Trabzonspor'a Chelsea'den yardımcı antrenör geliyor

Trabzonspor'da Hüseyin Çimşir'e Chelsea'den yardımcı antrenör geliyor.

Trabzonspor'a Chelsea'den yardımcı antrenör geliyor

Trabzonspor, yardımcı antrenörlük görevi için İngiltere Premier Lig ekibi Chelsea'da menajer Frank Lampard'ın yardımcısı olarak görev yapan 48 yaşındaki Eddie Newton ile prensip anlaşmasına vardı.

Trabzonspor'da teknik direktör Ünal Karaman ile yolların ayrılmasının ardından Hüseyin Çimşir görevi devralırken, bordo-mavili yönetim teknik ekibi güçlendirme noktasında da çalışmalarını sürdürüyor.

Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun "Yardımcı antrenörlük görevi için yabancı bir teknik adam düşünüyoruz" açıklamasının ardından çalışmalara da hız verilirken, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'nin teknik direktörü Lampard'ın yardımcısı olarak görev yapan Eddie Newton'ın Trabzonspor ile prensip anlaşmasına vardığı öğrenildi. 48 yaşındaki İngiliz teknik adamın bu hafta Trabzon'a gelerek yönetimle son bir görüşme yapacağı belirtildi.

Anlaşmanın resmiyete dökülmesinin ardından pro lisansı da bulunan Eddie Newton'un teknik ekipte Hüseyin Çimşir'in ikinci yardımcısı olarak göreve başlayacağı kaydedildi. Geçtiğimiz günlerde teknik heyete katılan Muzaffer Bilazer'in ise birinci yardımcı antrenör olarak görevine devam edeceği de bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 1 ay Önce

Çok doğru karar. Yabancı futbolcuların motivasyonunun da artmasını sağlayacaktır. Biz TS taraftarı olarak ne sevap işledikte Allah bu başkanı bize nasip etti. Ahmet Ağaoğlu sen çok yaşa.

maşallah
maşallah - 1 ay Önce

mikel sorloth ndiaye gibi premier lig gören futbolcularımız var. iyi yoldayız

Mantıklı
Mantıklı - 1 ay Önce

Bencede doğru bir karar. En azından Daniel’e gaz verir. Yanılmıyorsam Chelsea’de beraber çalışmışlardı. Artı, yabancı oyunculara iyi gelecektir iletişim acısından.

Yusuf
Yusuf - 1 ay Önce

Premier lig görmüş 5 futbolcumuz var.Bu adam uzun yıllar cealse de futbol oynadı. Futbolu bıraktıktan sonra scout ekibinde bulundu.Ayrıca eşi Türk ve kendisi de müslüman oldu.

SIRADAKİ HABER

banner513