Nihat Mala: Trabzonspor yönetimi risk aldı

Trabzonspor Basketbol takımında yabancı oyuncuların boykotu sonrasında sözleşmelerinin feshedilmesiyle ilgili genel menajer Nihat Mala'dan açıklama geldi.

Nihat Mala: Trabzonspor yönetimi risk aldı

Trabzonspor Basketbol Takımı Genel Menajeri Nihat Mala yabancı oyuncuların gereksiz bir işe kalkıştığını belirtip, "Yönetim bir risk aldı ancak büyük bir kulübün duruşunu sergiledi." dedi.


Sezon başından beri yaşanan sıkıntılar karşısında yönetimin çabalarını oyuncuların yakından bildiklerini ifade eden Nihat Mala, "Bütün oyuncuların garanti kontratları var. Gecikmeli de olsa paralarını alacaklar. Ölseler bile bu paralar mirasçılarına ödenir. Durum böyleyken birçok kulüpte olduğu gibi ödemelerin gecikmesini öne sürüp maça çıkmamaları kabul edilebilir bir durum değil." dedi.

Trabzonspor yönetiminin büyük camia kulübü olarak bir duruş gösterdiğini söyleyen Mala şöyle devam etti:

"Trabzonspor Kulübü bir risk aldı. Bugün itibariyle ligden düşme tehlikemiz sürüyor. Bu bakımdan oyuncuların sözleşmelerinin feshi kararı kulübün ilkeli olduğunu ortaya koyuyor. Bazen büyüklerin diğerleri için kendisini feda etmesi gerekiyor. Diğerleri derken çeşitli nedenlerle ödemeleri geciken kulüpleri kastediyorum. Umarım Trabzon'un bu davranışı diğerleri için de bir örnek teşkil eder."  

Basketfaul


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaptan swing
Kaptan swing - 9 ay Önce

lafontenden masallar derhal oyuncuların ücretini ödeyip takımı ligde tutun, büyük kulupsen küme dusmezsin, sezon sonunda hep beraber bırakıp gidin, bu oyuncularida sen aldın başta sen git

hhh
hhh - 9 ay Önce

Neyıin buluyuk kulubu basket takımını kumeye atıyosunuz utanmıyomusunuz oyuncuların parasını odeyin ayıptır ayıp ..koskoca ts bi basket takımını ayakta tutamıycakmı ayıp degilmi size

mehmet
mehmet - 9 ay Önce

kabul edin artık elimize yüzümüze bulaştırdık beceremedik takımı düşürüyoruz diyin olsun bitsin.her yıl sıfırdan takımmı kurulur.

Savatanica
Savatanica - 9 ay Önce

Oyuncular disiplinsizdir,formsuzdur vs sozlesmelerini fesh edersin,buyuk olursun.
Oyuncunun parasini odemeyip bir de kume dusme potasina sokarsan buyuk degil ... olursun.Boslugu gonlunuzce doldurun!

Yanlizkurt 61
Yanlizkurt 61 - 9 ay Önce

Sayin Usta boş başkanlığa gelsin neden olsa para bol onda.

Tahsin
Tahsin - 9 ay Önce

Sayın Nihat Mala, sizin paranız ödeniyor mu? Parasız kaldınız mı? Sadece buna cevap vermeniz yeterli.

K.atamer.
K.atamer. - 9 ay Önce

Bizim çocukluğumuzda fabrikalarda sürekli grev olurdu.O fabrikalar zarar etsin diye sendikalar sanki bunun için oluşturulmuştu.Buna mukabil ekonomi hep enflasyon yaratırdı. TS badketbol takımı menajelerin igrenç entrikalarıyla kulübün batıtırılma için sahaya inen eylemci gibiler.Futbolda ve baskette bu tür menejerlerin tamamının sporcu ve menejerleriyle drfolup gönderilmesini o kadar çok istiyorumki.İnanın sporun tekrar amatör ruhla zevkli ve istekli hale geldiğini bu şekilde görürüz.

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441