Özkan Sümer: “Şuanda kaotik bir ortam var”

Trabzonspor’un efsane ismi Özkan Sümer Haber61’e konuştu.

Özkan Sümer: “Şuanda kaotik bir ortam var”

Haber61 - Spor Servisi - Trabzonspor’un eski teknik direktörü Başkanı ve efsane ismi Özkan Sümer, yönetimin aldığı Olağanüstü Genel Kurul kararını Haber61’e değerlendirerek “şuanda kaotik bir ortamın olduğunu söyledi.


KRİZ YÖNETİMİ ÖNEMLİ

Sümer, yaptığı açıklamada Kriz yönetimin çok önemli olduğunu ifade ederek, “Kaotik bir ortam var şuanda. Bu kriz yönetimi benim fikrimdi epey bir zaman önce. Çünkü Şuanda gelecek yönetim Aralıkta yine bir genel kurul yaşayacak. Bu dönem geçiş dönemi olarak düşünülürse Trabzonspor’un ihtiyaçlarını ilkesel boyutta ele alabilecek ve bu yönde gerekli desteği bulabilecek bir kriz yönetimi. Bunun anlamı budur. Bu kriz yönetimi her hangi bir yerden olmaz” dedi.

FİNANSAL SIKITININ GİŞDERİLMESİ İÇİN SİYASETİN KATKISI ÖNEMLİ

Siyasetin desteğinin finansal krizi çözme konusunda önemli olduğunu sözlerine ekleyen Özkan Sümer, “Kriz yönetiminden bahsederken Trabzonspor’un çıkış doğrultusundaki en önemli argüman siyasetin desteği. Çünkü işin bir nolu çözüme muhtaç olan ayağı finansal boyut. Bu finansal boyutu çözebilecek olan, bir yönetim, bir kişi veya bir kuruluş söz konusu değil. İlk kaynak siyasetin bu konuda yardımcı olması. Oluşacak yönetimin siyasetin de yardımıyla çalışacağını bilmesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.

BÜTÜN KULÜPLER BU NEDENLE BATTI

Geçtiğimiz hafta Trabzonspor yönetimi tarafından organize edilen toplantıya katılan Sümer, “Oradan çıkan düşünce Trabzonspor’un mevcut ihtiyaçları doğrultusunda finansal zorlukları aşabilecek bir kaynak ve bu kaynağa siyasetin katkı yapıp yapamayacağının anlaşılması. Çünkü mevcut maliyeti yüksek verimi düşük oyunculardan vazgeçmek, vazgeçerken zarar etmemek tabi, iyi bir şekilde tasarlamak. Ayrıca boşluğu maliyeti düşük ama verimi yüksek oyuncularla kapatmak ve buda ciddi bir araştırmayı ve bilinci gerektiriyor. Bütün sorun buradan geliyor. Oyuncu katma ve bu yöndeki tercihler neler ona bakmak lazım. Bütün kulüpler aynı nedenle batmışlar” ifadelerini kullandı.

TRABZON’A ÖZGÜ YÖNEİTİM ÖNEMLİ

Kendi dönemimde önemli bir borç yükünü ortadan kaldırarak yönetimi devreden Özkan Sümer yapılması gerekenler konusunda yerli oyunculara daha çok önem verilmesi gerektiğini belirterek, “Bir kere Trabzonspor Trabzon’a özgü bir yönetim tarzında kararlılık gösterdi. Bir kısım aşırılıklardan ve çılgınlıklardan uzak kalmıştı. Trabzon’a özgü yönetimden ne anlıyoruz. Bir kere kendi kaynaklarını özgün kullanmak. Biz bıraktığımız zaman o kadroda 15 tane Trabzonlu oyuncu vardı. Hem maliyeti düşürmek hem performansı yükseltmek bakımından en önemli etken. Ve o kadro iki kere kupa aldı iki kere lig ikincisi oldu. İkincisi her alanda tasarruf. Burada ihtiyaçları bilmek yetmiyor. İhtiyaçları gidermek yönünde sıralamasını iyi yapmak gerekiyor. Bu sıralamayı iyi yapmadığın sürece ihtiyaç duyulan katı sağlanmıyor” dedi.

MALİ FAİR PLAY

Özkan Sümer bütün sıkıntının UEFA Mali Fair Play kurallarından kaynaklandığını belirterek, “Sportif yetersizliklere finansal krizlerde eklenince artık bu olayın dayanılır bir tarafı kalmıyor ve gidermek yönünde de bir imkan kalmıyor” dedi.

