Sadri Şener: Onlar şampiyon olursa Türkiye'ye yazık olur

Trabzonspor'un eski başkanı Sadri Şener gündeme yönelik özel açıklamalar yaptı.

Trabzonspor 24.05.2020, 15:47 24.05.2020, 16:25

Haber61 Spor Servisi

Trabzonspor’un eski başkanlarından Sadri Şener, Haber61’de yayınlanan Bayram Özel programına telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs sürecini evde geçirdiğini kaydeden Şener “Koronavirüs sürecinde 68 yaşında olduğum için evdeydim. Şuanda bize güya serbest ama yürüme mesafesinde dediler. Ben yürüme mesafesi ne kadar bilmediğim için çıkmadım. Bazı yasaklar flu oluyor ben de evde oturdum.” Dedi.

12 HAZİRAN ERKEN OLDU

Liglerin 12 Haziran’da başlatılacak olmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sadri Şener “Sağlık açısından oynanmamalı. Futbol araya sosyal mesafe koyarak oynanan bir oyun değil. X bir takımın diyelim malzemecisinde koronavirüs çıktı, o takım 14 gün karantinaya alınacak ve oynayamayacak. Böyle riskler var. Benim kişisel görüşüm, Avrupa’ya uyar mı bilemiyorum, Temmuz Ağustos gibi hızlandırılmış şekilde Pazar - Çarşamba şeklinde oynayıp bitirme.  Ya da benim de hoşuma gider, tescil edersin bu şekilde ligi, hayat yeniden başlar. Küme düşme kaldırılsın isteyen takımların zaten bundan sonraki maçlarda çok puan alamayacağını düşünüyordum. 12 Haziran biraz erken oldu.” İfadelerini kullandı.

POZİTİF VAKA ÇIKARSA NE YAPACAKSIN?

Alınan kararın arka planında farklı konular olduğunu dile getiren Şener “Nihat beyin de işi zor şu anda. Bu işin bir de arka planı var. Para işleri var, yayın işleri var. Bunların baskıları var. Koronavirüs sürecinde sağlıklı olmak çok önemli ama ekonomi olmadan da sağlığı çözemiyorsun. İnsanların para kazanması lazım. Kazanamazsa nasıl mücadele edeceksin. Futbolda belki bu olmayabilir çünkü temaslı bir oyun. Allah korusun bir pozitif çıkarsa ne olacak. Sağlık Bakanı da vaka çıkarsa sorumluluk TFF’nin dedi. Bence Ağustos olabilirdi, haftada 3 maç şeklinde.” Şeklinde konuştu.

DESTEK OLMAZSA KULÜPLER BATAR

Kulüplere destek olunması gerektiğini de belirten Şener “Borçların çoğu bankalara. Bankalar bu devirde bir takım şeylere yardım ediyorlar. Rakamlar büyük olduğu için şube müdürlerinin falan yapacağı iş değil bunlar. Genel müdür veya Bakan nezdinde bunları 1 yıl ödemesiz 7 yıla yayıp kulüplere vermek lazım. Ben yayıncı kuruluşun yerinde olsam para vermem. Seyirci yok. Kulüplere bankalar aracılığıyla destek verilmeli yoksa batarlar.” Dedi.

BAŞAKŞEHİR ŞAMPİYON OLURSA TÜRKİYE’YE YAZIK OLUR

Şampiyonluk yarışındaki takımlarla ilgili de konuşan Şener sözlerini şöyle tamamladı;

Sağlık sorunu bu. Benim bildiğim Fatih Terim oynamak istemiyor, Rıza Çalımbay da istemiyor. Çok riskli bir durum. İstanbul hegomanyası Trabzonspor’a başkaldıracak bir durumda değil. 4 takım yarışıyor ama Başakşehir şampiyon olsa Türkiye’ye de yazık. Seyircisi falan yok, alınmasınlar ama… Zaten şuanda hangi takımın ne yapacağını bilmiyorsun, form durumlarını bilmiyorsun. Çalışmaların da muazzam hırslı geçtiğini sanmıyorum, onlar da korkarak çalışıyordur. Sonuçta yine de bir karar alındı saygı duymak lazım.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
Hasan 1 yıl önce
Başakşehir dediğin seksen milyonun takımı baaşkan. Her maçı elli bin kişiye oynuyor. Para gani. Her fakirin sofrasından bir zeytin gidiyor o kulübe. En çok BAŞAKŞEHİR hakediyor şampiyonluğu. Her oyuncuya milyonlarca Avro ödeniyor. Göksal damatı daha fazla üzmeyelim. Hem Hıncal Uluç fossili de öyle diyor.
trabzonlu 1 yıl önce
senin zamanında da oldu bu işler başkan boş konuşma, kudretin olsaydı yapardın zaten, başka türlü gündeme gel paran mı bitti gene
Tursun 1 yıl önce
Hesapta ilerici aydınaın başakşehiri sevmen takım olarakda idarecilerinide forma çıkatma olayından sonra nefrette ettim ama 3 kişide olsa destekliyen böyle söylem olmaz o zaman herkes çoğunlupun seyircisi çok olanın yanına gitsin bit ilöe takımı şanpiyonlat ligine gitmesin sen onuru neden fırçaladın anlaşılmıştır
Eski baskan 1 yıl önce
Her sey zamaninda guzel
Görünen köy. 1 yıl önce
Sayın Başkan a buradan hayırlı bayramlar sağlık ve uzun ömür diliyorum. 2011 yılından beri ne değişti ki İstanbul hegamonyası Trabzon a başkaldıramaz! Şu an 81 milyon İstanbul un arkasında! Sayın Başkan ında yönetimin başında olduğu 2011 de şampiyonluğun kaybedildiği yıl devre arası Trabzonspor 10 puana yakın averajla önde iken o zaman ve de şu anda spor yorumculuğu da yapan ve Trabzonu olmayan değerli bir spor gazetecisi iddia ediyorum ki bu puan avantajına rağmen Trabzon a şampiyonluğu vermezler! Dedi. Şimdi düşünüyorum da o günkü hocalı takım mı, yoksa bu günkü hocalı takım mı daha teknik ve kaliteli? Şimdi ise daha yeni tazeleliğini koruyan G. Antep ve B. Şehir maçlarını unutamayız. Üstelik hataları futbolun yetkili organları bile itiraf ettiler ançak bu hatalardan dolayı zayi olan puanlar şimdi nerede! Başakşehir için ise ligde hakem hatasına uğramayan 3 veya 4 takımdan biri, geçen sezon onlarında nasıl devreden çıkardıkları unutulmuş değil! Trabzonspor lehine hata olmaz ise ancak o zaman şampiyonluk gelir. İzleyip göreceğiz.
Pusat.k. 1 yıl önce
Kulubler destek bekler baticaz ,fabrikalar destek bekler baticaz.ya arkadas banami sordunuz beceriksiz futbolculara suhursuzca para vermeyi zamaninda.gelelim isletmelere önceki seneler yaptiginiz karı benlemi paylastinizda simdi devletten kurtarma payi bekliyonuz.alooo devlet batti devlet.sonra o parayi devlet yine garıbanin sirtina bindirecek.acigi kapamak icin.batarsaniz batin bize ne.
Görünen köy. 1 yıl önce
(düzeltmedir)Yukarıda düşüncemi belirttiğim yazının sondan ikinci cümlesinde ki (lehine) kelimesi tarafımdan sehven yazılmış olup"aleyhine" olarak okunması rica olunur.
Mehmet Berber 1 yıl önce
RIV RIV RIV
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@