Sadık Albayrak “Sadece Trabzonspor’a yapılmadı”

Sadık Albayrak Haber61’e konuştu.

Haber61 – Spor Servisi – Hazine ve maliye Bakanı Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak, Trabzonspor Kasımpaşa maçı öncesinde Haber61’e açıklamalarda bulundu.

TFF tarafından belirlenen Harcama limitleri ve yapılandırma ile ilgili konuşan Albayrak, bunun sadece Trabzonspor’a yapılmadığını söyledi.

Sadık Albayrak açıklamalarını şöyle sürdürdü;
“Hava güzel, seyirci güzel. Her taraftar, her kulüp yöneticisi her Başkan sorumlu olduğu kulübü en güzel şekilde yönetmek ve yukarılara taşımak boynunun borcudur. Amatör kulüplere varıncaya kadar herkes kendi kulübünü tutmak boynunun borcudur. 70 senedir 100 senedir Osmanlı İmparatorluğunu batıran Enver Paşa, Talat Paşa ve Cemal paşa gibi Türk Futbolunu da 100 senedir Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray yönetiyor. Ne zaman ki 70’li yılların ortalarından itibaren Bir Osmanlı beyliğinin Anadolu’dan çıkması gibi 10 sene fırtına ese ese bu takımları dize getirmişiz. Bugünde aynı şekilde bu mücadeleyi vermek 10 Milyon Trabzonsporlunun ideali ve inancıdır. Türk Futbolunu yönetirken, Türkiye’de gelir dağılımını sağlarken hiçbir kulübe ayrıcalık olması mümkün değildir. Geçmişte siyasi partiler kulüplere ve özellikle şehir kulüplerine rant sağlamak için siyasi rant peşinde koşarlardı. Ama Türkiye’de 20 senedir muhalefet ve iktidar veya koalisyon kurarak diğer kurumlarda olduğu gibi futbolda da bu gibi yapılanma yok. 20 yıldır bir iktidar var ortada. Bu iktidar ister istemez bütün kulüplere eşit davranmak mecburiyetindedir. Ama hiç kimse bankaları söndürerek krediler sağlayarak Türk futbolunu ağaya düşüremez. Bugün yapılan Trabzonspor’a değil Türk futboluna yapılmıştır. Bütün kulüplere eşit mesafede yapılmıştır.”

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 16:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
aspetli53
aspetli53 - 1 ay Önce

halkın parası ve yetimin hakkını gasp edip ts ye para aktaranlara HARAM ZEHİR ZIKKIM olsun İNŞALLAH cenabı ALLAH sizlere şampiyonluğu nasip etmesin İNŞALLAH aaaaamin amin aminnnnnnn.

oflee
oflee @aspetli53 - 1 ay Önce

kimsenin parası aktarılmadı.en bankadan kredi çekmiyormusun. ts.da kredi yapılandırdı.senin yalakalığını yaptığın şikeciler yapılandırmadı.

sofistike61
sofistike61 @aspetli53 - 1 ay Önce

Arkadaşım! ÇAYKUR , Rizespor'a kaynak aktarırken de aynı şeyleri söylüyor musun?

Mahmut papuc
Mahmut papuc @aspetli53 - 1 ay Önce

Köpeklerin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı

Fatih Gevher
Fatih Gevher - 1 ay Önce

Aspetli Derdin Nedir . Spor Kulğpleri İçinde TS en Masumudur.O Bahsettiğin Haram Paralarıda Gidin Hemşehriniz Cengizden İstryin. Hadi Başka Kapıya, Bu Kapıda Sana Ekmek Yok...

SIRADAKİ HABER

banner513