7m


7m

hyundai

Serkan Balcı: Trabzonspor tesislerinde silah çekince...

Trabzonspor'un 2010-11 kadrosunda da yer alan Serkan Balcı anılarını anlattı

Trabzonspor 04.09.2021, 12:45
Serkan Balcı: Trabzonspor tesislerinde silah çekince...

Haber61 Spor Servisi

Trabzonspor’un eski futbolcularından Serkan Balcı, bordo mavili takımda geçirdiği günlerden anılarını paylaştı.

Atakan Kurt’a konuşan Serkan Balcı’nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

YATTARA VE JAJA GÜNEŞ’İN BELALILARI
Trabzonspor’da çok iyi zamanlarım geçti. İlk beni milli takıma alan Şenol Güneş’ti. Onun belalıları Jaja ile Yattara’ydı. Jaja’nın özel hayatı çok kötüydü. Alkollü geliyordu, gece partiler yapıyordu. Öyle bir yeteneğin olsa futbolla yatıp kalkarsın. Kendine baksa tutma şansın yok. Şenol Hoca maç günleri çok stresli oluyordu.

ENGİN BAYTAR’IN KÜFÜRÜ

Engin Baytar tanıdığım en iyi futbolculardan. Deli dolu, hayatı değişik. Bir gün maç oynanırken 1-1’ken Şenol hoca onu oyundan aldı. Engin çıkarken küfür ediyordu. Sonra 2-1 öne geçtik. Sonra biz maçların ardından pazartesi günü maçları izler analizini yaparız. Şenol hoca “son bir görüntümüz var, Engin seni şuraya Bir alalım”.  Engin tabi küfür ederek geliyor ekranda, hoca “Engin burada ne diyorsun” dedi. O zaman Paulo Henrique falan var, Engin “Biz anamız ağlamış bunlar koşmuyor ben onlara küfür ediyorum” dedi. Hoca da “tamam otur” dedi.

SİLAH ŞAKASI
Trabzon’a gelen herkese silah alıyorduk. Bana şaka yapıyorlar falan tesislerde, arabam da açık, canım yandı ben de silaha uzandım aldım kurşun bir çıktı hepsi korktu, “öyle şaka mı olur” dediler.

BARIŞ MEMİŞ’İN YANAL’A PURO YANITI
Barış Memiş bir çıktı böyle bir futbolcu olamaz. 16-17 yaşında inanılmaz goller atıyor müthiş adam geçiyor.Gökdeniz’den daha yetenekli. 1 sene oynadı, 2. Sene bir başladı purolar, saçma sapan işler, Ersun hoca bunu düzeltmeye çalıştı. Ersun Hoca çağırıyor bunu “Nerede gördün sen puroyu” diyor, o da “Hocam sen içiyorsun ya senden gördüm” diye cevap veriyor. Batuhan Karadeniz ve Barış Memiş o dönem U17’de bütün Avrupa’ya kök söktüren isimler. Sonra yok olup gittiler.
 


