Mikel ve Sturridge gitti maaş yükü azaldı

Önce Daniel Sturridge, ardından da John Obi Mikel’in sözleşmelerini karşılıklı anlaşarak fesheden Trabzonspor, 21 milyon 300 bin TL’lik yıllık maaş yükünden kurtulurken, yıllık kadro maliyetini de 126 milyon 157 bin 400 TL rakamlarından 104 milyon 857 bin 400 TL’ye düşürdü.

Trabzonspor 18.03.2020, 12:20 18.03.2020, 14:47
Mikel ve Sturridge gitti maaş yükü azaldı

UEFA'nın zorunlu kıldığı Finansal Fair Play kurallarına uyma noktasında 2018-19 sezonundan başlayarak önemli oyuncuları ile yollarını ayıran ve özellikle de bu sezon kadro maliyetini önemli düzeyde azaltan Trabzonspor, sezon başında transfer edilen Daniel Sturridge ile John Obi Mikel'in ayrılıklarından sonra yıllık maaş maliyetini 21 milyon 300 bin TL daha düşürdü. Geçtiğimiz haftalarda Daniel Sturridge ile ve son olarak John Obi Mikel ile karşılıklı anlaşarak sözleşmelerini fesheden bordo-mavililerde 126 milyon 157 bin 400 TL olan yıllık kadro maliyeti, bu iki oyuncu ile yolların ayrılmasının ardından 104 milyon 857 bin 400 TL'ye geriledi.

GELEN VE GİDENLERLE KADRO MALİYETİ YAKLAŞIK 21 MİLYON TL AZALDI
Devre arası bordo mavili takımın kadrosuna katılan Ndiaye, Guilherme, Da Costa, Messias ve Bilal için toplam yıllık 13 milyon 581 bin TL maaş ödeyecek olan bordo-mavililerde devre arası transfer döneminde Ogenyi Onazi, Ivanildo Fernandes, Donis Avdijaj ve Fıratcan Üzüm de takıma veda etmiş, bu dört oyuncu ile de yolların ayrılmasının ardından kadro maliyeti 13 milyon 220 bin TL daha düşmüştü. Devre arası transfer dönemi ve son olarak Sturridge ile Mikel'in ayrılıklarının ardından ikinci yarı itibariyle toplamda 34 milyon 520 bin TL'lik maaş yükünden kurtulan Trabzonspor'da gelen oyuncuların maaşları da eklendiğinde kadro maliyetinde toplamda 20 milyon 939 bin TL civarı bir düşüş yaşandı.

Mikel ve Sturridge gitti maaş yükü azaldı

7 OYUNCUNUN DURUMU BELİRSİZ
Öte yandan Trabzonspor'da 7 oyuncunun durumu ise sezon sonunda belli olacak. Sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan ve devre arası sözleşme yenileme konusunda anlaşma sağlanamayan Joao Pereira, Filip Novak ile Jose Sosa, kiralık olarak takıma katılan ve satın alma opsiyonu bulunan Badou Ndiaye, sözleşme opsiyonunun kullanılması durumunda Majid Hosseini, Manoel Messias ve Bilal Başacıkoğlu'nun durumları sezon sonu yapılacak son değerlendirme ve görüşmelerin ardından netlik kazanacak.

.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
Adem 2 yıl önce
Yönetim çok iyi işler yapıyor bu yönetimin arkasında durmayan taraftar takımına ihanet etmiş sayılır. Şimdi yapılması gereken Sosa ile masaya oturup maaşında ciddi indirim yaptırarak sözleşme yenilemek. Aynı şekilde Pereira ve Novak da takım için vazgeçilmez. Pereira hadi neyse de Novak gibi bir sol açık bulmamız zor bulsak da cuk diye takıma adapte olmayacak. Novak Trabzon'un yıllardır aradığı sol bekti. Biraz defansı zayıf ama attığı gollerle o açığı kapatıyor. Pereira da yine abilik yapıyor koşuyor mücadele ediyor. Ndiaye Hosseini Bilal Messias gibi oyuncuların hiçbiri vazgeçilmez değil başkan işini bilir kim bize faydalı olacaksa kalsın olmayan gitsin. Özellikle Ndiaye beklentilerin altında kaldı koşup mücadele etmiyor ilk birkaç maç iyiydi sonra yatmaya başladı. Bunda hocanın onu ön libero değil de forvet arkası oynamasının etkisi de var tabiki ama o Osmanlıspordan Galatasaraydan bildiğimiz Ndiaye yok atletik koşan basan adama ihtiyaç var keşke Onazi gitmeseydi Ndiaye de alınmamış olurdu her neyse başkan işini bilir Trabzon için tarihi şans Agagludur takımı şampiyon yapamasa bile gönüllerin şampiyonudur nokta. Mersinden selamlar...
Ahmet 2 yıl önce
Allah Kutsal topraklara gidenlerin dualarını kabul etmese de ben Allah'ın varlığına inanıyorum. Trabzon'u bu 2 gereksiz yükten kurtaran Allah'tan başkası değildir.
x 2 yıl önce
bu matematik değil, düşün
Molla 2 yıl önce
Trabzonspora ruhen ve bedenen Çıtkırıldım futbolcu getirmeyin!
Ha_61 2 yıl önce
ben olsam yönetimin yerine bu artan parayı tüm futbolculara şampiyonluk primi olarak dağıtırdım
ALPASLAN PEKİN 2 yıl önce
artan para falan yok zira seyircisiz oynanan maçların maliyeti ne olacak hasılatı gitti
salih 2 yıl önce
TS ruhu taşımayanlar gitti. Bize SOSA, PEHERİYA gibi oyuncular lazım.
of 2 yıl önce
YAhu böyle adamlari nicin aliyorsunda sonra pisman olup gönderiyorsun?..Zaten ilk maclarda bir halt olmayacaklari belli degilmiydi?
ibraam 2 yıl önce
Gönderilmelerini alkışlıyanlara soru? Bu adamları kim niye, ne akla hizmet aldı.?? alanda bunlar gönderende.. Ekonomik olarak az ayağı düz basan Transfer cazibesine kapılıp cukkayı höplüyor.. bunun özeti budur.
Fanatik 60 2 yıl önce
Onumuzdeki sezonda Sosa .Endiaye .huseyni .Perreira ve yeni gelen stoperler ile yollar ayrilmalidir.Takimimiz her mac geriye yaslanarak ve rakibe adeta davetiye cikarma sebebi tamamen isimlerini yazdigim futbolcularin yas olarak son kullanma tarihinin gecmis olmasindan kaynaklanmaktadir.Sampiyon olsak da olamasak da boyle teslimiyetci bir futbolu hic bir trabzon spor taraftari kabullenemez.Trabzon spora enerjik ve genc dikine oynayabilen oyuncular kazandirilmalidir...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@