde hareket etmeleri lazım yoksa gelecekte çocuklarımıza bırakacağımız bir Trabzonspor olmayacak“ diye tamamladı.
 
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 15:43
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan S.
Hakan S. - 4 ay Önce

Hacıosmanoğlu ve Usta yönetimleri el birliğiyle kulübü iflasa sürüklemiştir. Seçimde delege akıllı olmalıdır.

Kologlu
Kologlu - 4 ay Önce

bizler taraftar olarak surunen bir trabzonspor istemiyoruz.ya yarisan bir takim yada kapatin bizi kanser ettiniz..hic olmasin dah iyi bizde kurtulalim..

molla
molla - 4 ay Önce

Mertçam transferi neden istifadan önce oldu.Alacak verecek meselesi mi çözüm buldu.herkes alacağını alıp gitti mi? Badem bırakacaksınız gider ayak bu iş niye??

yunus
yunus - 4 ay Önce

cozum katarlilara satmak takimi en guzeli bu zamana kadar ne odu

yakup
yakup - 4 ay Önce

Türkiye'de kulüp yöneticileri kulüpleri çatır çatır çatır soyuyor. en başarılısından, en başarısızına, en namuslusundan, en güvenilmezine kadar hepsi bu işin içinde. dolayısıyla yönetimlere saçma sapan kalkan olmaya çalışmadan önce bir kez düşünün. art arda 5 sezon şl şampiyonu da olsalar bizim kulüplerin borcu bir gram azalmaz, bizim fanatik tayfa da nasıl oluyor ya bu diye kendi kendine sormaya devam eder. memleketin yozlaşmamış tek bir metre karesi, tek bir alanı kalmadı.

Ercan
Ercan - 4 ay Önce

Artık Bu kongre bizim son şansımız.Bize akil adamlar Lazım.Şovmen iş adamlarına klübü emanet edemeyiz.eğer gereğini yapmazsak sonu hüsrandır

hasan
hasan - 4 ay Önce

devir atanma devri,seçilme işi biraz zor

ejder 54
ejder 54 - 3 ay Önce

geçmişi çözmeden geleceğe adım atamayız bu borcun neden bu noktaya geldiği sorgulanmalı ve önlem alınmalıdır

banner422

banner409

banner350