banner536

banner526

banner513

Trabzonspor Denetim Kurulu Başkanı Ören; Uyarmıştık bu defa ikiyle çarpıyoruz!

Trabzonspor Denetim Kurulu Başkanı Ören'de flaş çıkış.

Trabzonspor 30.11.2018, 11:07 30.11.2018, 13:44
Trabzonspor Denetim Kurulu Başkanı Ören; Uyarmıştık bu defa ikiyle çarpıyoruz!

Haber61/Haber Servisi

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu yeni listesini divana dün sundu. Arından ilginç yansımalar yaşanırken bugün flaş bir isimden çıkış geldi.

Trabzonspor Denetim Kurulu Başkanı Mahmut Ören, 8 ay önce Trabzonspor yönetimine yaptığı uyarıları hatırlatarak, “8 ay önceki durum ne kadar tehlike ötesiyse, şu andaki halimiz ÇARPI 2…..” diye seslendi.

Yazılı açıklama yapan Ören şunları kaydetti;

“2018 GENEL KURULU ÖNCESİ MEVCUT TESBİTLER VE ÖNERGE :

Denetleme Kurulu Olarak, 8 ay önceki ‘’Olağanüstü genel kurul’’ öncesinde:

‘’DENİZ BİTTİ’’, ‘’TS EKONOMİSİ SOS VERİYOR’’, " SESİ YÜKSEK OLANLAR DEĞİL, - SÖZÜ YÜKSEK OLANLAR" ‘’YA DEVLET BAŞA - YA KUZGUN LEŞE’’ VE ‘’SÖZ KONUSU TRABZONSPOR İSE GERİSİ TEFERRUATTIR’’ ara başlıklarıyla yaptığımız son basın açıklamasında kullandığımız sözlerin ve iradenin arkasındayız.

Şükür ki, açıklamamızda da vurguladığımız üzere; genel kurulda, maceraperest kişilere ve projelere itibar edilmemiş, seçimde ortak akıl ve sağduyu egemen gelmiştir.

Açıklamamızda: Trabzonspor’un sorunlarının çok ağır olduğunu; bu durumdan, tek vücut halinde olunmasıyla kurtulabileceğimizi;

TRABZONSPOR’UN ekonomisinin TAŞINAMAYACAK boyutta ve tablonun vahim ötesi olduğunu; kurtuluşun ‘’Trabzonspor Kuruluş Ayarlarına’’ dönülmesiyle mümkün olabileceğini belirtmiştik.

Tespitlerimizin ne derece isabetli olduğu görüldü.

Sevgili Trabzonsporlular, sayın basın mensupları:

Trabzonspor’un ekonomik durumunun tehlike ötesi olduğunu belirtirken; ülkenin ekonomik krize girebileceğini; dövizin yani dolar ve Euro’nun adeta şaha kalkar gibi uçabileceğini öngöremedik. Tespitlerimiz döviz krizinin yaşanmasından önceki tehlikeli haliydi.

Dolayısıyla tespitlerimizi güncellememiz gerekirse:

8 ay önceki durum ne kadar tehlike ötesiyse, şu andaki halimiz ÇARPI 2...

Buna rağmen Trabzonspor Başkanı Sayın Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulunun işleri daha da zorlaştı. 8 ay önceki TÜM TRABZONSPORLULARININ KENETLENMESİ, birlik ve beraberlik halinde olunması tespitimiz, bugün daha da anlamlı ve zorunlu hale gelmiştir.

TEKRAR EDİYORUM: Trabzonspor’un kurtuluş reçetesi, kuruluş ayarlarına geri dönülmesidir, öze dönüştür, kısaca ‘’ALT YAPIDAN: ÜRETİM – ÜRETİM – ÜRETİM’’dir.

Birazdan, Trabzonspor’un ekonomik tabloları hakkında bilgiler sunacağım. Sunuşa geçmeden önce, Trabzonspor taraftarı, bir kongre üyesi, eski bir yönetici olarak sezinlediğim bir tehlikeden de bahsetmeden geçemeyeceğim.

süper futbol liginde diğer kulüplerinde yaşadıkları, Trabzonspor’dan farklı değildir. Türk futbolunun 4 büyükleri: Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve TRABZONSPOR ’da yaşanılan ekonomik çöküntü, takımların transfer politikalarında ve mevcut kadrolarında küçülmeye gitmelerine yol açmıştır. Bu küçülmeler, takımları, ‘’saha sonuçlarında istenilen başarının çok uzaklarına itmiştir.’’ Hal böyle olunca, taraftarlar bir taraftan borçları sıfırlandırın derken, diğer taraftan da şampiyon olun demektedir. Görsel ve yazılı basın ise meselelere sadece SKOR ODAKLI yaklaşmaktadır. Bu durum: yönetimler üzerinde, GALİPSEN HAKLISIN VE BAŞARILISIN, MAĞLUPSAN ÇOK KÖTÜSÜN VE YAPTIGIN TÜM İŞLER YANLIŞTIR algısı oluşturmaktadır. Kısır döngü, tribüne sirayet etmekte ve bu da YÖNETİMLER ÜZERİNDE OLUMSUZ BASKIYA YOL AÇMAKTADIR.

