banner536

banner526

banner513

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Türk futbolunu saran örümcek ağını deşifre etti.

Genç: Göksel Gümüşdağ’ı uyarıyorum! Sene 2011 değildir ve Trabzonspor da 2011’deki Trabzonspor değildir!

Trabzonspor 21.06.2020, 21:57 21.06.2020, 22:12

Haber61/Haber Servisi


Trabzonspor Divan Kurulu bugün toplandı. Toplantıda Trabzon şehrinin bileşenleri ortak aldıkları kararı açıkladılar.

Türk futbolunda yaşanan ayak oyunları ve Trabzonspor’a karşı çekilen operasyonları bir bir anlatılırken, ortak okunan deklarasyonda inanılmaz şeyler dikkat çekti.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç hazırlanan deklarasyonu okudu.

Genç şunları söyledi;

Değerli Trabzonspor camiası;

Çok başarılı geçirdiğimiz bir sezonun sonlarına yaklaşırken, yine bildik, tanıdık ve şerbetli olduğumuz senaryolarla karşı karşıyayız!

Efsane Kaptanımız, saygıdeğer futbolcumuz Cemil Usta’nın adının verildiği sezonda Süper Lig yarışını lider olarak sürdüren Trabzonsporumuz; ne yazık ki bazı çevreleri rahatsız etmekte, bu çevreler Trabzonsporumuzun şampiyonluğunun önünü kesmek için üstün gayret sarf etmektedirler.
Ekonomik, idari ve sportif olarak Türkiye’de taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Trabzonsporumuz; ne üzücüdür ki rekabet kültüründen uzak, adil ve hakkaniyetli yarış anlayışından bihaber, hırsları yüzünden gözleri kör olmuş bazı kimselerin kirli tezgahlarına konu edilmek istenmektedir.
Bugün burada; Trabzonsporumuzun hakkını, sevincini, alın terini, mutluluğunu ve refahını çalma gayreti içinde olanlara son uyarımızı yapacağız!
Bugün karşılaştığımız tabloyu, geçtiğimiz yıl oynanan Galatasaray – Konyaspor karşılaşmasının ardından yaşananlardan bağımsız değerlendiremeyiz.

Hatırlayacağınız üzere; o karşılaşmada Galatasaray aleyhine penaltı kararı veren Hüseyin Göçek ile VAR’da bulunan Halis Özkahya’nın hakemlikleri askıya alınmış, kendilerine sezon sonuna kadar maç verilmeyeceği açıklanmıştı. Merkez Hakem Kurulu’nun bu kararından sonra eski Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, Trabzonspor’un imza atmadığı ama bazı kulüp başkanlarını yanına alarak bir bildiri yayınlatmıştı. Bu bildirinin ardından ise Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya’nın hakemlikleri kaldığı yerden devam etmişti.

İşte o Hüseyin Göçek; hakemliğini kurtaran Göksel Gümüşdağ’a o günden beri diyet ödüyor!
Hayatında şiddetli hareketten sarı kart bile görmeyen futbolcumuz Alexander Sörloth’a Gençlerbirliği karşılaşmasında kırmızı kart göstererek Trabzonspor’umuza darbe vurmaya çalışan Hüseyin Göçek; sezon içerisinde sayısız karşılaşmada Başakşehir’i koruyup kollamış ve son olarak cuma günü Ankaragücü – Başakşehir karşılaşmasında nizami bir golü iptal ederek, Başakşehir’in şampiyonluk yarışında kalmasına vesile olmuştur.

Yine o meşhur Galatasaray – Konyaspor karşılaşmasının VAR hakemi Halis Özkahya ise bu sezon oynanan Sivasspor – Başakşehir karşılaşmasında Sivas’ın %100’lük bir penaltısını vermemiş, ardından Trabzonsporumuzun Gaziantep FK ile oynadığı karşılaşmada Abdülkadir Ömür’ün uzatma dakikalarında attığı nizami golü VAR kararıyla iptal etmiştir.
İşte o Halis Özkahya da; hakemliğini kurtaran Göksel Gümüşdağ’a o günden beri diyet ödemektedir!

