kebir reklamı

Şikecilerin avukatına Trabzonlu gazetecilerden soru yağmuru

Trabzonspor kulübünün maaşlı hukukcusu Orhan Öngöz Fenerbahçeyi şike davasında savunanan Avukat Şeref Dede'yi zaman zaman  savunmaya kalkınca Trabzonlu Gazeteciler isyan etti Trabzonspor kulübünün resmi avukatı, Trabzon Baro başkanı Orhan Öngöz  Trabzon B

Şikecilerin avukatına Trabzonlu gazetecilerden soru yağmuru

banner197

Trabzonspor kulübünün maaşlı hukukcusu Orhan Öngöz Fenerbahçeyi şike davasında savunanan Avukat Şeref Dede'yi zaman zaman  savunmaya kalkınca Trabzonlu Gazeteciler isyan etti

Trabzonspor kulübünün resmi avukatı, Trabzon Baro başkanı Orhan Öngöz  Trabzon Barosunun Kariyer Günleri etkinliğine konuşmacı olarak  Aziz Yıldırım'ın avukatlığını yapan  avukat Şeref Dede'yi konuk olarak davet etti.

Panel bu gün Zorlugrand otelde yapılırken panele verilen arada Trabzonlu gazeteciler Baro başkanı Öngöz ve Şikecileren Trabzonlu avukatı arasında zaman zaman gergin diyaloglar yaşandı.

Çay molası sırasında basın mensuplarının yanına gelen Öngöz ve Dede gazetecilerin soruları karşısında zaman zaman gerildi. Şike davası sırasında Trabzonspor aleyhine kullandığı cümlelerin hatırlatıldığı avukat Dede bu cümlelerin coğunu söylemediğini iddia etti.

Dede’nin söylemediğini iddia ettiği sözlerin bir çoğunun mahkeme tutanaklarında yer alması ise dikkat çekti.

 

dsc_0001-001.jpg

dsc_0002-001.jpg

 

Trabzon Barosu Başkanı ve aynı zamanda Trabzonspor kulübünün maaşlı hukukcusu Orhan Öngöz 3 temmuz sürecinde şikecileri savunanan ve Aziz Yıldırım'ın avukatlığını üstlenen Av Şeref Dede'yi Trabzon Barosunun kariyer Günleri etkinliğine davet etmesi ile ilgili olarak " Sn Şeref Dede Trabzonlu ve Trabzonspor Kongre üyesi bir hukukcu. Çokta başarılı bir hukukcu bu nedenle davet ettik dedi.

Trabzon medyasından gazetecilerin 2010-2011 sezonu ile ilgili soru yağmuruna tuttuğu Dede’yi Trabzon Baro Başkanı kurtardı.

Genel koordinatörümüz Orhan Çavuşoğlu  Trabzonspor resmi Avukatı ve Trabzon Barosu Başkanı Orhan Öngöz’e  Şike Davasında Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım’ı savunana avukat Şeref Dede’yi Trabzon’daki Kariyer Günleri etkinliğine Trabzonspor Camiasıyla alay etmek içinmi davet ettiniz ? şeklinde bir soru yöneltirken sorsuna cevap alamadı

Gazetecilerin tüm sorularına kaçamak cevaplar veren Fenerbahçe’nin Trabzonlu avukatı Şeref Dede’ye  Günebakış gazetesinden Nurgül Günaydın, “Vicdanınız rahat mı?” derken  İlkhaber gazetesinden Celal Kadıoğlu, “Trabzon 2011 sezonundan bugüne geri gidiyor bir Trabzonlu olarak biliyor musunuz?” şeklinde çıkıştı.

 Trabzonajans Genel koordinatörü Altuğ Atalay da, “Aziz Yıldırım’ın avukatlığını suçsuzluğuna inandığınız için mi yaptınız yoksa profesyonel iş olarak mı?” şeklinde soru yöneltmesine rağmen cevap alamadı.

Trabzon’un deneyimli gazetecilerinden Yeni Şafak gazetesi temsilcisi Ali Kemal Yazıcı ise Avukat Dede’ye Yargıtay Kararını nasıl bir planlama ile yerel mahkemeye bozdurdunuz (!) şeklinde imalı bir bir soru yöneltti. Dede bu soruya karmaşık bir hukuk dili ile cevap verirken Trabzon barosu başkanı Orhan Öngöz’de Dede’ye cevap konusunda zaman zaman devreye girerek  yardımcı olmaya çalıştı

Öte Yandan Trabzon Baraso başkanı ve Trabzonspor Avukatı Orhan Öngör'ün gelecek günlerde Baronun Kariyer günleri etkinliğine Fenerbahce başkanı Aziz yıldırım'ı konuşmacı olarak davet edip etmeyeceği merak konusu

dsc_0004-001.jpg

dsc_0005-001.jpg

Soru: Yargıtay'ın verdiği kararı yerel mahkeme nasıl bozabilir?

