banner539

banner526

banner533

banner513

Sosa ve Kucka döndüğünde kadro nasıl olacak?

Merak edilen soruyu Rıza Çalımbay yanıtladı.

Trabzonspor 31.10.2017, 15:24
Sosa ve Kucka döndüğünde kadro nasıl olacak?

Trabzonspor teknik direktörü Rıza Çalımbay samimi açıklamalarda bulundu. Özellikle Kucka ve Sosa'nın takıma dönmesiyle kadronun nasıl şekilleneceği sorusu üzerine açıklama yapan Çalımbay " En iyi olanı bulup oıynatacağız" dedi.
Çalımbay'ın açıklamaları şu şekilde ;

Her şeyi söylememiz doğru değil. En büyük sıkıntı bazı mevkilerde çok oyuncu olması ve oynamayan oyuncuların bazılarının küskün olması. Bunları düzeltmemiz gerek. Oynayanlar kadar oynamayanlarında düşünülmesi gerekiyor. Arkadaşlarımızda kendilerine göre haklılar. Herkes oynamak istiyor. Arkadaşları hazır hale getirip iyi olanları oynatıyoruz. Sonradan gelmek zordur. Bir bocalama dönemi olur. Sezon başı olsa bambaşka olur. Sonradan gelince hata olabilir.
Rıza Çalımbay hedefi böyle koydu

Trabzonspor’un hedefi çok önemli. Bu Trabzonspor’u en yukarılara taşımak. Bunların hepsi birden olacak şeyler değil. Zaman lazım ama zaman yok. Benim avantaja çevirmeye çalışacağımız konu milli ara. Kadro bu. Bu kadrodan yeni alamazsın veya gönderemezsin. Bu oyuncuları en iyiye çıkarmamız gerekiyor. Her yerde rekabet olacak. Burada herkesin kendinden çok takımı düşünmesi gerekiyor. Bazıları oynayacak bazıları oynayamayacak. Bizim çok iyi olmamız gerekiyor. Teknik Direktörlüğün zor tarafı da bu. En iyi olanı bulup onu oynatmak.
 

Yorumlar (5)
Temel Hacımuhittinoğulları 3 yıl önce
Sosa devre arası gitmeli. Kucka satılmalı. Okay, Onazi, Batuhan yeter
İbrahim 3 yıl önce
ONUR – PERİRA, UĞUR, DURİCA, MAS – ONAZİ, KUCKA (OKAY) YUSUF (SOSA) – CASTİLLO, ÖMÜR BERO – HUGO (BURAK, N’DOY)
Ekrem 3 yıl önce
Sosa ya 1,5 euro kira bedelli kuckaya 5milyon bonservis parasi bence cöpe gitt. yusuf onazi okay üclüsü cok süper oyniyor ve oynadi gecen sen. onlara sadece yedek alinacakdi. önlerini kesen daha cok para kazanan ve daha kötü oyniyan sosa ve kucka gibi oyuncular alinmamaliydi. yönetimi bu konuda cok elestiriyorum. neyse olan oldu önümüze bakmaliyiz. sosa da yil basi gönderilmeli. onun kazandigi parayla 15 tane genc oyuncu oynatirsin.
Temel Hacımuhittinoğulları 3 yıl önce
Sosa devre arası gitmeli. Kucka satılmalı. Okay, Onazi, Batuhan yeter
FathTS 3 yıl önce
Sosa ve kucka ile cok gol yersin. en iyisi yine onazi okay yusuf. 3 de genc ve kosuyor mücadele ediyor. sosa ve kucka cabuk yorulur rakibi takip edemez gol yersin!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@