7m

Çapkınoğlu

Nwakaeme: Bu sosyal bir sorun

Trabzonsporlu Nwakaeme ırkçılık ile ilgili konuştu

Trabzonspor 23.06.2021, 11:23
Nwakaeme: Bu sosyal bir sorun

Trabzonspor’un başarılı oyuncusu Anthony Nwakaeme’den ırkçılık ile ilgili açıklamalar geldi. Yıllarca Romanya’da forma giyen Nijeryalı oyuncu bu ülkede Style Guide isimli bir dergiye röportaj verdi. Athena Parvu ile sohbetinde ırkçılık konusuna değindi.

Nwakaeme şu ifadeleri kullandı;

Irkçılığı günlük hayatta da görebiliyoruz. Futbolda ise daha büyük bir sorun olduğunu açıkça ortayada. Bu sosyal bir sorundur. Toplumu reforme etmeden bunu çözemeyiz.

Geçmiş yıllarda da görebilirsiniz. FIFA ve UEFA, ırkçılığa karşı savaşıyor. En azından öyle görünüyor. Ama her sezon olaylar oluyor. Olmaya devam ediyor. Yetkililer ne kadar kampanya yapmaya ve basit tehditlerle uğraşmaya devam etselerde ırkçılar sezon bitmeden o ya da bu şekilde tekrar başlarını kaldırıyorlar.

Şahsen, beni sevseniz de sevmeseniz de tacizlere aldırmamaya karar verdim. O zaman bu ırkçıların sorunu oluyor. Benim için ırkçı olsa da bir kişi, bu onun sorunu. Hem futbol oynamak hem de eğlenmek için yaşıyorum. Bu benim için en önemli şey.

Fotospor


Yorumlar (2)
Komando 1 yıl önce
Doğru söyledin, gardaş. Biz yaradılanı severiz, Yaradandan ötürü. Onlar cahil kesim. Sen onları kaale alma. Gol at geç.
Cüneyt Hanedar 1 yıl önce
IRKÇILIK mı kaldı dünyada, herkes herkese nefretini kusuyor..Kardeş kardeşe demediğini bırakmıyor.Adı artık ırkçılık değil "PSİKOLOJİK" vaka.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@