banner555

Muhammet Demir hakkında her şey!

Trabzonspor'un yeni transferi Muhammet Demir, Trabzonspor dergisine çok önemliş açıklamalarda bulundu.   İşte Muhammet'in o röportajı!   Futbol yaşantın nasıl başladı?   Futbol yaşantım, kendimin farkına vardığım an başladı. O andan sonra da aklımdan başk

Trabzonspor 17.02.2016, 10:56 22.05.2019, 14:10
Muhammet Demir hakkında her şey!
Trabzonspor'un yeni transferi Muhammet Demir, Trabzonspor dergisine çok önemliş açıklamalarda bulundu.

İşte Muhammet'in o röportajı!

Futbol yaşantın nasıl başladı?

Futbol yaşantım, kendimin farkına vardığım an başladı. O andan sonra da aklımdan başka ne yapabilirim düşüncesi bile geçmedi. Açıkçası dünyada başka bir mesleğin olduğunun farkında bile değildim. Bana göre sadece futbolcu olabilirdim ve Allah da nasip etti. İlk olarak Zonguldak Ereğli’de okul takımında oynamaya başladım. Orada hocalarım performansımı beğendi ve beni amatör takım olan Ereğli Belediye Alt Yapısı’na verdiler. O dönem Zonguldak minik takımlarda şampiyon olduk. Ankara’da turnuvaya katıldık. Orada yine beni fark ettiler ve böylelikle Bursaspor Alt Yapısı’na geçmiş oldum. Sonrasında ise herkesin bildiği gibi Bursaspor ve Gaziantepspor’la devam ettim.

24 Mayıs 2009 yılında Gaziantepspor ile oynanılan Süper Lig müsabakasında, maçın bitimine son 4 dakika kala oyuna girdin ve böylelikle ilk Süper Lig maçına çıkmış oldun. Hayatının o dört dakikasını bizimle paylaşır mısın? Nasıl geçti o dakikalar?

Açıkçası sadece müsabakanın bittiğini ve nefes nefese kaldığımı hatırlıyorum. Maçla ilgili başka hiçbir şey yok hafızamda. İlk karşılaşma her zaman biraz tuhaftır derler, hakikaten çok tuhaf hissetmiştim. İnsanlar yanımdan makine gibi geçiyor ve sanki benden üç beş kat daha farklı güce sahip gibiydiler.

Peki, bu hislerini hangi maçta yendin? Ne zaman onlardan biri olduğu fark ettin?

Denizlispor ile kupa maçı oynamıştık; o zaman kendimi sahaya biraz daha ait hissettim ve diğer maçlarda da artık tamamen bu duygularımdan sıyrıldım.

Bursaspor’a nazaran Gaziantepspor’da daha fazla forma şansı buldun. Bunu neye bağlıyorsun?

Bursaspor’da camia olarak bir sıkıntım ve problemim hiç olmadı. Hem yönetim hem de taraftar bana karşı hep hoşgörülü oldu. Ama kendimi hiçbir zaman çok değerli hissedemedim. Millî Takım’a gidiyordum ve kulübe geri döndüğümde eksik olan bir şeyler var gibiydi. Açıkçası biraz dışlanmış gibi hissettim. Benim tek arzum o değerin içinde yer almaktı.

Gaziantepspor’a transfer olduktan sonra Tolunay Kafkas’ın seni fark etmesiyle açılan yollar, daha sonra antrenörlük görevine getirilen Abdullah Ercan ile şansa dönüştü. ilk kez ilk 11’de yer aldığın Süper Lig karşılaşmasında iki gol ve bir asistle beklenen patlamayı gerçekleştirdin. Neler söyleyeceksin, hangi maçtı hatırlıyor musun?

Bursaspor’dan Gaziantep’e geçtiğimde altı ay kadro dışı kalmıştım. Bunun sıkıntısını Gaziantepspor’da yaşayacağımın farkındaydım ve devre arası zaten bunu bilerek gitmiştim. Beş altı ay, hem takıma ayak uydurayım hem de yavaş yavaş oynamaya başlarım diye düşündüm. O dönem antrenörümüz Tolunay Kafkas’tı. Oynamadan geçirdiğim zamanların sıkıntısı vardı. Tolunay hoca beni yavaş yavaş hazırlamaya başladı ama forma şansı veremedi. Abdullah hoca ise takımın başına geldiğinde beni direkt oyunun içine attı. Gençlerbirliği maçı, benim Süper Lig’de 11 oynadığım ilk karşılaşma oldu.  Mücadeleye iki gol bir asistle başladım.

