banner539

banner526

banner533

banner513

Trabzonspor Başantrenörü Markovski "Biz sadece 1 maç kaybettik"

Trabzonspor Baş Antrenörü Zare Markovski Haber61'in sorularını yanıtladı.

Trabzonspor 15.11.2017, 11:12 25.03.2020, 12:15

Haber / Kamera - Okan Çıtlak - Emrah Paça

Trabzonspor Basketbol antrenörü Zare Markovski,bugüne kadar oynanan 6 karşılaşmanın sadece 1'ini kaybettiklerini söyleyerek diğer karşılaşmaları ise şanssızlık ve başka sebeplerden ötürü kazanamadıklarını belirtti.


En son kazanılan Gaziantep karşılaşması için "Oyuncularımız her maçta %100'ünü veriyorlar. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldığımız için mutluyum." ifadelerini kullandı.

Markovski  6 maçta alınan 2 galibiyet ve 4 mağlubiyete de değinirken "Şöyle bir fark var, kaybettiğmiz maçlar olur bir de kazanamadığınız maçlar olur, biz sadece Beşiktaş maçını kaybettik, diğer maçları kazanamadık. Bu durum için son dakika şanssızlığı ve diğer sebeplerle diyebiliriz. iki maçı kazandık iki maçı da kazanamadık ve Beşiktaş maçını kaybettik." ifadelerini kullandı.

Galatasaray karşılaşmasına da değinen Trabzonspor'un deneyimli koçu "Her maç zor Galatasaray maçı daha da zor ama ben takımımdan öncelikle %100 performans istiyorum. Ondan sonra Galatasaray'ı düşünürüz " dedi.

Galatasaray maçı öncesi taraftara da çağrıda bulunan Markovski "Biz çalışıyoruz her zamanki gibi çalışıyoruz. Kendi problemlerimizi rakibe göstermeyerek, rakibin problemlerinden faydalanmaya çalışarak, kendi yeteneklerimizi ortaya koyarak savaşmaya çalışıyoruz her maçta. Bu işin sadece iki yanı yok birden fazla etki eden faktör var maçlara. o yüzden elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Şunu söylemek istiyorum ki taraftarlar Efes maçında gerçekten muhteşemdi ve bu tarz desteğe her zaman ihtiyacımız var. Çünkü onlar bizim sahip olduğumuz kuvvetin anahtarı ve sahip olduğumuz extra bir kuvvet. Bu yüzden şu gerçekten doğru ki taraftarlar takımın altıncı adamı."

Trabzonspor'da Galatasaray karşılaşması öncesi sakat veya eksik oyuncu var mı sorusunu da yanıtlayan Markovski "Bugün sakat yok ama Caleb Eugene Green'in biraz ağrısı var sırtında, bütün oyuncularımız yüzde yüzünü vermeye çalışınca yorgunluklar oluşuyor tabiki takımda, bu yüzden de diğer oyuncuların as oyunculara destek vermesi, Gaziantep maçında olduğu gibi yedekten geldiğinde katkı vermesi çok önemli. " ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Taka61 3 yıl önce
Haydi gencler sosyal hayatın en iyi faliyeti olan basketbol maçına

Gelişmelerden Haberdar Olun

@