Spor yazarından kritik soru: Bu sakatlar ne zaman bitecek?

Spor yazarı Mehmet Demirkol Trabzonspor - Krasnodar maçını değerlendirdi.

Trabzonspor 25.10.2019, 09:29 25.10.2019, 09:37
Spor yazarından kritik soru: Bu sakatlar ne zaman bitecek?

UEFA Avrupa Ligi C Grubu 3. maçında Krasnodar'ı ağırlayan Trabzonspor, Rus rakibine 1-0 mağlup oldu. Spor yazarı Mehmet Demirkol 90 dakikayı değerlendirdi..

Fırtına derin savunmaya takıldı diyen Mehmet Demirkol "Sosa’nın liderliğinde yapılan baskı zaman zaman etkileyici boyuta ulaştı. Ancak hemen her seferinde Krasnodar derin savunma ve Nwakaeme’yi kaleden uzak tutma işlerini çok iyi yaptı. Nijeryalı’nın yürüyerek adam geçebilme kabiliyetini 2’li 3’lü kademelerle sıfırladılar." şeklinde konuştu.

Bu da baskının karşılığı olan pozisyon sayı ve kalitesinin sağlanmasını engelledi. Rakibin bu anlamda iyi bir analiz yaptığını söylemek lazım. Diğer yandan -özellikle 2. yarının başında- baskıyı kırıp çıktıklarında Trabzonspor savunma kanatlarıyla stoperler arasına doğru paslar attılar.

Trabzonspor'daki Bu sakatlıklar ne zaman bitecek? Bitmese de nasıl azalacak? diyen Demirkol  ayrıca "Ligin temposu çok düşük. Hakemlerin, hocaların, Kulüpler Birliği’nin bir araya gelip oyunu ele alışımızı gözden geçirmek şart. Dün kazanan Başakşehir de dahil enerjimiz tempomuz eksik kaldı. Bunu çözmeden iş düzelmez." ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
TS 2 yıl önce
Bu tip takımların çözümü onazi ve mikel gibi oyuncular savuşturur atakları,ömür gibi futbolcular adam eksilterek pozisyon saglar,sturridge,ekuban gibi futbolcular ile kazanılır dolasıyla ivedi şekilde net futbolcuların hazır olması gerek.
Trabzonsporlu 2 yıl önce
Trabzonspor da cahil doktorlar, cahil fizyoterapistler ve cahil kondisyonerler olmadığında sakatlar iyileşir ancak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@