Bugün yerel gazetelerimiz ortak bir manşetle çıktı. O manşetin başlığı “Her Yol O’na Çıkıyor” şeklindeydi. Gazetelerimiz çok haklı ve doğru bir detayı ortaya koydu. Ben de bu detayı bir kez daha sizlere aktarmak istiyorum. Göksel Gümüşdağ, kimi zaman birinci adamları belirliyor kimi zaman birinci adamın altında ikinci ve üçüncü adamları! Bugün Nihat Özdemir’in başkanlığı altındaki yönetim kurulundaki en etkin adamı Mehmet Baykan! MHK Başkanı Zekeriya Alp’in altındaki adamları ise hakem atamalarını gerçekleştiren Oğuz Sarvan ve Ünsal Çimen. Tahkim Kurulu Başkanı Murat Balcı ‘O’nun avukatı. Murat Balcı’nın avukatlık bürosundaki ortağı ise PFDK Başkanı Aytaç Yüksel! Temsilciler ve Gözlemciler Kurulu Başkanı Abdurrahman Arıcı da ‘O’nun adamı! Peki bu “örtülü birliktelik” bize neyi açıklıyor. Bir örnek vermek gerekirse, Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Başkanı Abdurrahman Arıcı. Başkanvekili kim? Hakem Mete Kalkavan… İşte o Mete Kalkavan bir hafta sonra liglere ara verilmeden önce Başakşehir ile oynadığımız karşılaşmaya VAR hakemi olarak verildi! Ve o Mete Kalkavan karşılaşmada Skertel ile mücadelesinde %100 penaltı kararı verilmesi gereken Nwakame’nin pozisyonunu monitörden izleyip penaltı diyemedi!

Sevgili arkadaşlar; bunlar tesadüf değildir!
Bakınız, Halil Umut Meler’in 24 Ağustos 2019’dan beri Başakşehir maçlarında görev alamaması… Arda Kardeşler ve Alper Ulusoy’un aylardır Başakşehir maçlarına verilmemesi… Fakat tüm bunlara rağmen adı gündemden düşmeyen, fahiş hakem hatalarından, kural hatasına varıncaya kadar pek çok skandala imza atan Hüseyin Göçek’in bu sezon tam 9 kez Başakşehir maçlarında görev alması tesadüf değildir!
Sivas – Başakşehir, Ankaragücü – Başakşehir, Gaziantep FK – Trabzonspor ve Trabzonspor – Başakşehir karşılaşmalarının faturası en az 8 puandır.
Bu süreçte Trabzonsporumuzun en az 8 puanı çalınmıştır!
Buraya dikkat etmenizi istiyorum;
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekilliği, TFF Başkanvekilliği ve Kulüpler Birliği Başkanlığı gibi görevlerde bulunmuş Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ’ı uyarıyorum!!!
Oğuz Sarvan, Ünsal Çimen, Hamza Işın, Turgay Güdü ve Abdurrahman Arıcı gibi kendisinin de bizzat içinde bulunduğu 2010 – 2011 sürecinde Trabzonsporumuzun hakkı, emeği, alın teri çalınmış ve kulübümüz hakkı olanı alamamıştır.

Bugün tekrar bu yöntem deneniyorsa, bilinsin ki sonuçları 2011’deki gibi olmaz!!!
Sene 2011 değildir ve Trabzonspor da 2011’deki Trabzonspor değildir!
Bizler Gümüşdağ’ın TFF ve MHK’de kurduğu yapıyı ve düzeni biliyoruz... Türkiye Futbol Federasyonu’nda Mehmet Baykan üzerinden, Merkez Hakem Kurulu’nda Oğuz Sarvan ve Ünsal Çimen, Temsilci ve Gözlemciler Kurulu’nda Abdurrahman Arıcı üzerinden yürüttüğü operasyonların farkındayız!
Hakemler ve diğer isimler üzerinde yarattığı etkiyi görüyoruz… Kurullardaki yapılanmasını ve kural dışı icraatlarının tamamının farkındayız!
O yüzden bir kez daha ve son kez kendisini uyarıyoruz… Trabzonspor’un hakkını çalan, vebalinden daha büyük bir ağırlığın altında kalır!

