7m


7m

hyundai

Sosa ve Uğurcan soruları yanıtladı

Trabzonspor’da kaptan Jose Sosa ile Uğurcan Çakır basının sorularını cevapladı

Trabzonspor 09.01.2020, 14:50 09.01.2020, 18:28

Haber61 Spor Servisi - Antalya

Trabzonspor’da kaptan Jose Sosa ile Uğurcan Çakır basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İlk olarak soruları yanıtlayan Sosa  “İlk yarıda ufak hatalardan puanlar kaybedildi. İkinci yarının ilk yarıdan çok daha zor olacağını biliyoruz. Buna göre hazırlanıyoruz.” dedi.

BİR HAYAL İÇİN BURADAYIM

Bir hayali gerçekleştirmek için Trabzonspor’da olduğunu aktaran Sosa İlk başta geldiğimde yaşadığım sorunlar futbol dışı sorunlardı. Şehir adaptasyonu konusunda sıkıntı yaşamadım. Türkiye’de daha önce bulunmuştum. Kulüp adaptasyonu için ise kulüp içindekiler size yardımcı oluyor. Burada olmamızın sebebi bir hayal var ve bunu gerçekleştirmek istiyorum.” İfadelerini kullandı.

FUTBOLU NE ZAMAN BIRAKACAK?

Trabzonspor’da teknik heyete katılması için yapılan teklife ve futbolu ne zaman bırakmayı düşündüğü sorusuna yanıt veren Sosa “ İnsanlar böyle bir kulüpte olmanızı layık görüyorsa ve kalmak ister misin diye soruyorlarsa bu mutlu eder. Fizik olarak kendimi iyi hissediyorum. Kaç yıl daha devam edeceğim konusunda aldığım bir karar yok. Gittiği yere kadar devam edeceğim. Burada olmaktan da çok memnunum.” dedi.

Sosa ve Uğurcan soruları yanıtladı

UĞURCAN'IN SAKATLIĞI

Başarılı kaleci Uğurcan Çakır  ise ilk olarak sakatlığı hakkında bilgi vererek “ Kayseri maçında oyundan çıkmak zorunda kaldım. Şuan toparlıyorum ve koşulara da başlıyorum. 1 hafta içinde hazır olmayı hedefliyorum. İlk yarı iyi puan topladık ve daha fazlasını da yapabilirdik. Küçük detaylarla puanlar kaybettik. Hepsinden ders çıkararak yolumuza devam ettik. İnşallah ikinci yarı daha iyi olacak.” dedi.

KARİYERLİ İSİMLER İŞİMİZİ KOLAYLAŞTIRACAK

Şampiyonluk söylemleri hakkında konuşan Uğurcan “Her maça tek tek bakma taraftarıyım. Çok iyi arkadaşlarımız, çok kaliteli kariyerli arkadaşlarımız var. Bunlar işimizi kolaylaştırıyor. Mücadele ederek oynarsak önümüzde kimsenin duramayacağını düşünüyorum. “ ifadelerini kullandı.

TRANSFER SÖYLENTİLERİNE KAPALI

Transfer dedikodularına kulaklarını tıkadığını ifade eden Uğurcan  “Amacım Trabzonspor’a yardımcı olabilmek. Transfer vs hiç aklımda değil. Bunlar sadece bizi motive ediyor.” Şeklinde konuştu.


Bu yaz gerçekleşecek EURO 2020 hakkında da konuşan Uğurcan “Benim hayallerimden biri de EURO 2020’de olmaktı. Yarım sezonluk bir performansla milli takımı yakaladım. Oynasam da oynamasam da orada bulunmak çok önemli. Çok zor bir grup değil. Ben çıkma şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum. Çok başarılı da bir hocamız var. İnşallah finallere kadar gideriz.” Dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@