banner526

banner533

banner513

Sadi Tekelioğlu: "Kendi geleceğimizi değil kulübü düşünüyoruz"

Trabzonspor Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu, Ziraat Türkiye Kupası’nda 2-1 kazandıkları Gaziantenspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, tipik bir kupa maçı oynadıklarını söyledi.    Tekelioğlu, oyuncuların bu tür maçları çok ciddiye almadı

Trabzonspor 22.12.2015, 23:47
Sadi Tekelioğlu:
Trabzonspor Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu, Ziraat Türkiye Kupası’nda 2-1 kazandıkları Gaziantenspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, tipik bir kupa maçı oynadıklarını söyledi. 
 
Tekelioğlu, oyuncuların bu tür maçları çok ciddiye almadığının geçmiş dönemde de görüldüğünü belirterek, "Seyircisiz maç. Motivasyonu düşük bir maç. Böyle de olunca sevimsiz, tatsız, tuzsuz futbol çıktı ortaya. Bu maçın şekeri de vardı; Muhammet ve Yusuf bana göre bu şekerler. Muhammet’in ikinci maçında da gol bulması, pozisyona girmesi, bizim adımıza bu gecenin en önemli hadisesiydi. Ayrıca üç puan da önemliydi. Ama futbolla ilgili çok fazla söylenecek bir şey yok. Son haftaların sevilerek, özlenerek izlenen Trabzonspor bu akşam yoktu. Ama kupada var olduğumuzu gösterdik” dedi.
 
"BİZ KENDİ GELECEĞİMİZİ DEĞİL KULÜBÜN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ"
 
Tekelioğlu, genç oyuncuları kullanmasıyla ilgili olarak ise, “Altyapı ve üst yapının ikisin de birden çalışmamış antrenörler iki tarafı da acımasızca eleştiriyorlar. Bunun kıyaslamasını iki tarafta da çalıştığımız için görüyoruz. Altyapıdaki potansiyeli biliyorum. Bu çocukların da iki maç sonra buradaki oyuncular kadar koşacağını, mücadele edeceğini biliyorum. Bunu risk olarak da değerlendirebilirsiniz. Ama geleceğini düşünen kahraman olamaz. Biz kendi geleceğimizi değil, kulübün geleceğini düşünüyoruz. Amacımız genç oyuncuları birer birer takıma kazandırmak” diye konuştu.
Yorumlar (4)
Kntrc 5 yıl önce
Mertcan çam ve oğuzhan acar' ı da istiyoruz sadi hoca. Hazır milyon euroluk bi hoca gelmeden onları da kat takıma
ahmet 5 yıl önce
Sadi Hocam Abdulkadir Ömür ve Oğuzhan Acarı vitrinde bekliyoruz. Muhammet sürekli oynasın. Ndoyeyi gönderin ZİHO'ya iyi değnekçilik yapar. Saatte satabilir İstanbulda.
Irfan 5 yıl önce
Zesekkürler hocam lig dede sans ver muhammete tam possin yavru kötüde oynasa kesme topcu oynaya oynaya hata yapa yapa olunut cesaretinden dolayi tesekkürler hocam
Burak öztürk 5 yıl önce
Yaşa hoca ..helal olsun sana.aynen devam.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@