Ayrıca bu maçta karşılaşmanın da futbolcusu seçilmişsin?

Genç bir oyuncunun onbir olarak ilk karşılaşmasını iki gol bir asistle bitirmesi çok olumlu bir başlangıç. Allah herkese nasip etsin. Gençlerbirliği maçından sonra oyunculuğuma hep olumlu şekilde devam ettim. Zaman zaman kötü zaman zaman iyi işler yaptım. Benim için çok güzel bir dönemdi diyebilirim.

Galatasaray’a attığın topuk golü çok fazla konuşuldu, bir de senden dinlesek?

Gaziantepspor’da ikinci maçım, Galatasaray karşılaşmasıydı. O zaman Arena daha yeni yapılmıştı. Maçtan önce otelde kendi kendime, “Ben bugün topukla gol atacağım” dedim. Garip ama böyle derin bir his sardı beni. Çıktım ve gerçekten topukla gol attım. O an inanılmazdı; şaşırdım ve mutlu oldum.

İki sezona yakın bir sakatlık dönemin oldu. Bu süreçteki psikolojini anlatır mısın? Umudunu kaybettiğin oldu mu hiç?

Gerçekten çok zor zamanlar yaşadım. Ama bu duruma rağmen pes etmeden çalışmak zorunda olduğumu da öğrendim. Yaşadıklarım beni olgunlaştırdı. Bir kere umutsuzluğa kapıldım ve artık olmayacak dedim. Çünkü sakatlık sürecim uzundu ve her gün saatlerce yüzde yüz konsantre ile çalışmak zorundaydım. Beni en çok zorlayan da bu olmuştu.

Millî Takım kariyerini konuşalım biraz da… Önüne Millî Takım anlamında koyduğun hedefin Euro 2016 olduğunu   her fırsatta dile getiriyorsun. Bir de başka bir söyleşinde, ‘Millî Takım formasını giyince kendimi kaybediyorum” demişsin. Tam olarak ne anlatmak istiyorsun?

Genç Millî yaş gruplarının hepsinde bulundum ve kaptanlık yaptım. İki defa A Millî Takım’a gittim. Millî Takım olayına  farklı bakıyorum. Biraz fazla milliyetçiyim. Sakatlıklarımın yüzde 75’ini Millî Takım’da yaşadım. Sakat olduğum hâlde oynadım. Hataydı belki ama oynadım. Bunun her şeyi özetlediğini düşünüyorum.

Trabzonspor’a transferin nasıl gerçekleşti, bu yolculuğa çıkmaya nasıl karar verdin?

Trabzonspor, Bursaspor Alt Yapısı’ndan A Takıma yükseldiğim andan itibaren benimle iletişim hâlindeydi. Hatta Gaziantepspor’a gideceğim zaman buraya gelmemi istiyorlardı. Ama Bursaspor’dan ayrılma nedenim oynamamaktı. Ligde hiçbir maçım yokken Trabzonspor’a gelseydim yine aynı şeyi yaşayacaktım. Bu büyük bir hata olurdu ve Bursaspor’dan ayrılmamın da bir anlamı kalmazdı. O yüzden oynayabileceğim bir takımı tercih etmek en mantıklısıydı. Ben Trabzon’a doğru zamanda geldiğimi düşünüyorum. Başkanımız Muharrem Usta, bir televizyon kanalında beni transfer etmek istediklerini söylemişti. O an çok mutlu olmuştum. Çünkü biz Gaziantepspor’da takım olarak çok zor işler yapıyorduk ve açıkçası bu mücadelemizin bir türlü kıymet gördüğünü hissedemiyordum. Ama Başkanımızdan o sözleri duyunca hem takımım hem de kendi adıma çok gururlandım. Bu benim için önemliydi. Zaten ardından olaylar gelişti, kulüpler görüştü. En son Başkanımız Muharrem Usta beni arayıp, “Hayırlısı olsun, bu iş oldu” deyince ben de kalkıp hayallerimin takımına geldim.

Trabzonspor’da daha önce aynı takımda forma giydiğin isimler var mı?

