7m

uzungöl yayla otel

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu Divan Kurulu’nda konuştu: "Birlikte başardık"

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu 51. Olağan Divan Kurulu'nda konuştu.

Trabzonspor 25.06.2022, 11:16 25.06.2022, 14:46
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu Divan Kurulu’nda konuştu: "Birlikte başardık"

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 51. Olağan divan Kurulu’nda konuştu.

Ağaoğlu Konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Trabzonspor kulübü başarıyı yakalayacaksa sürdürülebilir bir başarı için tüm camia olarak yanyana olarak olacağını defalarca ifade etti.

Trabzonspor’un şampiyon olabilmesi için sadece bakan ve futbolcular ile olmayacağını. Camianın bir araya gelerek mümkün olduğunu her platformda çok açık olarak ifade etti.

Ekonomik, sportif ve idare olarak sıkıntılı bir kulüp gördük. Hayal satmanın doğru olmadığını söyledik. Başarı için camiamızın bize 3-4 sene sabır ve destek vermesini talep ederek göreve geldi. Çok şükür 2021-2022 yılının şampiyonu olarak bunun verdiği gururla karşınızdayım. 

Bu başarıda en büyük pay sahibi Trabzonspor camiasıdır. 

Birlikte hareket ettik, bütün sıkıntıları birlikte göğüsledik ve başarıya ulaştık. Bunu sürdürebilmek için buna daha fazla ihtiyacımız var. Her anlamda daha fazla sıkıntılı bir sürece gireceğiz. Önümüzde bir play-off maçı var. Geçtiğimiz anda gruplarda mücadele edeceğiz. Bu ekonomik anlamda bizim için çok anlam ifade ediyor. Gruplara kaldığımızda elde edeceğimiz gelir bir yıllık futbolcu maaşına denk geliyor. 

Ekonomimiz dünyasında olası bir ekonomik durgunlıuk gündemde. Kulüp ekonomisinin daha dikkatli yönetmeliyiz. O yüzden Şampiyonlar liginde mücadele edeceğiz. Bunu yaparken ekonomik disiplinden vazgeçmeyeceğimizi de sizlere ifade etmek isterim.

3-4 aydır Trabzonspr’u hedefe alan söylemler sizlerin malumu. Bunlardan en dikkat çeken Trabzon merkezli futbol dünyası oluşturulmaya çalışılıyor sözü sin de dikkatinizden kaçmamıştır. Futbolu yönetenlerin futbol tarihini bilmek zorundadır.
Biz ülke futbolunun kıyısındaydık da şimdi merkezine girmeye çalışıyoruz gibi anladım.

Trabzon’da spor, Trabzonspor ile kaim değildir. Tarihe baktığımızda, 1. Dünya savaşının öncesine gittiğimizde. Trabzon’da İdman Yurdu futbol kulübünün kurulduğunu ve 1916 ‘da faaliyet gösterdiğini. Rus işgali nedeniyle devam edemediğini. Daha sonra kurulan futbol takımlarının Anadolu’ya öncelik yaptığını, Kurulan takımların ilk defa fikstür dahilinde maçlar yaptığını gerçeğini eğer gözardı edersek hata yaparız.

Türkiye idman cemiyeti ittifakının bir ayağı da Trabzon’dur. Avrupa futbol cemiyetine üye olunmuştur. Trabzon futbolu Cumhuriyet kurulduğundan beri 3 ayağından beri, Türk futbolunun tam merkezinde olan bir olgudur. Bunu farklı bir şekilde yorumlamanın bir izahı yoktur. 

Futbolu yönetenler olarak çok büyük sorumluluğumuz var. Bu sorumluluğu gerçekleştirirken Türk futboluna hizmet eden kulüpleri göz ardı edersek hata yaparız.

Camiamız transfer beklentisi içerisinde. Daha önce belirlenen daha önce görüşülen isimlerle geçtiğimiz hafta imza attık. Hocamızın belirlediği iki isimle de görüşmelerimiz devam ediyor. Bu iki isimi de kampa yetiştireceğiz. 9 Temmuz tarihinde iki futbolcumuz da kampa dahil edilecek. Kamp sonrası hocamızın isteği olursa kadromuza katarız.

B takım uygulanması olmuyorsa Rezerv Lig, uzun süredir gündemimizde ve talebimiz. TFF'de Rezerv Lig kurulması kararını yönetimden geçirdiğini büyük mutlulukla öğrenmiş bulunuyoruz. 36 belki 40'a varan katkı oluşturulacak. bu kadro A takım ve Rezerv takım olarak 2'ye ayrılacak. Bugün yaşadığımız sıkıntı sizlerinde bildiğiniz gibi ligdeki çeşitli takımlara kiralık gönderiyorduk. Trabzonspor'un bir oyuncusuna Anadoluda herhangi bir kulübün imkan sağlaması mümkün değil. Gönderdiğimiz oyuncular performans ve yetenek kaybı yaşadı. Maç oynamayarak geri döndüler. Rezerv Lig, Süper Lig'e paralel oynanacak. Trabzonspor Giresun ile 20.00'da maç gerçekleştirecekse Rezerv Takım 4-6 saat önce maçı oynayacak. Seyahat masraflarının fazla olmayacağı ilave otel masrafı olacak. Bir oyuncunuz dahi kadronuzda yer alsa Rezerv Takıma yaptığınız harcamanın size kazanç olarak döneceğini açık ve net olarak ortaya koymakta. Altyapının önemi bir kez daha öne çıkıyor.

Hocamız raporunu verdi, yurt dışında bu tür altyapısı sağlam olan kulüplerin uygulamış oldukları modeller var. Bu modeli oluşturan daha sonra sürekli olarak inceleyen takip eden performansın artması için çalışma yapan 3 şirketle görüşme halindeyiz. Bütün planlama programlama bunun altyapısını yazılımını daha sonra da aylık denetimlerini yaparak, çalışacak. 3 şirketle görüşüyoruz, bunlardan birisiyle anlaşıp yolumuza altyapıda böyle devam edeceğiz. Büyük sıkıntılar yaşadık bunun da farkındayız. Şampiyonluğa kilitlenmiş bir kulüp olarak altyapıya gerekli önem vermediğimiz düşünebilir ama bizim için çok önemli. 2-3 Süper Lig kulübümüzün bu Rezerv Lig olayında büyük payı var


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@