Yorumlar (14)
Savatanica 11 ay önce
Baris Memis in durumu genclere örnek olmali.
Adem 11 ay önce
Şimdi de Abdülkadir Ömür var birisi gece hayatıyla tütünle puroyla yok oldu öbürü tarikatlarla. Barış yine iyi kötü ikinci üçüncü liglerde ekmeğini kazandı Ömür onu da kazanamayacak torpille nereye kadar ayakta kalacak göreceğiz. Yayladan bir fotoğraf atsın ya da yer sofrası paylaşsın yine Messi muamelesi görmeye devam halbuki bildiğimiz Messi sahada oynayarak Messi oldu bizimkisi de sahada yere yatarak düşerek sakatlanarak Messi oldu pabucumun messisi.
merak mı ettin cicim 10 ay önce
cevap veriyorum fesli mallar tarikatı varya. keşke yunan gelsinciler. hah işte o meczuplar işte.
M. FATİH 11 ay önce
Millet neden bu yer sofrasına bu kadar taktı bilmiyorum. Anadolu insanının çoğu halen yer sofrasında yemek yer. Aynen benim gibi.. Bir de insanların inançları sizi ilgilendirmez. Herkes kendine baksın. Ha futbol yönünü eleştirilirsiniz. Tabi bu alanda da söz sahibi olacak kadar eğitimli ve deneyimli olmak lazım.
Ömer 11 ay önce
Hangi tarikatlar yok ediyormuş abdülkadir i söylede bizde bilelim genç futbolcu bitirici tarikatleri.
Mustafa61 11 ay önce
Yorumlara bak Allah aşkına biri demişki ömüre verilen şanstan oğluma istiyorum 3 yılda 2 kere ayağı kırıldı bu çocuğun onuda ister misin yabancı oyuncular sahada dursunlar sadece hareketsiz dursunlar hiçbirşey diyemezsiniz ama Trabzonlu olunca ne hikmetse kıskançlık ve hasetten ne diyeceğinizi şaşırıyosunuz
Mesut 11 ay önce
Balcı anlatıkların ibretlik. Ağzına sağlık. İşte bu tür olayları zamanında gün yüzüne çıkartmak gerekir ki deşifre olsun. Acaba yönetimler ne yapıyor. İşte ne için takımda tutmadığını açıklarsan tepki olmaz.
mulla balaban 11 ay önce
Trabzonspor’da alt yapıdan gelenler ne oldum delisi oluyor Barış Memiş , Alişen Kandil , Emre Aygün daha niceleri çok büyük yıldız olacakken silinip gittiler şimdide Abdülkadir Ömür ,Uğurcan Çakır’da aynı yolda ilerliyor kendilerini toparlamaz çalışmazlarsa yakın zamanda onlarda yol olacaklar alt yapıdan gelenlerin neden böyle olduğu araştırılıp önlem alınmalı gerekirse profesyonel uzmanlar getirilmeli tabii burada yıldız adayı futbolcularada büyük iş düşüyor tamam deyip bırakmamalılar daha daha çok çalışmalılar bu konuda en büyük idolleri Hami onun sürekli çalışıp kendini nasıl geliştirdiğini bizzat ondan dinleyip onu örnek almalılar
Nihat 11 ay önce
Abdülkadir ömüre verilen sansi benim oglumada istiyorum,ömür üc yildir öylesine takiliyor trabzonsporda öbür büyüklerde antromana cikamazdi tamam iyi oynadi bir zamanlar ama üc yildir yok Trabzon taraftari kadar sabirli taraftar dünyada yok iyi insan olabilir futbolculara degil artik bakasetas canini disine takiyor oynuyor abdulkadir kayiplarda
Ahmet Can 11 ay önce
Şu tarikat olayı gerçekse yazık Ömüre. Tarikat ne ya gidin namazınizi kılın. Kul hakkı yemeyin. Çalmayın carpmayin insanlara hayvanlara iyi davranın. Fakire düşküne yardım edin Dürüst olun zaten cennetin. En güzel yerine gidersiniz. Tarikat ne ya. Şeyhler sizin sırtınızdan geçiniyor.. Ömür barış memiş olma Yusuf ol.
Can 11 ay önce
Barış memisi gece hayati sigara puro bitirdi abdülkadir ömüru de tarikat hayati bitirecek
HaydenUsaklar 11 ay önce
Barış Memiş konusu ibretlik, ilk kadroya girmeye başladığında nasıl heyecanlandığımı hatırlıyorum, hatta bir Beşiktaş maçıydı galiba, boy göstermişti... Böyle bir yetenek nasıl söner, akıl alır bir şey değil. Tamam, ergenlik dönemi konularını anlarım, 17-18 yaşlarına kadar ne yaparsanız yapın zihinsel dikiş tutmayabiliyor, ergen beyni denen bir doğal süreç var. Ama, Trabzonspor gibi bir kulüpte gençlerin bu süreçte nasıl motive edilecekleri, psikolojik hormonların baskısından nasıl korunacakları (dopamin etkisi) bilinmiyor mu? Gençlerin başarısının, zihinsel olsun fiziksel olsun, “disiplin”’den geçtiği bilinmiyor mu?

Sadece Barış Memiş değil, bir Alişen Kandil’i hatırlıyorum, aynı şekilde, yazık günah değil mi? Allah vergisi yetenekli gençler nadir çıkar ortaya, onların “çelik iradeli” gençler ve sporcular olmasından çevrelerindeki herkes sorumlu.

12-13’le 19-20 yaş arasındaki gençlerin ergen oldukları, beyinlerinin çok iyi çalışmadığı (bu konuda çok önemli bir uzmanın benzetmesi: freni olmayan ferrari) karar verme yanlışlıklarını sürekli yapabildikleri bilinmiyor mu? Tek çarenin sevgi ve disiplini aynı anda uygulamak olduğu bilinmiyor mu?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@