7m


7m

hyundai

Muharrem Usta: Trabzon ile Rize arasına kimse girmemeli!

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Çaykur Rizespor'un küme düşmesiyle başlayan tartışmalar hakkında konuştu. Usta, 'Trabzon ile Rize arasına kimse girmemeli' diyerek sağduyu çağrısı yaptı.

Trabzonspor 11.06.2017, 11:31 11.06.2017, 12:05
Muharrem Usta: Trabzon ile Rize arasına kimse girmemeli!

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, "Rizeli kardeşlerimizin üzüntüsü karşısında gerçekten bizler de üzgünüz." dedi.

Muharrem Usta yaptığı açıklamada, Trabzonspor ve Çaykur Rizespor'un ülkenin saygın kulüplerinden olduklarını ve her zaman birbirlerine ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Şanssızlıklarının, küme düşecek takımı belirleme maçının Trabzonspor'a denk gelmesi olduğunu vurgulayan Usta, "Maalesef bu durum bizim adımıza büyük bir talihsizlik oldu‬. Çaykur Rizespor kümede kalsaydı iki şehir arasında uzun yıllara dayanan sorunun da çözüleceğini biliyorduk.‬ Bunu keşke başarabilseydik ama inanın tüm çabalarımıza rağmen olmadı.‬" diye konuştu.

ÜZGÜNÜZ

Sonuç itibarıyla komşuları Çaykur Rizespor'un ligden düştüğünü dile getiren Usta, şöyle devam etti: "Empati yaptığımızda onların son maçta bizden iyi bir sonuç bekleme hakları tabii ki vardı.‬ Biz bu beklentiyi, komşuluk beklentisini tüm çabalarımıza rağmen karşılayamadık.‬ ‪Herkes emin olsun ki çok istedik ancak olmadı, bunun adı futbol.‬ Sonucun böyle olmasını ve var olan sorunun derinleşmesini ister miydik?‬ Tüm Rizeli kardeşlerimizin üzüntüsü karşısında gerçekten bizler de üzgünüz."

Usta, tarihte bu tarz maçların çok zor olduğunu herkesin bildiğini kaydederek, "Başta Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Sayın Metin Kalkavan ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere tüm Rizespor taraftarlarının beklentilerini tüm gayretimize rağmen elimizde olmayan nedenlerle karşılayamamanın üzüntüsü içindeyiz." ifadelerini kullandı.

"Trabzon ile Rize arasına kimse girmemeli." diyen Usta, sözlerini şöyle tamamladı: "Sorumluluk sahibi herkesi sağduyuya davet ediyoruz. Yıkmak kolay ama onarmak zordur. Bizler zor olanı başarmak zorundayız. Kardeşliğe her zamandan daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde sorumluluk sahibi olarak davranmamız kaçınılmaz bir gerçektir. Bizler sorunlardan beslenerek dargınlık ve kırgınlıkları körükleyen değil, var olan sorunları çözebilen tarzda yolları yürüyün bireyler olmalıyız."

 


Yorumlar (10)
Ahmet reis 5 yıl önce
şu bir gerçekki rize bizden futbolun ve nufusun haricinde siyasi kişilikler olarak üstündür bunuda kabul etmek lazım 45565 numaralı hemşerim
Recep Ayar 5 yıl önce
Burada ismini gizleyerek yorum yazan kişi trabzonlu olamaz. Ben rizenin kümeye düşmesine cok üzültüm,keşke onları kurtarabilseydik.
Fatih 5 yıl önce
Rizenin düşmesine en son üzülecek şehirdir trabzon. Şike olayında nasıl destek verdiğini, fener rizeye geldiğinde girişe nasıl pankartlar astığını, son maçta yine trabzon için neler yazıp çizdiklerini gördük görüyoruz. siyasi ayağı varmış. demek siyasi ayağı destek çıkamadı bu sefer.. düştüler. beter olsunlar. her açıdan en çok destek çıkan şehir trabzondur rizeye ama hiçbir zaman bunun kıymetini bilmediler. o yüzden beter ol rize.. başkan görevini yapıyor sağ duyu isteyecek tabi. o da haklı.
45565 5 yıl önce
rizespor zehir zemberek açıklama yapıyor. bizimkiler süt dökmüş kedi gibiler. kendine gel trabzon.rize kimdir yav? böcek kadar değerleri yok. hiçbir zaman rizeye yakın değildik. antalya bile daha yakın bana. tekirdağ bile daha yakın.
has 5 yıl önce
Böcek kadar.. rizeyi hiçbir zaman hafife alma benden söylemesi. Tayyip erdoğan.Mesut yılmaz,sedat peker v.s umarım anladın.
Serkan 5 yıl önce
Rize üzülmesin seneye Bursa da düşer.
Serdar 5 yıl önce
Kimse kusura bakmasın da Rizeliler bu davalarında sonuna kadar haklıdırlar resmen kümeye attık adamları hem de hajetmedikleri halde küme düşmeyi Bursa haketmişti Trabzon sa beraberlik bile alamayacak takım tek kale top oynadı bizimkilerin de nasıl oynadığı ortada bundan sonra ne yapsak desek boş inkar etmeyelim bunun sorumluları Trabzonspor Başkanı ve yönetiminindir zarten bizim başkan dediğimiz zatta Fenerbahçe'nin hala daha liv hospital sponsoru kalkışta Rizeliler Fenerli bizi sevmezler demek yanlış sen büyük kulüpsen gazozuna maçı bile kazanmaya oynarsın bir de dağa düne kadar fb eses sivas bunları ne diye suçluyorduk biz hepsi 6 yıllık kavga boşa gitti
yasa 5 yıl önce
bravo başkan, büyüklük bunu gerektirir.
Kamil bayraktar 5 yıl önce
Hayırdır başkanın kulağını mı çektiler yukardan birileri !!
hoca 5 yıl önce
ts rize icin oynamaliydi,borsa icin oynamisti,yazik oldu hemde hemserilerimiz,saygilarimla
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@