Mehmet Yiğit Alp: Kurtuluş Savaşı başlıyor

Ahmet Ağaoğlu'nun listesinde yer alan ve yeniden yönetime aday olan Mehmet Yiğit Alp, kongreyi değerlendirdi.

Trabzonspor 07.04.2018, 16:57 25.03.2020, 12:06

Haber61 / Spor Servisi / Özel

Trabzonspor'da Muharrem Usta yönetiminden istifa ederek şimdiki aday Ahmet Ağaoğlu'nun listesiyle yönetime yeniden talip olan Mehmet Yiğit Alp, Kayserispor maçı öncesinde Haber61'e önemli açıklamalar yaptı. 


Kongrede yaşananları değerlendiren Mehmet Yiğit Alp, ibra oylamasında salonda bulunmayışı nedeniyle yaşanan gerginlik için, "Kimse delegenin iradesine ipotek koyamaz" dedi. 

KURTULUŞ SAVAŞI BAŞLIYOR

Mehmet Yiğit Alp, kongrenin ilk gününde yaşananları şu sözlerle değerlendirdi:

"Çok önemli, Trabzonspor için dönem kongresi. Bundan sonra Trabzonspor'un Kurtuluş Savaşı başlıyor. Aday seçiminden öte, Trabzonspor' sahip çıktıklarını göstermeleri gerekiyor. Hazirun'da 586 kişinin olması büyük eksiklik. İnşallah yarın gelirler. Ne kadar çok oy kullanırsa, seçilecek yönetimin arkasında durduğunu göstermiş olurlar. Trabzonspor delegesine rica ediyorum, yarın kongreye gelsinler. Bunu tüm Türkiye'ye göstermeliyiz. 

30 MİLYON EURO'LUK FARKI ARAŞTIRACAĞIZ

İbra edilmemek prestij olarak önemli ama hukuki olarak uygun bir durum değil. Yönetime seçilirsek hesapları bağımsız bir denetim kuruluşuna denetlettireceğiz. Geçen hafta 150 milyon Euro olarak açıklanan borç bugün 180 milyon Euro olarak açıklandı. Arada ne oldu da bu fark büyüdü herşeyi öğreneceğiz. Bu soruların cevaplarını kamuoyuna vermek lazım. 

MAHKEMEYE GİDİLECEK Mİ?

Sonuçlara bağlı, ne çıkacağını bilmiyorum. Ortada yapılmış birşey varsa kimsenin bundan hesap sorulmamasını isteyeceğini düşünmüyorum. İncelensin, kamuoyuyla paylaşalım.

Tartışma olduğunda salonda değildim. İbra edip etmemek veya salonda olup olmamak Trabzonspor delegesinin kendi hür iradesidir. Buna kimse ipotek koyamaz. İbra eden de fikrini beyan etmiştir, etmeyen de, salonda olmayıp çekimser kalan da. Fikirlere kimse karışamaz. Karışmak isteyenler de cevabını almıştır. Bunları söyleyenlerin, bundan önceki davranışlarına da bakmak lazım, daha önceki ibra süreçlerinde acaba ne yapmışlar? Kimse benim irademe ipotek koyamaz, istediğimi yaparım. delegeyim ve buna hakkım var. "
Yorumlar (3)
Forza Ts 3 yıl önce
Adamsın, sonuna kadar arkanızdayız, birileri ihanet edercesine kulübü borç batağına itsin, birileride oh iyi yaptınız elinize sağlık der gibi ibra etsin, kusura bakmayında bu efsane takımı bu hale getirenler cezasız kalmamalı.
Yasar 3 yıl önce
Kadro zayıflamamalı
Kaptan swing 3 yıl önce
sizmi kurtuluş savaşı verceksiniz, bu yonetimlemi, geçen yönetimde vardın, ne yaptın lafontenden masallar, topculari satmayin yeterli nasıl olsa 7 ay sonra yolcusunuz, bu yönetimi iyi takip edin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@