alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzonspor için büyük gün yarın

Trabzonspor'un uzun süredir hazırlıklık yaptığı dava yarın görüşülecek

Trabzonspor 14.03.2019, 08:34 14.03.2019, 08:41
Trabzonspor için büyük gün yarın

Trabzonspor kulübünün, 2010-11’de yaşanan şike süreci kapsamında Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) yaptığı başvuru sonrası duruşma yarın görüşülecek. Başkan Ağaoğlu, Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp ve Başkan Yardımcıları Ertuğrul Doğan ile Önder Bülbüloğlu duruşmaya katılacak. Dosya için 1 yıldır yoğun hazırlık yapılıyor.

FIFA Disiplin Komitesi´nin Türkiye Futbol Federasyonu'nun şike süreciyle ilgili olarak gerekli yaptırımları uygulamadığı gerekçesiyle yapılan başvuru dosyasını reddetmesinin ardından ekim ayında CAS'a başvuran Trabzonspor'a, CAS yetkilileri tarafından 15 Aralık 2018 için duruşma tarihi verilmişti. Ancak o dönem Trabzonspor'da kongre süreci yaşanması nedeniyle kulüpten yapılan erteleme talebini dikkate alan CAS, duruşmayı 15 Mart 2019 tarihine almıştı.

"OLUMLU SONUÇLA DÖNERİZ"

Yaklaşık 1 yıldır bu duruşma için hazırlanan Trabzonspor Hukuk Kurulu, 2010-11 sezonundaki şike süreciyle ilgili oldukça geniş kapsamlı bir rapor sunacak. Hukuk kurulunun yanı sıra Başkan Ahmet Ağaoğlu, Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp ve Başkan Yardımcıları Ertuğrul Doğan ile Önder Bülbüloğlu da İsviçre'ye giderek duruşmaya katılacak. Ağaoğlu, CAS'a yaptıkları başvurudan olumlu bir sonuç alacaklarına inandığını belirterek, "CAS'taki duruşmadan olumlu bir sonuç bekliyoruz. Bu konudaki kararlılığımızı çok net bir şekilde ortaya koyacağız ve sonuna kadar gideceğiz. Umarım bizim için olumlu sonuçla döneriz" dedi.

HUKUKÇU GÖRÜŞLERİ

ALPAY KÖSE: Trabzonspor'un gidiş yolu şu. TFF gerekli cezayı vermedi. UEFA'nın devreye girip ceza vermesini istediler. Sonrasında UEFA'nın regülasyonunda böyle yetki olmadığı için, FIFA'ya gittiler. FIFA federasyonlara müdahil olabilir. FIFA reddedince CAS'a gittiler. Böyle bir örnek yok. Öngörüde bulunmak zor. Trabzonspor kumüsürür argümanları haksız değil. Ama FIFA neden reddetti bilmiyorum. Trabzonspor'un talebinde bir hukuki olarak haklılığı var. Bu dava bir ilk olacak. Trabzonspor lehine karar çıkarsa ilk yaşanacağı için futbol açısından 'milat' olacak. Yani CAS'ın, FIFA'ya 'müdahale etmelisin' demesi anlamına gelecek.

METİN ÜNLÜ: Burada şike ile ilgili olarak TFF, CAS kararına rağmen işlem yapmamıştı. FIFA'ya gidildi. FIFA bu davayı reddedince CAS'a başvuru yapıldı. CAS'a, "Türkiye'de şike yapılmıştır kararın var ama bununla ilgili işlem yapılmıyor. FIFA da 'Sümen Altı' etti. Sen bunu engelle ve karar ver, FIFA'yı zorla" diye başvuru yapıldı. Artık CAS son karar merci olduğu için vereceği karar da FIFA'yı bağlayabilir. FIFA'nın kendi kararı iç hukukuna dahildir. Ya da şike gibi ağır bir suçu göz ardı edemezsin, TFF'ye bu konuda gerekli talimatları ver. Olmadığı takdirde 'üyeliğini askıya al, puan sil' kararı ver diyebilir. Ben CAS'a güvenirim. FIFA'ya güvenmem, UEFA'ya güvenmem.

.Fotomaç


Yorumlar (10)
Inşallah 3 yıl önce
Hadi hayırlısı olumlu bir karar çıkarsa tüm engellemelere rağmen "güçlününün adaleti değil adaletin gücü kazanacak..."
Uğur yalçın 3 yıl önce
Cas tas Uefa fifa nasa casa BMW Mercedes wolvo tokyo hepsi hikaye sayın Recep Tayyip Erdoğan yok diyor kupa fenerin iş bitmiştir uzatmayın lennnnn diyor anlamıyorsunuz anlayışınızmı kıt alooooo sesim ğeliyor mu anladınız mı kapiş ama sandık orda en iyi bildiğiniz işi akp ye oy vermeyi becerin yüzde 90 olsun patlatın sandıkları asvalt ağlasın sonrada kupam nerede ğel ğel bende ğel
adnan 3 yıl önce
fifa ve uefa rusvetle yasiyor yonetenler eski futbolcular bunlar gecmisi sike le simdi ingiltere diyor ki fifa rusvet aldi katardan bu fifa ya tabi guven olmaz tff nekadar rusvet verdi fifa ya kurtulmak icin oren sikeciydi
Söğütlü 3 yıl önce
Türkiye'de hakkımız verilmedi,iktidar partisi ve muhalefet tamamen şikecilerin yanında yer aldı. şikeciler son yıllarda rüşvet yemeleriyle meşhur uefa ve fifayı da ayarladı ve onlar da 'biz şikecileri kendi organizasyonlarımıza almayız ama Trabzonspor'un hakkının verilmesi konusunda tffnin işine karışamayız' diye element uydurdular. bakalım CAS ne diyecek. yılmadan,yorulmadan hakkımız olanı alana kadar DEVAM!
Aristo 3 yıl önce
Diyelimki cas evet siz haklısınız bu fener şike yapmış eee sonra ne olacak hemen tff kupamızı bize verecek feneri de küme düşürecek ya ğüldürneyin insanı Tayyip Erdoğan varken rüyanızda ğörürsünüz turistik seyahat yapıp ts nin paralarıyla oralarda ğezin işte eskiler ğibi sizmi safsınız bizmi kim kimi anlamadık
Güven 3 yıl önce
Kupa RTE da niye cas agidiyonizki kupa sarayda onlargeregini yapti görevini yapmayan adaletsiz zillet Türkler yani umutlanmayin
kaplan61 3 yıl önce
Basaksehir benim kurdugum Takim bu sene sampiyon olacak diyor sence sike olayinda kupa bize geri iade edilir mi hele bu Türkiye'de ise .
aziz 3 yıl önce
sanki bi şeyler olacak gibi....kupanın her tarafı gözüküyor gibi..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@