banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Özkan Sümer açıkladı: Trabzonspor kendini güncellemeli

Efsane isim Özkan Sümer'den dikkat çeken sözler

Trabzonspor 19.02.2018, 17:37 19.02.2018, 17:48
Özkan Sümer açıkladı: Trabzonspor kendini güncellemeli

Trabzonspor'un efsane ismi Özkan Sümer, bordo mavili takımın son durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bordomavi Net'in Üsküdar Belediyesi Kirazlıtepe Boğaziçi Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirdiği "Altyapıdan Üstyapıya Trabzon Futbolu" panelinde konuşan Sümer, Trabzonspor'un yanlış tercihler nedeniyle bu duruma geldiğini söyledi.


Transferde takım sistemine göre hareket edilmesi gerektiğini aktaran Sümer " Yoksa dünya çapında oyuncu da transfer etseniz verim alamazsınız. 2003'te Real Madrid dünyanın en büyük yıldızlarını kadrosuna topladı ama o sezon bir kupa dahi alamadı. Bu işleri başarabilmek çok yüksek derecede beceri ister, iyi insan olmak iyi yönetici olmak anlamına gelmez. Biz bu transfer konusunu yıllardır menajerlerle çözmeye çalışıyor ve bedelini de ödüyoruz. Trabzonspor her zaman yarışta olmalı. Deniliyor ki takım 5-10 yıl küçülme politikası izlesin, iddialı olmasın ve kendini toparlasın. Bu yanlıştır. Trabzonspor her zaman yarışmanın içinde olmalıdır. Yoksa kitlesi çözülür, itibarı düşer, ilgi azalır. Ancak bu çılgınca hamlelerle değil, akıllı politikalarla gerçekleştirilmelidir. Bu işi kotarabilecek yetkinlikte yöneticilere ihtiyaç vardır." dedi.
Özkan Sümer açıkladı: Trabzonspor kendini güncellemeli

Başkan arayışlarında üç özellik arandığını kaydeden Özkan Sümer " Aranan başkan tipleri; Paralı başkan, yumruğunu masaya vuran başkan, azarlayan başkan. Büyük proje sahibi olan ve sorunları çözme iradesi bulunan diye bir arayış yok. Yönetici aranırken de çevresi ve parası olan, aynı zamanda söz dinleyen birileri olsun isteniyor. Yönetici olmak isteyenlerde de üç özellik göze çarpıyor: -Önemli olma isteği, -Siyasi ticari başarı beklentisi, -Sosyal statü sahibi olma hevesi. Sonuç? Felaket. Hep söylediğim bir şey var, biraz ağır ama gerçek. "Birilerinin adamı olan kişi aslında adam değildir" Trabzonspor futbolcularının takımı olmalıdır, futbolcular takımın futbolcusu olmamalıdır. Trabzonspor kendisi olmaktan uzaklaştığı için bu durumlara düşmüştür. Trabzonspor'un en başarılı olduğu yıllardaki yöntemler aynen uygulansa aynı başarı gelmez. Çünkü şartlar tamamen değişmiştir, Trabzonspor'un başarılı olması için kendini güncellemesi, yeniden üretmesi, ilkeler doğrultusunda yeni bir yol bulması lazımdır." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor başarılı olduktan sonraki dönemde çok büyüdüğüne dikkat çeken Sümer " Trabzonspor büyüdü ama bu büyüklüğü yönetecek vasıfta insanlardan mahrum kaldı. Bazı yöneticiler o dönemden sonra bıraktılar, bu "Biz artık yönetemiyoruz" demekti. " dedi.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
ercan 3 yıl önce
bazı özellikleri ile tenkit görse de Trabzon ve Türk futbolunun en önemli karakterlerinden biridir Özkan hoca. Transferleri buna bıraksınlar hata payı %10-20 ye düşer. Genelde tam tersi oluyor halbuki..
sehzade 3 yıl önce
keşke yeniden başkan adayı vede başkan olsan takımı resetleyecek güncelleyecek bir kaç kişiden biriside özkan başkandır diğerleri hayrettin hacısalihoğlu celil hekimoğlu dur bu meymenetsiz muharrem usta vede berat albayrak etkisinden ts nin acilen kurtulması lazım
Karadeniz 3 yıl önce
bence muharrem usta kendi is yerleri reklam yapmak icin trabzonsporu kulandi
Süleyman 3 yıl önce
Her ne kadar ön planda tutulmasa da Türk futbolunun önemli bir sahsiyetidir. Bilgi ve birikiminden daha fazla yararlamak gerek. Dedigi gibi Trabzonsporun derdi de dermani da kendi içindedir.
Reis 3 yıl önce
Ne yalan söyliyim bu adam zamaninda cebinde kurus yoktu takimin kasasi bos. Adam brezilyadan üc bes topcu getirdi bikackurusa yinede ilk bese girdi bu takim
ugur 3 yıl önce
Su adam henuz hayatdayken bilgisinden ve vizyonundan faydalandik faydalandik yoksa bu sehir bir daha ozkan hoca gibi bir entellektueli rüyasinda bile göremeyecek.yazik oluyor bu sehre,gitgide batakliga saplaniyoruz.kiymetini bilmiyoruz böyle degerlerin.yorumlari okuyunca farkediyorumki adamin dedigini anlamamisiz bile..
Omer61 3 yıl önce
Oncelikle muharrem usta devam edecekse acilen secime gitmeli kazanirsa riza hocayla devem edecekmi etmeyecekmi buna karar vermeli bu sene de gitdi herzamanki gibi simdiden gelecek yilin plani yapilmali bu sene dunya kupasi var transfer edilecek futbolcular la simdiden anlasilmali yoksa seneyede bize husran bazi seyler simdiden planmali yok riza hocayla devam edilmiyecekse simdiden gonderilmeli yeni hoca hemen takimin basina gecmeli ve transerler bu hocanin istegine gore yapilmali yoksa hergelen bu transerleri ben yapmadim bu takimi ben kurmadim diyecek ve basarisizliktan kendini sorumlu tutmayacak her ne olursa olsun YER BORDO GÖK MAVİ iyi aksamlar
DOĞRU YÖNETİM 3 yıl önce
Başkan Hayrettin Hacısalihoğlu, Teknik Direktör Özkan Sümer Trabzonspor Şampiyon
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@