vardallar

Sörloth'a övgüler dizdi: Ben bu ülkeye fazlayım

Eski hakem Ahmet çakar Trabzonspor'un yıldız ismi Sörloth'a övgüler dizdi.

Trabzonspor 06.07.2020, 10:32
Sörloth'a övgüler dizdi: Ben bu ülkeye fazlayım

Eski hakem ve spor yazarı Ahmet Çakar, Trabzonspor'un Galatasaray karşısında 3-1 kazandığı mücadeleyi köşesinde değerlendirdi.

Çakar "Maç bir başladı ki tam bir halı saha. İki takım da defans önlemleri almaksızın karşılıklı pozisyonlar buldu. Geniş bir orta saha, yakalanan ama yararlanılamayan pozisyonlar... Aslında oyun dengedeydi. Ta ki Feghouli adlı bir sorumsuzun yaptığı ihanete kadar. Kendini attırdı. Bu tür maçlarda hele hele böyle bir sıcak havada, bir de üstelik kazanmak zorundaysanız 11'e 10 oynamak büyük handikaptır. Devre biterken penaltı geldi ve aslında Trabzonspor bence maçı orada kazandı. İkinci yarı kontrol Trabzon'daydı. Ve tabii Novak'tan kendi klasiğine uygun yine çok güzel bir kafa golü izledik. Sörloth ise Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi forvetlerinden biri. Attığı 3. gol müthiş. Topu alışı, sıyrılışı ve vuruş tekniğiyle 'Artık ben Türkiye'de kalamam, buraya çok fazlayım' der gibiydi."ifadelerini kullandı.

Maçın hakemi Cüneyt Çakır hakkında da konuşan Çakar "Dün gece Cüneyt Çakır bir kez daha dünyanın en iyilerinden biri olduğunu gösterdi. Millet diyor ki, 'Niye sen kırmızı kartı vermedin, niye direkt penaltıyı çalmadın...' Penaltı çok enteresan bir pozisyondu. Tıpkı G.Saray'ın kazandığı penaltı gibi vuruştan sonra darbe var. Feghouli'yi direkt atmamasını da VAR'dan yardım alarak atmasını doğru buluyorum. Zira bileğine darbe almış düşerken Da Costa'nın göğsüne ayağını kasten mi vurdu, yoksa düşerken gayri kasti mi çarptı bunu VAR'dan görmesi de doğruydu."


Yorumlar (7)
Kadir emiroğlu 1 yıl önce
Ahmet çakar uşağın aklına iş koyma.
Mustafa yiğit 1 yıl önce
Neden gitsin ki Ahmet hocam.. Ts la başarılı oldu. Parasında veriyor yönetim.. Yemiyor içmiyor bu yönetim bu oyuncuların emeğini boş bırakmıyor.. Başarı hak edenin hakkını vermekle olur..
KALYONCU 1 yıl önce
Neden fazla olsun ki bu Lige vasat golcüleri seyretmek dahamı hoşunuza gidiyoradamı hemen göndermek istiyorsunuz acaba bu adam üç büyütülmüşlerde olsaydı bu adam bu lige fazla cümlesini kurabilirmiydiniz. Adam hava toplarında çok zayıf kafa gollerini zor atıyor havaya sıçrayamama sorunu var daha kendini geliştirmesi gereken çok yönleri var son vuruşları sağ ayağının zayıf oluşu cabası
Tursun 1 yıl önce
Adam ironi yapmış beyler doatu düşmanı tanıyıp öyle sallayın geçmişi unutmayın şikecilere tek vaşına karşı durdu avukatlrla tartıştı sevmeyin ama unutmayında adam bu adam 30 m eouro diyor türkiyede varmı o paraya oynıyacak trabzon satacak tabi
Orhan 1 yıl önce
Tebrikler, güzel tespit.
Ts_61 1 yıl önce
Uydurma Çakar efendi! Çok mu istiyorsun gitmesini!
Mackali 1 yıl önce
Sayin ahmetcakar o fekuli bilerek nikah kiydi kivirmayin mert konusun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@