vardallar

"Trabzonspor doğru ikiliyi bir türlü bulamadı"

Trabzonspor'un eski futbolcularından Mehmet Yılmaz defansta yaşanan istikrarsızlığa dikkat çekti

Trabzonspor 09.07.2020, 11:39

Haber61 Spor Servisi

Trabzonspor'un eski futbolcularından ve bir dönem yardımcı antrenörlük görevi de üstlenen Mehmet Yılmaz, bordo mavililerin Antalyaspor ile 2-2 berabere kaldığı maçın ardından değerlendirmelerde bulundu.

Mehmet Yılmaz savunmada yaşanan sıkıntıya dikkat çekti. Trabzonspor'un doğru ikiliyi bir türlü bulamadığını belirten Yımaz şu ifadeleri kullandı;

Normal şartlarda bu takımın stoperi Da Costa. O da sonradan takıma dahil oldu. Ben olsam, sakatlığı cezası fiziksel bir sıkıntısı yoksa ilk Da Costa'yı yazarım. Hüseyin Türkmen ile 7 ay çalışma fırsatı blduğum için gelişimini izledim. Şöyle bir noktası var, çok fazla pas hatası yapıyor, dikkat edin boş topları çok hatalı pas yapıyor ama kesilicik anlamında Campi'den çok daha iyi bir stoper. Kesme anlamında iyi ama oyuna sokma anlamında büyük sıkıntısı var. Hüseyin hocanın tercihine saygı duyuyorum. Trabzonspor sezon başından beri doğru ikiliyi bulamadı. Ünal hoca döneminde de aynıydı. Trabzonspor'un savunma sıkıntısı geçmişten bu yana hep vardı.  


Yorumlar (32)
Hamdi61 1 yıl önce
yaşım 60 Eğer Hüseyin Türkmen kadar oynayamazsam beni Trabzon meydanına asın.
yasar 1 yıl önce
futbolcuya kızmamalı, eğer kadronda olmayacağını düşünüyorsan gönder, türkmen zorla mı 11 e kendini yazdırıyor, sorun kapasitesi düşük olan hoca'da , sorun bu konu da hüseyin in bu görevi yerine getirebileceğini düşünen yönetimde.!!! (ben türkmeni bu takımda 1 gün tutmam, sadece bu maç için yazmadım, geçen hafta da aptal ca hareketler yaptı)
6101 1 yıl önce
Hüseyin Türkmen şişirilmiş bir balon. Yollayın hemen 1461e.orda oynasın.
katakulli 1 yıl önce
HUSEYIN cok kotu ,campi iseagir , orta sahamiz pres ozelligi olmadigi icin defans zorluk cekiyor , bu punalari almimizin tek nedeni ugrcan ve m kwame , sorlot , sosa .
analist_61 1 yıl önce
savunma sadece 2 stoper ile yapılmaz. tüm sahaya yayman lazım. toplu hucum toplu defans. birlikte hareket etme yeteneği. hucumda ise boşa çıkma ve alternatif yaratma. top rakipteyken 5. pası yaptırmayacaksın. bunları çalışma ile olur. işi bilen teknik heyet lazım.
Sez 1 yıl önce
Türkmen ve campi 2.lig topçusu, ömür balonmessi patladı. Ndiyae nin kafa gitmiş lig ve trabzon bitmiş onun için, 2 maçta 4 puan sayesinde gitti, sosa ve pererira gönülsüz,
Buraya kadarmış‼️
Maho 1 yıl önce
Eğer Hüseyin şimşir kadar hoca olamazsam ts meydanına asın looo beni... Torpillemi tavsiyemiz bilmem, işte hoca oldu..
mahsus mahal 1 yıl önce
şampiyonluğu belirleyen savunma hattı,
bir başakşehirin savunmaya bir de bize bakın.
ağaoğlu ısrarala şampiyon olacağız diyordu devre arasından. transferde defansa kimi aldın Sn. Ağaoğlu?
takmı o kadar siyasete sokacağına sorunlar üzerinde dursan şampiyonduk.
Ersin. 1 yıl önce
Felâket tellallığı yapmayı bırakın bu takıma güvenin antalya maçında top bizi sevmedi antalya bize karşı çok şanslı idi bu hakem bize uğursuz gelmiştir biz bu hakemin yönettiği maçlarda şanssızlıklar yaşamışız bunu bilerek bu atamayı yapmışlar zaten takıma destek çıkmalıyız ben başakşehirin konyaya yenileceğinden eminim bundan şüpheniz olmasın başakşehirin arkasında gizli güçler olduğunu tüm türkiye biliyor bunların hesabı sandıkta sorulacak merak etmeyin
Farozli 1 yıl önce
İyimserlik mi desem hayalperestlik mi desem bilemedim. Saygıdeğer hemşehrim bizim gibi senin de psikolojini bozmuşlar.
Vatandaş 1 yıl önce
He he başkası geçerse başa, şampiyon yapar sizi. 38 seneden beri olduğu gibi! Sizin aklınızı seveyim. Şunu iyi bilin: Türkiye’de bir Trabzonspor füşmanlığı var ama bu her kesimde var. Yani parti veya il farketmiyor.
zagene 1 yıl önce
Çeyiz sandığında bile sormaz Trabzon bunun hesabını.Bakınız 2010-2011.
Ts_61 1 yıl önce
Diyelim konyaya yenildi... Trabzonspor kazanabilir mi sence konyaya karşı ?
mavi 1 yıl önce
TS un doğru ikilisi ağaoğlu ve karaman dı içerden dışardan başarılı şampiyon olmalarını istemedikleri için nifak tohumlarını attılar şampiyonluk uçtu gitti...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@