Sürmen "bu tarihi görevden kaçanlar"

05-06 Aralık 2015 tarihlerinde yapılacak olan Trabzonspor Olağan Genel Kurulu öncesinde başkan adaylarının seçim çalışmaları sürerken Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulundan camiaya çağrı geldi. Divan Başkanluk Kurulu Başkanı Ali Sürmen yaptığı çağrıda bir

Trabzonspor 28.11.2015, 11:34
Sürmen

05-06 Aralık 2015 tarihlerinde yapılacak olan Trabzonspor Olağan Genel Kurulu öncesinde başkan adaylarının seçim çalışmaları sürerken Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulundan camiaya çağrı geldi.

Divan Başkanluk Kurulu Başkanı Ali Sürmen yaptığı çağrıda birlik ve beraberliğin sağlanması için herkese büyük görevler düştüğünü belirterek, "Bugün bu tarihi görevden kaçanlar, yarın “ben Trabzonspor sevdalısıyım” deme lüksüne sahip olamaz" dedi.

Ali Sürmen yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"05–06 Aralık 2015 tarihinde Hayri Gür Salonunda yapılacak olan Trabzonspor seçimli olağan genel kurulu öncesi, Trabzonspor’umuzun çok değerli üyelerinin, kulüp tarihinde olmadığı kadar kafa karışıklığı içinde olduğu bilinmektedir.

Trabzonspor’umuzun başarısından başka hiçbir makam ve beklentisi olmayan çok değerli üyelerimiz, özlenen başarılı yıllar için, mevcut bölünmüşlüğün aksine yeni bir sayfa açılması ve birlik beraberlik içerisinde kongreye gidilmesi, arzusu ve beklentisi içerisindedir.

Bunun gerçekleşmesi için; başta mevcut yönetim kurulu olmak üzere, tüm adaylara, eski başkan ve yöneticilerimize, şehri yönetenlere, çok değerli yeni/eski bakanlarımıza, yeni/eski milletvekillerimize, siyasilerimize, sivil toplum örgütlerimize ve taraftar derneklerimize büyük görevler düşmektedir.

Bugün bu tarihi görevden kaçanlar, yarın “ben Trabzonspor sevdalısıyım” deme lüksüne sahip olamaz.

Bilinmelidir ki; Trabzonspor’umuz şahsi - siyasi hesaplaşmaların yapılacağı ve egoların tatmin edileceği bir yer değildir.

Bir bütün halinde tarihi görevimizi yapmaktan kaçınırsak, 7 Aralık günü kazandığını zannedenler de aslında kaybetmiş ve Trabzonspor’umuz da yeni bir kaosa sürüklenmiş olabilir.

Bu nedenledir ki, bu tarihi çağrıyı benimseyenlerin bizzat ya da basın yoluyla, birlik ve beraberlik için, bütünlük için katkı sağlamalarını tarihi bir görev olarak önemle tavsiye ediyor ve bekliyorum."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@