Şeref Dede: "Yerel mahkemenin kararının Yargıtay bozmadı. Bildiğim kadarıyla birincisi yerel mahkemenin kararını Yargıtay bozmadı. Olayı bilemem, kararı onadı zaten sonra ne oldu yeniden yargılama için değerlendirme yapıldı. Ama yerel mahkemenin kararını Yargıtay bozabilir, Yargıtay'ın kararını yerel mahkeme bozamaz. Bu dava ya da başka bir dava hiç önemli değil kararı beğenmediği için kararı temyiz eder. Yargıtay yargısal denetim yapar, evet doğru der veya onanması gerekir der. Bu karar zaten onanmıştı. Bu dava Yargıtay'ın iadesi ile yeniden görüldü ve ben o aşamada yoktum. Şimdi dosyada olmadığım için bir şey demem doğru olmaz. Ama sizi bilgilendirmek için bunları ifade ettim."

Soru: Aziz Yıldırım'ın suçsuz olduğu kanısına nereden vardınız? Bu davayı profesyonel anlamda değerlendirip mi aldınız yoksa 'bu işte şike yoktur, ben bunu ortaya çıkarmalıyım' diyerek mi aldınız? 

Şeref Dede: "O tarafta iki şey var. Trabzonspor'un avukatları ile birlikte hem duruşmada hem de duruşmadan sonra hem Ali Sürmen'le hem de Nusret Beyle konuştum. Başkan Sadri Beyle konuştum. Profesyonel bir iş var ve avukatım. Aziz Beyle daha önce çalışmadım. Hayatımda bir şey öğrendim ve bir avukat olarak yargılamayı hiç yapmadım. Bu adam haklıdır veya haksızdır diye düşünmedim. Bunu da Prof. Köksal Bayraktar'dan öğrendim. Olayı da anlatabilirim eğer bunu yapmazsam hiçbir davada avukatlık yapamam. Duygularımla değil tamamen profesyonel bir avukat olarak, avukatlık mesleği çerçevesinde ne yapılacaksa onu yaptım. Beni anlayın."

Soru: "Trabzonsporlu hiçbir avukat, kupası Fenerbahçe tarafından çalınmış Fenerbahçe'nin avukatlığını yapamaz, bunu savunuyorsanız para için bu işi yaptınız demektir. Burada etikten bahsetmeniz ne kadar doğru?"

Şeref Dede: "Samimi bir şey söyleyeyim, bir Trabzonlu olarak değil mi ki bir Fenerbahçe Başkanı bir Trabzonluyu avukat tutuyor, ben bundan gurur duyarım ve bununla övünüyorum.

Soru: "2011'den bugüne bu şehir ne kadar geriye gitti, insanlar ne kadar eziyet çekti bunun farkında mısınız?"

Şeref Dede: "Burada iki şey var, biri spor hukuku ile ilgili disiplin yargılaması UEFA, CAS, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi var. Ben bazı şeyleri bir yere kadar konuşabilirim. Bir de ceza yargılaması var, bu ikisini birbirinden ayıralım. Henüz Türkiye bu ikisini birbirinden ayıramadı. Türkiye'nin toplumsal olarak sorunları var. 6222'li Yasanın ilgili maddesinde o hükmün olmaması lazım. Ceza Kanunun dolandırıcılık kısmında olması lazım. Başka yerlerden gelmemiz lazım. Ben sizi anlıyorum, sizde beni anlayın. Bizim sorunumuz birbirimize zaman ayırmamak, sizin bir değer yargınız var ve saygı duyarım."

Soru: "Aynı davada Trabzonspor'u savunur muydunuz?"

Şeref Dede: "Ben bir tercihte bulundum, ben meslek hayatımı bu şekilde yürütüyorum ve bundan vicdanen ve dinen rahatım. 3 ayet var, 'sizin için şer gözüken hayır olabilir, hayır gözüken şer olabilir ve üçüncüsü siz bilemezsiniz Allah bilir.' Sonuna kadar, hem de ne cesaretle, ölünceye kadar bayıla bayıla aynı davada Trabzonspor'u savunurdum."

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
adil türk - 2 yıl önce
Yaptıkları ise büyük saygısızlık Trabzonsporlulara.
Avatar
tertemiz - 2 yıl önce
Trabzonspor düşmanları içimizde.Biz niçin Azize kızıyorum ki.
Avatar
hasan genç - 2 yıl önce
Sen gel her Trabzonspor'lunun namus davası olarak kabul ettiği şike davası Şikebahçe'nin avukatını kariyer günlerinde konuştur. Şikeci karkatersizleri nasıl savunduğunu mu ya da ne kadar avukatlık ücretini cebe indirdiğini mi anlatsın? Yazıklar olsun Trabzon barosuna yazıklar olsun Trabzonspor ve Trabzon şehrini hiçe sayanlara..
Avatar
ali - 2 yıl önce
IHO AKP nin trabzonsporu satiş projesi idi secimler gibi bunu da türlü entrikalar Ile basardilar..Uyu trabzonum uyu akyazida yenitrabzonspor top koşturacak
Avatar
Serkan - 2 yıl önce
Bence bu avukat bir kan tahlili yaptırsın bu nasıl Trabzonludurki TS nin emeğini çalanlara Avukatlık yapıyor.Yazıklar olsun.
Avatar
İbrahim Mehmet Kocaimamoğlu - 2 yıl önce
Hem Trabzon lu hem de fenerin avukatı ve şikeci yandaşı iki kere ayıp ve bu kalleşi davet edende onun kadar suçlu ben Trabzonspor idarecisi olsam bu avukat ın yerine araştırır has Trabzon lu bir avukatı tutarım yazık içerden sarılmışız halen avunuyoruz.