7m

7m

hyundai

Mandıralı: Cardozo'nun deplasmanda oynama şansı yok!

Trabzonspor’un Efsane futbolcularından ve Teknik Direktör Şota ile aynı dönemde forma giyen Hami Mandıralı’ya Bordo-Mavili takımı sorduk. Mandıralı, takımın ilk 3 haftalık performansı hakkındaki sorumuza, “Yeni bir kadro. Daha iyi olacağını düşünüyorum. T

Trabzonspor 04.09.2015, 13:10
Mandıralı: Cardozo'nun deplasmanda oynama şansı yok!

Trabzonspor’un Efsane futbolcularından ve Teknik Direktör Şota ile aynı dönemde forma giyen Hami Mandıralı’ya Bordo-Mavili takımı sorduk. Mandıralı, takımın ilk 3 haftalık performansı hakkındaki sorumuza, “Yeni bir kadro. Daha iyi olacağını düşünüyorum. Takımın enerjisi var. Futbolcular 2-3 hafta sonra birbirlerini daha iyi tanıyacak. Böyle bakıldığında olumlu düşünebiliriz. Trabzonspor yarışın içinde olacak. Herkes egolarını bir kenara bırakıp takıma destek olmalı” şeklinde cevap verdi.

MARİN GÜZEL SİNYALLER VERDİ

Hami Mandıralı, yeni transferlerle ilgili sorumuz karşısında da şu ifadeleri kullandı: “Douglas’ı çok fazla tanımıyorum. Marin çok güzel sinyaller verdi. Şota onu iyi kullanırsa Trabzonspor’a büyük katkı sağlayabilir. Çok yönlü bir oyuncu. Alman ekolünden gelmesi de bir avantaj. Ondan çok umutluyum. Cavanda’yı biraz daha oyun içinde kullanmak lazım. Okay hergün daha iyiye gidiyor. Genç, kabiliyetli ve savaşan bir oyuncu. Erkan daha iyi olmalı. Mbia kalitesi tartışılmaz bir oyuncu.”

Şota çok zeki bir teknik adam

Hami Mandıralı, Şota hakkında şu ifadeleri kullandı: “Şota benim takım arkadaşım. Çok zeki bir adam. Kimseyi işine müdahale ettirmezse bu işin altından rahatlıkla kalkabilir.”

Cardozo’nun deplasmanda oynama şansı yok

Trabzonspor’un forvet hattını değerlendiren Hami Mandıralı, “Cardozo tabiki klas bir oyuncu. Akhisar maçındaki golü ondan başka kimse atamazdı. Ama sadece o vuruşu mu bekleyeceksiniz ondan. Bu adam hiç kimseyi geçmeyecek mi, adam kovalamayacak mı? Hiç gücü yok. Ama N’Doye penaltı kaçırsa da adam kovalıyor, ayağında top tutuyor, ileri geri gidip geliyor. Çok çalışkan bir oyuncu. Cardozo’nun deplasmanlarda oynama şansı olduğunu düşünmüyorum. Ama Avni Aker’de ihtiyaç olduğu zaman ikinci yarılarda kullanabilirsin. Sonuçta markadır Cardozo. Kıymetsizleştirmemeliyiz ama Trabzonspor için sürekliliği olan bir oyun yapısı yok”

Kevin Constant devşirme bir sol bek

Efsane futbolcu “Trabzonspor’un aksayan yönü neresi?” sorusuna da şöyle cevap verdi: “Trabzonspor’un aksayan tek yönü sol bek. Çünkü Constant devşirme bir sol bek. Hep ofansif oynamış, hiç defansın solunda oynamamış. Kademe anlayışı yok. Sadece top ayağına geldiğinde topu güzel kullanıyor, hücuma gittiğinde de geri gelmiyor. Çok aksıyor. Constant’tan sol bek olmaz. O ofansif orta saha oynatılmalı. Bu değersizleştirmek değil! Onun hücuma daha yatkın bir oyuncu.”

İlkhaber 


Yorumlar (4)
Osman 7 yıl önce
Bravo hami on numara tespitler.
Ahmet 7 yıl önce
Doğru tespitler. Saha içi sıkıntı solbek. Takımın her mevkii fazlasıyla iyi.
osman Karaduman 7 yıl önce
Hami dogru dersin de....TS nin eski kaptani olarak Gs formasi giyip turnuvada gslilerle oynamak ne demek?Bunu da bir yorumlasan?????
MURAT BAŞKAN 7 yıl önce
haminin açıklamalarını kahvedeki ahmet amca yıldızlarda oynayan mustafa ve komşum emine teyzede söylüyor morinho olsaydı derdiki keşke şotadan daha fazla yabancı dil bilseydim.. yani kısaca mikrofon trabzondan kime uzansa mutlaka bir serzeniş var.. istifa etmediğin zamanıda biliyoruz.. o yüzden herkesin bildikleri seni gözden düşürdü bunu unutma

Gelişmelerden Haberdar Olun

@