Trabzonspor'dan flaş açıklama! Hukuki işlemler başladı

Basın sözcüsü Kafkas, denetim raporu doğrultusunda hukuki girişimlerin başladığını açıkladı

Trabzonspor 04.10.2018, 09:24
Trabzonspor'dan flaş açıklama! Hukuki işlemler başladı

Trabzonspor Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, Bağımsız Denetim Şirketi tarafından bir önceki dönem yönetim kurulunun hesaplarının incelenmesine dair hazırlanan raporla ilgili hukuki girişimlere başladıklarını söyledi. Zeyyat Kafkas, ‘’Trabzonspor Kulübü'nün yönetiliş biçiminde artık şeffaflık, dürüstlük, hesap verebilirlik ve sorumluluk kavramları ön plandadır’’ dedi.

‘’Tüm spor kamuoyunun malumu olduğu üzere; kulübümüzün bir önceki dönem hesapları Bağımsız Denetim Şirketi tarafından incelenerek, tamamen somut verilerden oluşan kapsamlı bir rapor hazırlanmıştır” diyen Kafkas’ın açıklamaları şu şekilde:

"Tarih boyunca hep ilkleri gerçekleştiren ve cesaretle attığı adımlar sayesinde Türk futboluna yön veren kulübümüzün Yönetim Kurulu, bu misyondan hareketle söz konusu raporda yer alan hususlar hakkında gereğinin yapılmasına yönelik ivedilikle harekete geçmiştir. Bilinmelidir ki; Trabzonspor Kulübü'nün yönetiliş biçiminde artık şeffaflık, dürüstlük, hesap verebilirlik ve sorumluluk kavramları ön plandadır Bu kapsamda;  Bağımsız Denetim Şirketi’nin raporunda belirtildiği üzere, Trabzonspor Kulübü’ne bir önceki dönem verilen zararların tamamı dönemin yönetim kurulu başkanının alacağından yasal faiziyle birlikte mahsup edilecektir. Raporda yer alan Hususların tamamıyla ilgili Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulacaktır.  Disiplin Kurulu’na sevk hususunu Yönetim Kurulumuz ayrıca değerlendirecektir.’’


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (12)
Cakir 1 yıl önce
iHO donemide iyice incelensin arastirilsin
muhammet 1 yıl önce
Geriye doğru hepsi incelensin. karla kapatan yönetime kadar. Hesaplar, ödemeler açıklansın. Şeffaf olsun. Her yönetim yaptıklarını izah etsin. İş böyle ancak yoluna girer.
Ahmet 1 yıl önce
Bizlerde sizleri destekliyoruz suçlu olan herkimse gönderin yargıya
Ahmet 1 yıl önce
İşte bu ya. Ne öyle klübü soy soğana çevir sonra da git. Yok öyle yağma. Bravo yönetim. Herkesten hesap sorun. Usta, İHO.
Mustafa polat 1 yıl önce
Aynen devam.Trabzonspor a en büyük darbeyi vuran kibir kişi.cezasını misliyle ödemeli
? 1 yıl önce
buraya kadar güzel ... fakat daha önceki yönetimi incelemeye hakkımız yokmu ??? onların verdiği zararlar ne olacak ???
barış5757 1 yıl önce
Üstad, samimi olup olmadıkları ancak dediğin gibi İHO dönemi içinde yaparlarsa belli olacak. Yok eğer sadece Muharrem USTA dönemi için yaparlarsa yazıklar olsun. Bu İşin içinden nasıl çıkacaklar bilmiyorum. Mesela hangi tarihten itibaren araştırma yapılacak? Mehmet Ali YILMAZ dönemine de bakılacak mı?
Salih 6107 1 yıl önce
İyi güzel de rızaen tahsil diye bir şey vardır. Mahkeme kapılarında sürünmek çok mu hoşa giden bir şey. Yoksa amacımız bekçiyi dövmek mi? Eğer öyleyse mesele yoktur. Ve hatta ben derim ki rapor hiç kamuoyuna duyurulmadan da ikili görüşmeler yoluyla bu mesele halledilebilirdi. Ve bundan kulübümüz kârlı çıkardı. Hatta ben derim ki esas savurganlıklar daha önceki başkan İHO döneminde yapıldı. Onun hakkında neden araştırma yapılmıyor. Bütün bunlar soru işareti.
Şehzade 1 yıl önce
Zatrn bütün bu üçkağıtlar kimseye duyrulmadığından gizli kapaklı yapıldığından kulüp bu halde
yasar 1 yıl önce
yönetim yanlış yapıyor, Usta hata yapmış olabilir ancak doğru yaptığı işte çok idi. Bir sonraki yönetimde Ağaoğlu nun yönetimi nimi mahkemeye versin.!
agasarlı 1 yıl önce
usta döneminin bir doğru işini söylermisin kardeş.
stad kirası dahi ödenmemiş.
burak ın sözleşmesinden haberiniz yok mu sizi..
usta haklıydı da ersun yanal aykut demir özer hurmacı niye o kadar tazminat kazandı peki..
azcık akıl lütfen..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@