alexa metrics

banner536

Trabzonspor dava etti, hapis cezası aldı!

Trabzonspor'un tescilli markası TS Club’a ait lisanslı ürünlerin sahtelerini üreterek satışa sunan firma sahibine hapis cezası verildi.

Trabzonspor 20.08.2021, 15:32
Trabzonspor dava etti, hapis cezası aldı!

Trabzonspor, tescilli markası TS Club’a ait lisanslı ürünlerin sahtelerini üreterek satışa sunan şahıslarla ilgili hukuki mücadelesini sürdürüyor.

Gelen ihbarlar ve tespitler doğrultusunda imitasyon ürün satışı gerçekleştirenlere yasal işlemleri başlatan bordo mavili kulüp, İstanbul’da faaliyet gösteren D…k adlı firmanın 0212 702 25 41 numaralı hat üzerinden Trabzonspor’dan aradıklarını beyan ederek taklit ürün satışı yapmaya çalıştığını belirledi. Söz konusu firmanın sahibi hakkında İstanbul 2. Fikri Sınai Haklar Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Yargılama sonucunda firma sahibi 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Bir kez daha hatırlatmak isteriz ki; kulübümüzün telefon veya ev/iş yeri ziyaretleri üzerinden forma, kaşkol gibi ürün satışı kesinlikle yoktur. Ayrıca, kulübümüz bünyesinde Trabzonspor Dergisi, Yavru Fırtına ve TS Club’a ait çağrı merkezlerinin dışında (0 212 981 1967 ve 0 850 532 1967) herhangi bir tele satış hattı bulunmamaktadır. Yukarıda belirtilen telefon numaraları dışında sizleri arayarak kulübümüz adına satış gerçekleştirdiğini beyan edenleri Halkla İlişkiler Birimimize (444 1967) ihbar etmenizi önemle rica ederiz. Bu arada yine telefon üzerinden taklit ürün satışı yapan diğer firmaların dava süreçleri ise devam etmektedir"


Yorumlar (3)
GG 6 ay önce
peki onları alana taraftara ne denmeli ? pahalı diyecekler de outlet mağazası var trabzonun 50-100 tl forma var almak zor mu oradan ?
Vatandaş 6 ay önce
İlk defa duyuyorum böyle bir mağaza olduğunu
5561 6 ay önce
Hic bir zaman fiyati ne olursa olsun lisanssız hic bir Trabzonspor ürünü satin almadim, alanlara da hayin gözüyle bakıyor ve kınıyorum..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@