Trabzonspor düşmanları iş başında! Böyle algı oluşturuyorlar

Trabzonspor düşmanlığı bazılarının kanına kadar işledi... İşte onlardan bir örnek daha

Trabzonspor 07.05.2020, 14:59 07.05.2020, 15:16
Trabzonspor düşmanları iş başında! Böyle algı oluşturuyorlar

Haber61 Spor Servisi

Türkiye'de liglerin 12-13-14 Haziran tarihlerinde yeniden başlayacağının açıklanmasının ardından bazı kesimler Trabzonspor'u hedef alan algı operasyonlarına başladı. TFF Başkanı Nihat Özdemir'in bazı takımlar ligin tescilini bazıları devamını istedi söyleminden yola çıkan bu kesimler liglerin tescil edilmesini Trabzonspor'un istediğini iddia etti. Ancak bordo mavili camia gerek başkan gerek yönetim nezdinde yapılan açıklamalarda devletin vereceği her karara uyulacağı vurgulandı.

Trabzonspor’dan yapılan bu açıklamalara rağmen sosyal medyada yaratılan algıyla insanlara Trabzonspor düşmanlığı aşılanmaya çalışıldı. Bunun bir örneğini de, bazı siyasi kesimlerin troll haber sitesi olarak bilinen Ensonhaber isimli site sergiledi. Sosyal medyada trollerin kullandığı ayrıştırıcı dili kendisine haber çizgisi olarak belirlemiş olan site Trabzonspor düşmanlığını imalı şekilde gözler önüne serdi.

TFF Başkanı Özdemir’in liglerin başlayacağını duyurduğu açıklamasını haberleştiren malum site haberi  Trabzonspor’a saldırarak algı oluşturup “İptal edilse de şampiyon olsak diye bekleyenler üzgün” manşetiyle verdi. Bilindiği üzere ligde Trabzonspor liderlik konumunda bulunuyor.

ensonhaber

Bu manşet Trabzonsporlu taraftarların büyük tepkisini çekerken Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun algı yaratma hevesindekilere karşı sözü tekrar akıllara geldi; Bunlar prematüre beyinlerin ürettiği senaryolar. Gün gelir kendi yazdıkları senaryoda figüran olurlar…  

Yorumlar (8)
Yahya 6 ay önce
Bu ensonhaber kadar seviyesiz ve yalama haber sitesi yok manşet foto başlıkları hep aşşalayıcı.
Hasan 6 ay önce
Bu ortamda futbol oynanamaz. Kim ki diyorsa ki lig tamamlanmadan tescil edilirse o şampiyonluğu istemiyorum Trabzonsporun taraftarı değildir. 1996, 2004,2005, 2011, 2019 yılları şampiyonluk ları çok mu etikdi ki 2020 etik olmazmış. 26 haftanın lideri şampiyondur. 8 haftayı garanti edebiliyorsa tff sorun yok oynatsın. Ha iki hafta sonra lideri değiştirip tescil edecekse o zaman etik olmaz. Bu durum bana bir az futbol ekonomisini kurtarmaya çalışmak gibi daha BEİNSPORTu kurtarmak gibi geliyor. Malum geçen yıl normalda Başakşehir şampiyon olurdu ama futbol ekonomisi Galatasarayı yaptı. Katarlı Beinsport istemedi Başakşehiri
arif 6 ay önce
Bu siteyi dikkate almayın.İşleri güçleri yalan yanlış haber.Zaytung okuyun ,daha gerçekçi geliyor.
Isko 6 ay önce
Tukiyenin her konuyla dort dortluk insanlarinin olustudugu bir spor kulubu olan TRABZONSPOR Futbol kulubunu aslinda tum TURKIYE ayakta alkislicagina gereksiz kiskanclik cekemezlik.sen yeme ben yiyeyim.Sen olma ben olayim kavgasi bu sonucu doguruyor.Gecen sene galatasaray sampiyon olduda ne oldu.Yine borc bataginda.36 yasindaki bir futbolcuya 10 milyon yuro vereceksin sonuc sifir.Diyer yandan bir kulup rakiplarinden geli olarak cok geride ama bir baskan dusunun bir kulubun parasini kendi parasigibi gozetip kolluyor.Iste sonuc ortada lider bir takim.Futbolu guclu kendi guclu.Bu takimin yolunu acin.Engel olmayin.O zaten normal sartlarda acik ara sampiyon olur.Zatan.Yeterki kostek olmayin.destek olunki.Goreceksiniz Avrupadaki o basarlar cok uzak degil.yeterki cekememezlik.kiskanclik olmasin.....
İbraam 6 ay önce
Bu ensonhaber sitesini hiç açmadım, kimdir nedir bilmem, haberde bazı siyasilerin sesi gibi bir tanım var. Bu siyasi güruh hangisidir kimdir..
Serko61 6 ay önce
Harbi bu sitenin arkasında kim var merak ediyorum, adamlar istediğine istediği gibi saldırıyor, ama dikkat ettim tam bir yandaş medya, tipik kripto fetocu vakası..
Hamit 6 ay önce
Ortaliģi kariştirmaktan,nifak tohumlari ekmekten başka bir vasifesi olmayan yalaka habersitesi olan ensonhaberi şiddetle kiniyorum.
fatih 6 ay önce
o senaryoya kağıt üzerinde muhakkak birilerinden onay almışlardır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@