ŞEÇİLECEK Trabzonspor Başkanına ve yönetimine naçizane bir öneride bulunmak istiyorum. Bu tehlikeli baskıya direnin ve açıkça tavır koyun. Ezeli rakiplerin olumsuz saha sonuçları, Trabzonspor taraftarlarını ve Trabzonspor’u ‘’şampiyonluk’’ sularına sokmaya itmektedir. Bu beklentiyi yok edemezseniz, baskıdan etkilenmemeniz mümkün olamayacaktır. Yaptığınız tüm uğraşlar, saha sonuçlarına feda olacaktır. O sebeple kulüp ekonomisi tamamen düzelene kadar ve alt yapıdan üretilen futbolcular takımda ürünlerini verene kadar, takım kadrosu ve takım ruhu tam oluşana kadar ŞAMPİYONLUK SÖZCÜĞÜNÜ NE AĞZINIZA DOLAYIN, NE DE ŞAMPİYONLUK SÖZCÜĞÜNÜN TEHLİKELİ GİRDABINA TAKILIN…..

Şampiyonluk sözcüğü bir çığ gibi önce taraftarları, ardından da başta siz olmak üzere tüm Trabzonspor yönetimlerini ezip geçecektir.....

ŞAMPİYONLUK SENDROMUNUN YENİDEN YAŞATILMASINA İZİN VERMEYİN….. “


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
Cem 2 yıl önce
Adam %100 haklı ama onu trabzonluolup da kaçı dinler kaçı daha akıl verir çünkü mantık şu TS Yİ en çok ben seviyorum benden fazla kimse değer veremez TS YE
sedat 2 yıl önce
4 takimda batmistir ya satilacaklar yada kayyum atanacak baska care yok digerleri devlet destegi ile devam eder
Aristo 2 yıl önce
Bunlar ne iş yapar ben anlamam mesela neyi kimi nasıl denetliyorlar her sene yıl sonu sveya seçim öncesi mali tabloyu okumak için basının karşısına traşlı takım elbiseli çıkıp konuşmaktan başka ne iş yapıyorlar bu kadar borç ve yanlış uygulamaların hanğilerini denetlemiş enğellemişler boş işe yaramaz anlaşmalı dağıtılan makamlar birilerinin eğlencesi olmuş
Ofli hoca 2 yıl önce
ŞAMPİYONLUK kelimesinden niye bu kadar korkuyorsunuz TRABZONSPOR şampiyon olduğu yıllarda çok mu iyi durumdaydı İstanbul külüplerinden daha çok parası mı vardı daha iyi tesisleri mi vardı neyi vardı İNADI vardı İNANCI vardı.Bizde biliyoruz Borcu çok yanlış ve eksik yönetildi yanlış transferler yapıldı ekonomik yönden zor durumda ama diğer külüplerinde aynı durumda bizim ayağımıza gelen fırsatları niye değerlendirmiyoruz niye bunu ifade etmenden korkuyoruz TRABZONSPOR UN ŞAMPİYONLUK FOBİSİ YOKTUR UĞRADIĞI HAKSIZLIKLAR VARDIR 1996 herkes bilir 2006 Cem papila 2010-2011 şampiyonluk kupamız .
Hasan Kologlu 2 yıl önce
Cok dogru bir tesbittir..Sozü olan varsa para getirecek..
Uğur yalçın 2 yıl önce
Mesela bu zatı muhterem ya yönetimde yer alır ya divanda ya bilmem ne kurulunda hiç boşta kalmaz ama bir işe yaradığı veya sorumlu tutulduğu asla olmamıştır gel ya kooperatif apartman yönetimi ğibi hey bizim Mahmut uda denetime yazalım yazık boşta kalmasın meselesi
Uğur şirin 2 yıl önce
Çok etkilendim bu ören beyefendinin konuşmasından nutkum tutuldu de ekli yıllardır denizin kıyısında yaşamamıza rağmen bu Mahmut ören beyefendi bize hatırlatması kendimizi çölde zanbedecektik bak sen malumun ilanını yapmıştı çok iş olmuş denetlememe kurumu
Kazım Karabekir 2 yıl önce
Adamın Ağızna sağlık, çok doğru ve yerinde tespit ilk şampiyonluklar da takım ruhu vardı.. Mahmut başkanım
Paralı başkan sevdası bugüne kadar bize şampiyonluk yalanı ile oyalama, oyunu ile batırdı bir bașka deyişle başkalaşım sendromu yaşatı ve çöküş kaçınılmaz oldu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@