Genç Millî takımlarda beraber oynadığım arkadaşlarım olan Yusuf Erdoğan, Sefa Yılmaz, Okay Yokuşlu gibi isimler var.

Bu durum, takıma adapte olmanı kolaylaştıracak gibi görünüyor değil mi?

Kesinlikle… Zaten şimdiden samimi bir ortam oluşturduk. Uyum ve anlaşma olayı, bir futbolcu için oldukça önemlidir.

Trabzonspor taraftarları seni fazlasıyla merak ediyor. Onları nasıl buluyorsun ve hangi mesajı vermek istersin?
Taraftarlara ailemden aşinayım. Bizimkilerin Trabzonspor’a olan sevdaları çok derin, o nedenle ailemden yola çıkarak taraftarlarımızın neler hissettiğini, neler düşündüğünü daha iyi anlayabiliyorum. Ben de onlara yardımcı olmaya çalışacağım.

Kendinde geliştirmen gereken özelliğin var mı?

Gaziantepspor’da çok fazla atak oynayan bir takım değildik. Ben de forvet oyuncusu olduğum için kendimi daha fazla geliştirme açısından sıkıntı yaşıyordum. Bu durumu burada atlatacağıma ve yeteneklerimin üzerine yenilerini koyacağıma inanıyorum.

İlk havalimanına indiğinde neler hissettin, sanki biraz heyecanlı görünüyordun?

Buraya geldiğimde saat biraz geç olmuştu ve bu kadar kalabalık bir grubun beni karşılayacağını tahmin etmiyordum. Onları karşımda görünce heyecanlandım, konuşamadım.

Trabzonspor’da büyümüş, yetişmiş tecrübeli bir isim Hami Mandıralı’nın öğrencisi olcaksın. Neler hissediyorsun?

Hami hocamla Genç Millî Takımlarda çok çalıştım. Benim neler yapabileceğimi, nasıl bir insan olduğumu birçok kişiden daha iyi biliyor. Burada olması, benim için bir artı oldu.

İleriye dönük hedefin nedir?

Şu an tek hedefim, sahaya çıkıp gollerimi atmak ve her zaman dediğim gibi Avrupa Şampiyonası’na giderek kendimi ve ülkemizi göstermek.

Dışarıda oynayan bir Trabzonlu olarak buraya deplasmana geldiğin zamanlarda neler hissederdin? Mesela, arkadaşlarınla neler konuşurdun?

Aslında hislerim karmakarışık olurdu. Özellikle ısınmalara çıktığımızda taraftar sürekli beni çağırırdı. Takım arkadaşlarım rahatsız olma noktasına gelirdi. Burada yaşadığım en farklı ve yoğun duygu buydu. Sonuçta sürekli benim gelmemi isteyen Trabzonspor taraftarlarının sesi vardı kulaklarımda. Takım arkadaşlarım bana espri yaparak, “Yeter artık! Git de kurtulalım” derlerdi.

Trabzonspor’a transfer olduğunu duyduklarında ailenden ilk kim aradı seni?

Onlar aramadan ben onları aramak zorundaydım. Başka yerden duyarlarsa beni öldürebilirler.

Gaziantep’te uzun yıllar geçirdin. Ayrılmak zor oldu mu?

Gaziantep’e gittim ve iyi ki de gitmişim diyorum. Hem güzel bir şehir tanıdım hem oradaki dostlukları gördüm. Bir yerde beş sene geçirmek bir futbolcu için uzun bir süre. Ayrılırken duygusal anlar yaşadım çünkü ben Antep’te hayatı öğrendim.

İnandığın bir uğurun var mı, özellikle maçlara çıkmadan önce ne yaparsın?

Sadece dua okuyorum.

Karadeniz yemeklerinin hangisini seviyorsun?

Kuymak yemeyi çok severim.

Hobilerin neler?

Tatil dönemlerinde yaptığım her şey benim hobilerimdir. Sinemaya gitmeyi çok severim.

Özel bir koleksiyonun var mı?

DVD koleksiyoncusuyum.

Müzikle aran nasıl? Arada söylediğin olur mu?

Önceden çok dinlerdim şimdi ise arada bir mırıldanmam bile. Çünkü sesim çok kötü.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
ali duran 5 yıl önce
Bu çocuk Fatih Tekke'den daha iyi golcü zamanla herkes bunu anlayacak
22°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@