YERLİ OYUNCULARLA SIKINTI AŞILIR MI?

Yerli oyuncularla bu sıkıntıların aşılıp aşılamayacağı konusunda açıklamalarda bulunan Sümer, “Buna dışardan cevap vermek hiç mümkün değil. Olayın içerisinde nelerin yapılacağı konusunda bir değerlendirme yapılacaktır. Kontrolü elinde tutarak Trabzonspor’da mevcut şartlarda neler yapılabilir anlayışıyla hareket edeceksin ve hatta bir kararlılık göstereceksin” diye konuştu.

BEN ZATEN KATKI YAPIYORUM

Efsane isim Sümer, oluşturulacak yeni oluşuma, kendisinin yer alması istenmesi halinde katılıp katılmayacağı yönünde konuşarak, “Bunun kişileri bağlamaması lazım. Ben zaten düşünsel bağlamda ve bilgi bağlamında katkı yapmaya çalışıyorum. Bu bilgi bağlamında yaptığım katkıyı kabullenme ve buna uygun davranış sergileme ayrı mesele tabi” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 14:36


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ugur
ugur - 10 ay Önce

Özkan Sümerin söylediklerine bütün sehir kulak vermek zorundadir.zira trabzonspor üzerine akli basinda gercekci cözüm üretebilecek kabiliyette baska bir kisiye sahip degiliz malesef.bundan dolayi henüz hayattayken(Allah uzun ömür versin)Özkan hocamizin görüslerini iyi okumak gerekiyor

Lazo
Lazo @ugur - 10 ay Önce

Serkan, unutma sadri baskanı.. 2010-2011 de hakkımızı yemeseydiler takım dagılmayacaktı ve milyonlar gelecekti, o kadroyla 2011-2012 de yine sampiyon olurduk ve yine milyonlar gelirdi, zaten güçlüydük vede dahada güçlenecektik, sampiyonlar liginde herkese kök söktürürdük ülkeye puan kazandırırdık.. Trabzonun hakkını yemeseydiler simdi ligde 8. bitirende avrupaya katılma hakkı elde edecekti.. Çalınan hakkımız zehir zıkkım olsun, öteki tarafta görüsecez bakalım...

Serkan
Serkan @ugur - 10 ay Önce

Sizin ve Atay başkanın bir delikli kör kuruş borç bırakmadan kendi yağıyla kavrulup başarılı olarak bıraktığınız kulübü siyasi iktidar yandaşları 12 senede 1,3 milyar lira borçla batağa sürüklediler ama sorsan hala Özkan başkanın kulüpte çalıştığı dönemde aldığı maaşı sorgularlar yazık

Taka61
Taka61 - 10 ay Önce

Hocam senin deneyiminden başkanlar istifade etseydiler Trabzon buduruma gelemezdi

ugur
ugur - 10 ay Önce

Haddim degil fikir vermek elbette ama bence kongreden önce sehrin ileri gelenlerinden ve eski futbolcularin karisimindan on kisilik bir milli birlik komitesi olusturulabilir.

Lazo
Lazo - 10 ay Önce

ALT YAPI PATRONUMUZ... SENIN VARLIGIN YETER...

farozlu
farozlu - 10 ay Önce

bu isler böyledir,popüler isimler gelirler yerler ve cekip giderler.sonra is gercek trabzonlulara ve paraya tapmayan isimlere kaldi.bir kurus menfaat gözetmeden özkan hoca baskan olur,bir kurus almadan sadi tekelioglu da antrenör olur islerini yoluna koyarlar sonra da biz trabzonlular gider kulübü hirsizlara teslim ederiz..

biz trabzonluyuz
biz trabzonluyuz - 10 ay Önce

200 tane trabzonsporlu iş adamı bulunamazmı 1 milyon dolar verebilecek ve onur üyesi olacak olamazmı yokmu?

Molla
Molla - 10 ay Önce

Bu bir bant kaydıdır sayın abonemiz muharrem ustaya ulaşmak için 1 i ana menüye dönmek için lütfen 9 u tuşlayınız.bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Ekrem
Ekrem - 10 ay Önce

Gec basa büyük baskan.


banner421

banner426

banner432

banner443

banner441