Trabzonspor için kritik gün

TRabzonspor'a gelen transfer yasağı için bugün kritik gün.

Trabzonspor 11.01.2019, 08:05
Trabzonspor için kritik gün

Bordo-mavililer, transfer yasağının kaldırılması için görüşmelerini sürdürüyor.

Bordo-mavılıler, transfer yasağının kaldırılması için görüşmelerini sürdürüyor. Futbol Şube Sorumlusu Haluk Şahin, FIFA ile yaptıkları temasların olumlu geçtiğini belirterek, "Bu konudaki kesin karar cuma günü (bugün) bize iletilecek. Yasağın kalkması durumunda uzun zamandır yaptığımız transfer çalışmalarını sonuca ulaştırmaya çalışacağız" diye konuştu.

.

Yorumlar (1)
Salih 6107 2 yıl önce
Unutmam mümkün değil, son maçta PTT’ye 1-0 yenilmiş ve şampiyonluğu kaybetmiştik. O zamana kadar transfer politikamız, İstanbul takımlarında oynamış futbolcu eskilerine çok fazla para vererek Trabzon’a getirmekti. Bu futbolcularla birkaç kez şampiyonluğun kenarından dönmüştük. O yıllarda doğru veya yanlış bir kanaat oluşmuştu. Bu topçular bizi sömürüyorlar ve şampiyon olmamızı istemiyorlar. Öyle ya yağlı kuyruğu elden çıkarmamak gerekli.
Hasılı para yok, pul yok. O zamanlar alt yapı yoktu. Alt yapı Trabzon amatör kümelerin tamamı idi. Şahsen çok korkmuştum, küme düşeriz diye. O sıralar yakaladığım bir yöneticiye adeta çıkışmıştım. Yönetici de bana hak vermiş, “yahu 5 kuruşumuz yok, ….mız Yeroz’dan görünüyor. Biz şampiyon olacağız diyoruz ama, buna mecbur olduğumuz için söylüyoruz. Yoksa haklısın aynı korku ben de de var. Hele bu seneyi bir atlatalım, azıcık toparlanalım, artık seneye sen gör bizi.” Demişti. Ve o kadro şampiyon oldu, Süper Ligte ilk yıl orta sıralarda, daha sonra ki yılları ise hepimiz gururla biliyoruz, meşhur efsane takımı ve oyuncularını.
Ne acıdır ki bunu bilmemize rağmen tarih tekerrür ediyor. Bu yıl o yıl mıdır ? Onu bilmem, bu yıl o yıl olmasa da gelecek yıllar bizimdir. Bunda hiç tereddüdüm yok.
Haydi Ağaoğlu, sakın yolundan sapma. Yaşın benden küçük ama aklın çok büyük. Bu bakımdan önünde saygıyla eğilmeyi hak ediyorsun.
M.Salih KOÇ
Orman yüksek Mühendisi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@