kebir

Trabzonspor Basketbol'dan icra tepkisi

Trabzonspor Futbol Kulübü'nün Basketbol Kulübü'ne Muharrem Usta döneminden verilen ve yetkisiz olduğu belirtilen borçlar için icra gönderildi.

Trabzonspor Basketbol'dan icra tepkisi

Trabzonspor Futbol Kulübü ile Basketbol Kulübü arasındaki borç anlaşmazlığın boyutları büyüdü. Geçtiğimiz haftalarda Futbol Kulübü'nden Basketbol Kulübü'ne 'borçlarınızı ödeyin' şeklinde yapılan uyarıların ardından bugün Basketbol Kulübü'ne icra gönderildiği ortaya çıktı.

Bordo-Mavili kulüp, haciz işlemlerini başlatırken, Trabzonspor Basketbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Murat Aydın konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Haciz dosyalarının kulübe geldiğini ve gelirlere el koyduğunu söyleyen Aydın açıklamasında, "Geçtiğimiz senelerde bir kuruluş Trabzonspor Futbol Kulübünü icraya verdi. Biz yöneticileri değiliz ama Başkan Hopikoğlu ile beraber gittik ve firma ile konuştuk. Faizleriyle beraber 1 milyonu bulan bir alacakları varmış. Yaptığımız görüşme sonrası alacaklarından vazgeçtiler, üstüne kulübe de para verdiler. Bizle akalı bir durum değil. Trabzonspor bizim kulübümüz değil ama biz bunu yaptık." dedi. 

GELİRLERE EL KOYDULAR

İcra konusunda şaşkın olduklarını beliren Aydın, "Şimdi de Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübünü icraya veriyor. Kağıdı geldi. İcra başladı. Gelirlere el koydular. Bu nasıl bir iştir. Senin içindeki bilmezler. Fenerli, Galatasaraylı, Beşiktaş'ı geldi mi ne diyecek" diye sitem etti.

HESABI SORULACAKTIR

Kulübün icraya verilmesinin yanlış olduğunu vurgulayan Aydın "Tarih bunun hesabını sorar. Çok büyük tepki alırlar. Trabzon kamuoyu buna tepkisiz kalmaz. Sanki Trabzonspor'dan bize para geldi de, bizde onu aldık yedik, kendi işimize kullandık gibi bir imaj çiziyorlar. Böyle bir şey olur mu. Bindikleri dalı kesiyorlar. Trabzonspor ismi Türkiye kamuoyunda itibarsızlaşıyor." diye tepki gösterdi. 

İSİM HAKKI ÇEKİLEBİLİR

Öte yandan Aydın, Basketbol'dan Trabzonspor isminin çekilebileceğini ifade ederek, "Şöyle bir durum da var. Resmi olarak değil ama telefon ile federasyonu arayıp, isim hakkını çekeceklerini ve bu sezon takımın Basketbol 1. Liginde Trabzonspor ismi ile yer alamayabilir gibi söylemlerde bulunmuşlar" şeklinde aktardı. 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 00:33
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
asdsa
asdsa - 1 hafta Önce

kapatın basketbolu oynasalar ne olur oynamasalar trabzon futbol şehri kaldırmnıyor şehir

sefa tekin
sefa tekin @asdsa - 1 hafta Önce

neyi kaldırmıyor. uşak gibi giresun gibi şehirler kaldırıyorda koca Trabzon kaldıramıyor öylemi. bu zihniyetler değişmedikçe geriye gitmeye mahkumuz. maalesef.

ahmet mehmet
ahmet mehmet @asdsa - 1 hafta Önce

Küçük düşüncelerle büyük işler başaramazsınız.
Sizi diğerlerinden ayıran bazı şeylerin olması lazım,
Sıradan bir malatyaspordan ne farkın kalacak...

Bordomavi
Bordomavi @asdsa - 1 hafta Önce

Sen herhalde Trabzon un final oynadığı maçtaki basketbol sahasının halini hatırlamıyorsun basketbolun. Ne zararı var yönetim proje oluştursun sponsor bulsun öyle iş mi olur

Mehmet Selim
Mehmet Selim - 1 hafta Önce

Basketbol takımı bizim değerimizdir. Çocuklarımızın spor yapmasına vesile olan altyapısı için bile yaşaması gerekir. Şehrimiz en iyilerine layık ama yönetici sıkıntımız var. Koca basketbol takımımız bir kuckadamı etmiyor.

banner426

banner424