Bu süreçte şehrimizin evladı siyasetçilerimize de çok büyük görev düşüyor.
Siyasi bağlantıları ile veya “mış gibi” yaptığı bağlantılarıyla ön plana çıkan Göksel Gümüşdağ’ın çevresindekilerle birlikte Trabzonspor’un şampiyonluğunu engellemek amacıyla sahneye aldığı gözüküyor.
Bakanlarımız, milletvekillerimiz ve bürokratlarımızın kendini ‘siyaseten güçlü’ gibi gösteren Gümüşdağ’a karşı dik durmaları gerekiyor.
Trabzonspor hiçbir zaman imtiyaz, kayırma, ayrıcalık istememiştir!
Trabzonspor’un istediği sadece adalet ve hakkaniyettir…
O yüzden bir kez daha hatırlatmak istiyoruz ki; Trabzonspor bu sene hakkı olan Cemil Usta Sezonu Şampiyonluk Kupasını söke söke alacaktır!!! Bakınız bir kez daha tekrar ediyorum. Söke söke alacaktır! Bunu ne Göksel Gümüşdağ ne de onun ortakları engelleyemecektir.
Hepinize, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (30)
S.y 2 hafta önce
2010 2011 sezonunda yapılan şikenin üzerini kapatan hangi partinin lideridir sayın başkan ona buna sallarken kendi etrafınızdakileride söyler misiniz
Resul 2 hafta önce
Sayın metin genç sen belediye başkanı olarak hizmet için proje üret. Boş işlerle uğraşma.
Ercan 2 hafta önce
Bütün partiler dersem bozulursun tabii! Terörist partisi hariç !
mahmuTS 2 hafta önce
Şike yasasini meclisten geçirenler hangi partiler ?
mavi 2 hafta önce
Bu açıklama ve tespit doğru yıllardır böyle sene 2000 den beri bu düzen olduğu olan bitenden belli 2011 de ts un kupası şike ile gitti...şimdi bu açıklama uyarı yerinde zamanında oldu fakat ulusal basında, net haber sitelerinde manşet olarak haber olarak yayınlanması lazım çünkü karşı taraf kendileri çalıp oynuyor edası ile tezgaha devam eder hakem ayarlama işlerine...
yorumcu 2 hafta önce
Buyuk takim her sene hakkini yedirmez.Buyuk takim gerekirse oyun kurar gerekirse oyun bozar.Buyuk takim sahadada buyuktur masadada.Buyuk takimin her yerde eli kolu vardir.Bu kulup ve sehir yoneticileri Buradan cikip taraftari gazlamak yerine bu Farkindayiz dedikleri "Kirli iliskileri ve oynanan oyunlari" daha olmadan engellemeye bakacaklardi. iste O zaman buyuk takim olunuyor.Asil icraat basaksehirin 9 macina huseyin gocek verilirken "hooop" diyebilmek ve engel olmaktir.Olan olduktan sonra bagirmak bir ise yaramadigi gibi buyuk takim degil gariban takim havasi yaratiyor.
taraftar 2 hafta önce
yerinde bir tespit kaç sezondur aynı tiyatro devam ediyor.tüm Türkiyeden alınterinden utanmayan hakem ve ağa babaları korkmuyor ligi dizayn ediyorlar. Bağırmanın ötesi olmalı bu çeteler bu cesareti nereden alıyor.
Adem 2 hafta önce
Sen başkansın ancak, belediye meclis üyesi Hanımköylü damat siyaseten ağır basar. Şike ile elimizden alınan şampiyonluğun kupası kimde? Divan üyesi olduğu takım bu sene şampiyon olamıyorsa, 2. takımı olacak. Sizlere de böyle siyasi patinaj yapmak kalıyor. Tipik bir nevi gaz alma görevi.
Hasan 2 hafta önce
Söylemler tamam ama iş eylemde. Şike çetesi laftan anlamaz zannetmem. Daha esaslı eyleme ihtiyaç var. Cemaat ne dersse desin imam bildiğini okur. Adamlar 16 yıldır tezgahı kurmuşlar. Hamza Mısır ve Mustafa Çulcuyu boşuna mı gönderdiler. Nihat Özdemir sadece kukla. Davul onda çomak başkasında.
Hüseyin 2 hafta önce
Balıkesirli Trabzonspor fanatiği olarak ağzınıza sağlık başkanım. Sizden ricam artık bu futbolun katillerinin ve emek hırsızlarının emeğimizi çalmalarına izin vermeyiniz.
BenDeniz 2 hafta önce
Ben bu göksel gümüşdağı hiç sevmem! Akp’ye hiç oy vermeyen biri olarak Ahmet Metin Genci seviyorum! Çünkü trabzonSpora yapılan haksızlıklara tayyip erdoğana rağmen tepkisini koyuyor ve çıkıp konuşuyor onun haricinde akp li milletvekilleri bakanlar CHP li milletvekilleri hiç ses çıkartmıyorlar ses çıkartmayanları kınıyorum!! Ahmet Metin genç adam gibi adam.
Taylan Samasti 2 hafta önce
Sayın Genç dün sokaklarda kokoreç satan bu adam bugün her yerde söz sahibi olmuşsa acaba gücünü nerden alıyor...O sadece bir piyondur esas olan onu öne sürenlere bir şey söyleme cesaretini göstermektir...Onuda yapamayacağın aşikar..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@