Trabzonspor düşmanlığıyla ne yapacaklarını şaşırdılar!

Türkiye'nin derdi deprem olmuşken sosyal medyada yaratılmaya çalışılan algı "Yok artık" dedirtti.

Trabzonspor düşmanlığıyla ne yapacaklarını şaşırdılar!

Haber61 Spor Servisi

Fenerbahçeli bir taraftar grubunun başlattığı "#TFFveTSdenDepremRezaleti" başlıklı skandal etiket bir anda büyüyerek akla zarar bir algıya sebep oldu. Türkiye Futbol Federasyonu'nun deprem bölgesinde oynanacak maçları ertelemesini "Trabzonspor'a kıyak çekiliyor. Kupada yorulan Trabzonspor dinlendiriyor. Fenerbahçe maçı öncesinde kart sınırından futbolcuları var." vs şeklinde yayılmaya çalışıldı.

Aynı zamanda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı da suçlayan sosyal medya trolleri Albayrak'ın devreye girerek TFF'ye Fenerbahçe maçı öncesinde Trabzonspor'u dinlendirmek için maçı ertelettiği öne sürüldü.

SADECE TRABZONSPOR MAÇI ERTELENMEDİ

Sosyal medyada dolaşan akla ziyan iddialara destek olduğu kadar tepki de büyürken TFF'nin erteleme kararını sadece Malatyaspor Trabzonspor maçı için almadığının altı çizildi. Alınan kararda  " Elazığ ilimizin iki takımı olan Elazığ Belediye Spor'un iç sahadaki Payasspor maçı, Elazığspor'un da deplasmandaki Tuzlaspor müsabakası ileri bir tarihe ertelenmiştir. Yine; Malatya ve Elazığ'da oynanacak olan Bölgesel Amatör Lig (BAL) ve yerel amatör maçlar da ASKF tarafından ileri bir tarihe alınmıştır.  Yine Malatya ilimizde de can kaybı yaşanması nedeniyle Federasyonumuz tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde Btc Turk Malatyaspor-Trabzonspor karşılaşmasının da ileri bir tarihte oynatılması kararlaştırılmıştır." ifadeleri kullanılarak bölgedeki tüm müsabakaların ertelendiği duyurulmuştu.

TRABZONSPOR HER KARARA SAYGILIYIZ DEDİ

Durum böyleyken Trabzonspor ise deprem sonrasında yaptığı açıklamada deprem konusundaki hassasiyetini ortaya koyarak "Pazartesi günü oynayacağımız Btc Türk Yeni Malatyaspor karşılaşmasına Trabzonspor Kulübü olarak hazır bulunmakla birlikte, Elazığ depreminin ardından bölgede oluşan hassas durum nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’nun alacağı her türlü kararı saygıyla karşılayacağımızı kamuoyunun dikkatine sunarız." ifadelerini kullanmıştı.

ORTALIĞI MALATYA BAŞKANI KARIŞTIRDI

Trabzonspor bu tavrı sonrası TFF maçların ertelendiğini duyururken bugün Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek dikkat çeken bir açıklama yaptı. Maçın oynanmamasına tepki gösteren Başkan Gevrek, TFF'nin aldığı kararın tüm bölgeyle ilgili olduğunu görmezden gelerek erteleme kararını Trabzonspor'un istediğini öne sürdü. Bu isteği kimin söylediğini açıklayamayan Gevrek  "Federasyondan bizi aradılar ve Trabzonspor'un gelmek istemediğini ilettiler. Bizden de erteleme talebinden bulunmamızı rica ettiler. Ancak biz maçın oynanmasını istedik. Buna rağmen tek taraflı olarak erteleme kararı çıktı. Trabzonspor gelmek istemiyor diye maçı ertelediler. Bu tür durumlarda ev sahibi takımın, mağdur olan tarafın talebi dikkate alınır. Ama bu kez öyle olmadı. "

Gevrek sözlerini skandal bir imayla tamamlayarak Trabzonspor'un depremi bahane ettiği imasıyla "Trabzonspor kupada 120 dakika maç oynadı. Sakat ve cezalı olan oyuncuları var. Nwakaeme de bunlardan biriydi. Bence Trabzonspor kendi şartlarını düşünerek erteleme kararı iletti." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2020, 15:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bay beyin
Bay beyin - 3 hafta Önce

Bir elazığlı olarak bu gevrekten utanç duydum kofik ayıp ayıp bırak insanlar acısılarını dindirsin

Abdülkadir Yılmaz
Abdülkadir Yılmaz @Bay beyin - 3 hafta Önce

Söyleyecek laf bulamıyorum hem Fenerbahçe’ye hemde Malatyaspor’a insanlar can dertinte bunlar neyin beşinde al üç puan senin olsun AŞ şikeçi Fenerbahçe değeriniz bu kadar ?????????? Yorumu millete bırakıyorum

Kürt Kasap
Kürt Kasap @Bay beyin - 3 hafta Önce

Yazıklar olsun

Laziko 61
Laziko 61 - 3 hafta Önce

Dost dedigimuz kardesdediğimiz z 3 gün yaşıyor....TRABZONUN TRABZONDAN başka dostu yok..olamazda ADAM sandigimiz boyle demec veriyorsa yaziklar olsun....Istanbulun YALAKALARI ....

Türkday
Türkday - 3 hafta Önce

Hemen federasyona bas vuralim maci saligünü oynamak icin

Abanoz
Abanoz @Türkday - 3 hafta Önce

Başkanın yerinde olsam ibretialem için sahaya paf takımı ile çıkar, bu şeref yoksunu ölü soyucuları bütün dünya kamuoyuna rezil ederim. Bize böyle pis bir lig ve şampiyonluk lazım değil.

DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 3 hafta Önce

Şikecilerin hiç konuşmaya hakları yok...TrabzonSpor 120 dakikada oynasa bir sonraki maçta da herkesi yenecek gücü vardır! Deprem olmuş bir daha olmayacağına garanti kim verebilir? Hiç kimsenin alçaklık yapmasına gerek yok fenerbahçe yalakalığı yapan malatya başkanını kınıyorum! Herkes akıllı olacak karşınızda ne Malatya ne Sivas ne de fener var karşınızdaki takım TRABZONSPOR.

Alp
Alp - 3 hafta Önce

Insanlar can derdinde cok ayip Trabzonspor her zaman saygili bi klup olmustur

Tonyalı 61
Tonyalı 61 - 3 hafta Önce

Bu şikebahçelilere verilecek en güzel cevap onlara, Akyazı'yı dar etmektir. İnşAllah, futbolcularımız bunun idrâkiyle mücadele edip tüm oyunları boşa çıkarır.

emin61
emin61 - 3 hafta Önce

daha iki kelimeyi bir araya getiremeyen malatyanin cahil icguzar baskani bulundugu sehirde ölen insanlari unutmus vakeme hakkinda yorum yapiyor.fenerli şakşakcilarda bunu kullaniyor..

şenol
şenol - 3 hafta Önce

Diyecek bir şey bulamıyorum. Yazıklar olsun hepinize orda giden hayatlar var siz neyin peşindesiniz.


SIRADAKİ HABER

banner513