Newton Trabzonspor tarihine geçti

Trabzonspor'da Türkiye Kupası'nı kazanan ilk yabancı teknik adam Eddie Newton oldu

Trabzonspor 30.07.2020, 09:42
Newton Trabzonspor tarihine geçti

Ziraat Türkiye Kupası'nda Alanyaspor'u 2-0'la geçen Trabzonspor'da büyük bir sevinç yaşanıyor. Bordo-mavili takımda teknik direktör Eddie Newton bu başarıyla kulüp tarihindeki yerini aldı. İngiliz çalıştırıcı, 1991-92 sezonundan bu yana, Trabzonspor'un başında Türkiye Kupası'nı kazanan ilk yabancı teknik direktör oldu.

Alanyaspor'u Abdülkadir Ömür ve Alexander Sörloth'un golleriyle 2-0 mağlup eden Trabzonspor, Ziraat Türkiye Kupası'nı 9. kez müzesine götürdü. Teknik direktör Hüseyin Çimşir'in ayrılığı sonrası takımın başında sahada yer alan Newton bordo-mavili takımın tarihine geçti.

Eddie Newton, 1991-92 sezonundan bu yana, Trabzonspor'un başında Türkiye Kupası'nı kazanan ilk yabancı teknik direktör oldu.

1991-92 sezonunda kupayı kazanan kadroyu Belçikalı teknik adam Urbain Braems çalıştırıyordu.

Yorumlar (12)
Serkan 6 ay önce
Umarız bu takımın başına A.Avcı'yı getirip Trabzona ihanet etmez yönetim.
Mantıklı 6 ay önce
En basiti, adam İngiliz yani ingilizcesi var. Yabancı futbolcuların hepsi İngilizce biliyor ve onlarla birebir iletişim kurabilir. Ya “Balıkçı Hüso”? Bırak yabancıyı, yerlilerle bile konuşurken Ercan’ı çağırıyordu !
KALYONCU 6 ay önce
Newton bu ülkedeki çoğu Teknik Direktörler e on basar, Newton'un taktik performansı Türkiye Lig'inin üzerinde Erol Bulut bile bu taktiğe ve takımın rahat oluşu karşısında bir halt yiyemedi, başka bir Teknik Direktör arayarak macera aramaya gerek yok. Zaten Newton'un başka bir Teknik Direktörün yardımcısı yaparsanız bu saatten sonra başka takımlardan Teknik Direktör'lük teklifi alır ve yönetimden izin alıp gitmek ister kaybedende Trabzonspor olur.
Leâdrî61 6 ay önce
Avcı inşalla getirilmez, Newton ile devam edilsin.
Taka61 6 ay önce
Yönetim ve taraftar NEWTON a sahip çıkmalı stoper ve önlibero alınırsa şampiyonluğun en büyük adayı olur
Farozlar 6 ay önce
Newton çok iyi Hem 6 aydır Takımı Futbolcuları tanıyor, şehirdeki insanların ne istediğini biliyor. Hemde Chalsede 10 yıl Hocalık yapmış, 3 Tane Guus Hiddink, Frank Lamoard ve Dimattionenin yardımcılığını yapmış, 2 Galibiyet ve Bir Kupa Kazandırdı Takıma. Bundan iyisini Zaten Alamayız. Takımın Başına Newton Geçmeli, Soğukkanlı, Sakin Futbolu biliyor, Daha ne Olsun.
newton hoca olarak düşünülmeli 6 ay önce
kupa maçında elindeki kadroyu iyi yönetti tony yok ekuban yok novak sakat sosa sahada yok ben enerjisinide beyendim trabzonlu gibiydi
Kazım 6 ay önce
Newton ile devam edilsin. Avcının hangi başarısı var? Obi ve Stturidge de olduğu gibi birileri aradan birşey mi götürüyor.
Oktay 6 ay önce
Sevgili Haber61 ve Değerli Taraftarlar.
Newtonun kalması için Kulis yapmamız gerekli.Ben Newton diyorum.
Yeni bir Maceraya gerekmez.Gelecek olan kişi Newton'dan başarılı olacağını düşünmüyorum.
Newton Takımı devir alırsa,kesinlikle Profesyonel bir Teknik ekip kuracak'dır.
Oyuna müdahale ve Taktik anlanmda çok kaliteli biri.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@