7m


7m

hyundai

“Sefa Akgün’ün menajeri Trabzonspor’u dinlemedi”

Hacısalihoğlu’ndan Haber61’e Sefa Akgün açıklaması.

Trabzonspor 05.07.2018, 21:42 05.07.2018, 22:14
“Sefa Akgün’ün menajeri Trabzonspor’u dinlemedi”

Haber61 - Spor Servisi - Tuncay Lakot - Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu Sefa Akgün’ün menajerinin yurt dışından olduğu için Trabzonspor’u dinlemediğini ve onu Erzurumspor’a verdiğini söyledi.

Trabzonspor altyapısında yetişen ve profesyonel sözleşme imzalanmak istendiği sırada kulübe menajerini göndermesi sonucu kriz yaşananan Sefa Akgün transferi menajerinin şartlar öne sürmesi sonrasında gerçekleşmemişti. Daha sonra ise oyuncu sürpriz bir şekilde Büyükşehir Belediyesi Ersurumspor ile anlaştı. 

“SEFA AKGÜN’ÜN MENAJERİ TRABZONSPOR’U DİNLEMEDİ”

Yaşanana bu olayla gündeme oturan genç oyuncu Sefa Akgün ile ilgilii olarak Haber61’e açıklamalarda bulunan Hayrettin Hacısalihoğlu, “Sefa Akgün geliştirme bedeli 550 Bin TL. Erzurumspor yatırmadı. Sefa Trabzonspor’un rızası ile giden bir oyuncu değil, tıpkı Okay Yokuşlu’nun kulüpten gidişi gibi oldu. Sefa gitmeden önce bizimle iletişime geçmiş olsa sözleşmesine transferinden Trabzonspor şu kadar para kazanacak diye bir madde konulabilirdi. Altyapıdan gelen oyuncularda bu tip sıkıntıları yaşayabiliyoruz. Bununla ilgili tersi bir maddede yok. Oyuncuya 15 yaşında takımdan ayrılması halinde yaptırımlar uygulanacak şeklinde bir anlaşma yapamıyorsun. Bu Kanunda yok. Yasal olarak oyuncuyla böyle bir sözleşme yapamıyorsun. Yalnız iyi ikili ilişkilerle bu tür olayların önüne geçebiliyorsun. Trabzonspor’un alt yapısından yetişen Abdülkadir ve Yusuf’ta bu takımdan gidebilirlerdi ama gitmediler. Sefa’nın menajeri yurt dışından olduğu için Trabzonspor’u dinlemedi ve oyuncuyu Erzurumspor’a verdi.  Menajeri başka biri olsa böyle bir davranış içine girmezdi” dedi.

"SEFA BUGÜNE KADAR Kİ TEAMÜLLERE UYMADI"

Sefa’ya bir kızgınlıklarının olmadığını belirten Hacısalihoğlu, “Sefa bugüne kadar ki teamüllere uymadı. Oyuncudan bize gelen sözleşmede oyuncu sadece A takımla idmanlara çıkar, o takımda oynar, başka takıma gönderilemez. Bu istekler olursa olur yoksa oyuncuyu başka takıma vereceğim şeklinde tenkitte bulununca iş bu noktaya geldi” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (13)
Ahmet 4 yıl önce
Belese gitmis.
Kulübün uzerindeki emegini hiçe sayarak gitti.
Yazık.
Oyuncunun nereli oldugu onemli degil, Trabzonsporlu olmasi onemli.
Yuksel 4 yıl önce
Ismi bile unutulacak ERZURUMDA en iyisini yapti yonetim
necati 4 yıl önce
Trabzon halkı 250 lira verip kombine almaz, trabzonlu futbolcu kulübü 4bin liraya satar... Fark yok bence. Kombine almayan taraftarın sefaya kızmaya hakkı yok. Önce taraftarlık görevini yap sonra futbolcuya kız, yoksa derler ki SANA NE???
ibrahim çevik 4 yıl önce
18 yaşındaki bir çocuğu idare edemeyenler koskoca ts yi idare edeceğini söylüyor. o çocuk siz ondan çocuk.. yazık...
Tarık Selim 4 yıl önce
Haberi okudun mu çocuk sen. Mesele Sefa değil menejeri diyor adam. Haberi okumayan bu yorumu niye okusun. Yazıyoruz işte.
eyüboğlu.s 4 yıl önce
döner gelir armayı yalar, bizim millette saftirik gibi "ooo ne müthiş TRABZONSPORlu" diyerek sarılır. sikinti tinne.
Emre aydın 4 yıl önce
alın size öz evlat bırakın bu 61 sevdasını adamın yaptığına bak
4000 tl'den 5 yıl 4 yıl önce
5 senede 240.000 TL yani 50.000 dolara sözleşme imzaladı. Başka takıma gitmek istese 7.000.000 euro şart var. Yani köleliğe imza attı. Çok çok çok iyi bir performans çıkaramaz ise hayatı bitti. Manager çocuğu yaktı. Madem gidiyorsun daha yüksek maaş ve daha kısa süreli sözleşme yapsana. Şimdi Erzurumsporda kendini gösterirsen ne ala, göstermez isen ne olacak otur düşün bakalım.
Akçaabatlı 4 yıl önce
Bundan sonra kulubü daha profesyonel yönetin, altyapıdaki çömezler de kendini bişey sanıp bedavaya kulüpten kaçamasınlar!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@